Справа № 450/3915/19 Провадження № 3/450/1989/19
12 грудня 2019 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мельничук І. І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
04.11.2019 року о 23 год. 59 хв. на автодорозі Західний обхід м. Львова, М-10.01 10 км. + 500 м., водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом KIA MAGENTIS д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу DRAGER ALCOTEST №6810, прилад ARCD-5071, тест №2088, результат тесту 0,98 проміле, в присутності двох свідків, чим ОСОБА_1 порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоч був належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи.
Оглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до п.2.9а Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, дане правопорушення та вина правопорушника ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 213266 від 04.11.2019 року, постановою про накладення адміністративного стягнення за ч. 2 ст. 126, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використання спеціальних технічних засобів, відомостями отриманими з використанням технічного засобу DRAGER ALCOTEST №6810, прилад ARCD-5071, тест №2088 від 04.11.2019 року, результат тесту 0,98 проміле, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , довідкою інспектора поліції від 06.11.2019 року
Проаналізувавши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях водія ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
За вчинений проступок на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення.
Згідно зі довідкою з бази даних Національної автоматизованої інформаційної системи, станом на 06.11.2019 року відсутні відомості про отримання посвідчення водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи правопорушника, враховуючи, що на момент вчинення правопорушення ОСОБА_1 не мав спеціального права керування транспортними засобами, а отже не може бути позбавлений такого права, приходжу до висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, що передбачає відповідальність за вчинене правопорушення у виді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 (десять тисяч двісті гривень 00 копійок) гривень без позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200, 00 (десять тисяч двісті гривень 00 копійок) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 гривень судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяІ. І. Мельничук