Постанова від 23.12.2019 по справі 551/1300/19

Справа № 551/1300/19

Провадження №3/551/468/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" грудня 2019 р.

Суддя Шишацького районного суду Полтавської області Сиволап Д.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Шишацького ВП Миргородського ВП ГУНП в Полтавській області, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

21 грудня 2019 року до Шишацького районного суду Полтавської області з Шишацького ВП Миргородського ВП ГУНП в Полтавській області надійшов матеріал відносно ОСОБА_1 щодо вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

Згідно п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, в тому числі чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

При підготовці справи до розгляду суддею встановлено, що адміністративний протокол з додатками не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та відомчим документам, що регламентують оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення органами Національної поліції.

Так, статтею 173-2 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства.

Правовідносини, що виникають у процесі запобігання та протидії домашньому насильству регулюються Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Частинами 2-3 ст. 3 вказаного Закону визначено коло осіб, на яких поширюється дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству.

Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

В супереч даній вимозі до протоколу не додано документів, що підтверджують наявність сімейних відносин та їх ступінь між ОСОБА_1 та потерпілою ОСОБА_2 , або факт їх спільного проживання (довідка про склад сім'ї), що унеможливлює кваліфікацію дій правопорушника за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

В протоколі вказано, що правопорушник притягувався до відповідальності за ст.ст. 173, 178 КУпАП поте не вказані дати прийняття відповідних рішень, не надані жодні підтверджуючі документи з цього приводу.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про неможливість розгляду вказаного адміністративного матеріалу до усунення наявних у ньому недоліків, а отже матеріал підлягає поверненню ініціатору.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 254, 256, 278, 287 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 повернути до Шишацького ВП Миргородського ВП ГУНП в Полтавській області для усунення наявних недоліків та приведення їх у відповідність до вимог КУпАП та відомчих документів МВС.

В силу ч.2 ст. 287 КУпАП постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Шишацького районного суду

Полтавської області Д.С. Сиволап

Попередній документ
86543593
Наступний документ
86543595
Інформація про рішення:
№ рішення: 86543594
№ справи: 551/1300/19
Дата рішення: 23.12.2019
Дата публікації: 26.12.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Шишацький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (25.02.2020)
Дата надходження: 25.02.2020
Предмет позову: Вчинив сварку зі своєю співмешканкою.
Розклад засідань:
17.03.2020 13:15 Шишацький районний суд Полтавської області
20.03.2020 08:30 Шишацький районний суд Полтавської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СИВОЛАП ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
СИВОЛАП ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Романцов Ігор Валерійович