Справа № 408/7170/19-п
Провадження № 3/408/7244/19
09 грудня 2019 року смт Біловодськ
Суддя Біловодського районного суду Луганської області Соболєв Є.О., розглянувши матеріал, що надійшов з Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луганськ Луганської області, громадянина України, не працюючого, іпн. НОМЕР_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП,
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 256 від 31 жовтня 2019 року йдеться, що ОСОБА_1 31 жовтня 2019 року о 15 годині 40 хвилин, знаходячись у смт Станиця Луганська Луганської області на КПВВ «Станиця Луганська», намагався перемістити через лінію зіткнення з смт Станиця Луганська до м Луганська товарно-матеріальні цінності, а саме мультимедійну приставку NVP-20, орієнтовною загальною вартістю 11117 грн, чим порушив Порядок переміщення товарів до району або з району проведення АТО, затверджений постановою КМУ від 01 березня 2017 року № 99.
В судовому засіданні ОСОБА_1 участі не брав, від нього надійшла заява, в якій він просив розглянути справу за його відсутності та долучити до справи копію замовлення № 2418 від 28.10.2019 від постачальника товару, згідно якого товар коштує 7725,00 грн.
Дослідивши адміністративний матеріал, вважаю необхідним зазначити таке.
Відповідальність за ст. 204-3 КУпАП наступає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Пунктом 1 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, затвердженого постановою КМУ від 01 березня 2017 року № 99 (далі за текстом - Порядок), передбачено, що цей Порядок визначає правовий режим переміщення товарів, у тому числі тих, що визнані в установленому порядку гуманітарною допомогою, до району або з району проведення антитерористичної операції (через лінію зіткнення та/або в її межах) та поширюється на фізичних осіб і суб'єктів господарювання, які здійснюють такі переміщення.
Пункт 9 цього Порядку встановлює, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб від 24 березня 2017 року № 39 «Щодо затвердження переліку та обсягу товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 року за № 417/30285, передбачено, що фізичні особи переміщують до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення в обох напрямках товари згідно з Переліком у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом. Дозволений обсяг товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 256 від 31 жовтня 2019 року, додатку до нього, фототаблиці та письмових пояснень ОСОБА_1 йдеться, що у останнього на КПВВ «Станиця Луганська» дійсно було вилучено мультимедійну приставку NVP-20.
Проте у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні дані - в чому саме полягало порушення ОСОБА_1 порядку переміщення товарів через лінію зіткнення (переміщення товару, сума якого перевищує дозволений еквівалент 10000,00 грн., сумарна вага якого перевищує 75 кг на одну особу, або ін.).
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення не містить вказання обов'язкових ознак правопорушення, вважаю провину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП недоведеною, у зв'язку з чим в діях останнього відсутній склад інкримінованого йому правопорушення, що є підставою для закриття провадження у справі відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ст. 247, ст. ст. 248, 252, 283, п. 3 ст. 284 КУпАП,
Закрити провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП через відсутність в його діях складу правопорушення.
Повернути ОСОБА_1 , вилучений у нього 31 жовтня 2019 року товар, перелічений у додатку до протоколу про адміністративне правопорушення № 256 від 31.10.2019, що знаходиться на зберіганні у службовому приміщенні УОЗ та ОТЗ ГУ ДФС у Луганській області за адресою: Луганська область, м Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72.
Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена до Луганського апеляційного суду через Біловодський районний суд Луганської області протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя Є.О. Соболєв