Ухвала від 21.12.2019 по справі 160/12625/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

21 грудня 2019 року Справа № 160/12625/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., перевіривши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СП Снабторг» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

1. 16.12.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю «СП Снабторг» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:

-- від 20.11.2018 № 994325/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 16.11.2017 № 101;

-- від 20.11.2018 № 994324/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 16.11.2017 № 100;

-- від 27.11.2018 № 1002216/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 № 84;

-- від 10.12.2018 № 1017922/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 11.12.2017 № 47;

-- від 10.12.2018 № 1017921/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 08.12.2017 № 39;

-- від 07.12.2018 № 1017917/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 07.12.2017 № 34;

-- від 08.12.2017 № 1017920/39338587, яким було відмовлено у реєстрації податкової накладної від 08.12.2017 № 37;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 16.11.2017 № 101, від 16.11.2017 № 100, від 24.11.2017 № 84, від 11.12.2017 № 47, від 08.12.2017 № 39, від 10.12.2017 № 34, від 08.12.2017 № 37, що складені ТОВ «СП Снабторг», датою їх фактичного отримання.

- зобов'язати ДФС України надати в 30-денний строк з дня набрання законної сили рішення суду звіт про його виконання.

2. Відповідно до пункту третього частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

3. Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.

4. Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

(1) щодо відповідача у справі

5. За правилами статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

6. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

7. Відповідно до пункту другого частини п'ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

8. У поданому адміністративному позові відповідачем визначено Державну фіскальну службу України.

9. Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

10. Зазначені комісії приймають рішення, зокрема, про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

11. Оскаржувані у цій справі рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складені В. Каліногорською, яка не є працівником Державної фіскальної служби України.

12. Таким чином, позивачу належить визначити відповідачів за поданим адміністративним позовом.

(2) щодо об'єднання позовних вимог

13. Відповідно до частини першої статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

14. Позивачем в одній адміністративній справі № 160/12625/19 об'єднано 7 самостійних позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

15. Проте, при поданні адміністративного позову, суду не надані письмові обґрунтування об'єднання позовних вимог.

(3) щодо судового збору

16. Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

17. Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 01.01.2019 становить 1 921 грн.

18. Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

19. Суд розглядає позовні вимоги про визнання протиправними та скасування рішень - самостійними, які потребують окремої сплати судового збору, а вимоги про зобов'язання відповідача вчинити певні дії - похідними, які не потребують окремої сплати судового збору.

20. Виходячи зі змісту позовних вимог за подання даного адміністративного позову належить сплатити судовий збір у розмірі 13 447 грн (7 х 1 921 грн).

21. Позивачем при поданні адміністративного позову надано платіжне доручення від 11.12.2019 № 1054 про сплату судового збору в розмірі 3 842 грн.

22. Отже, за подання адміністративного позову належить доплатити суму судового збору у розмірі 9 605 грн (13 447 грн - 3 842 грн).

23. Поряд з цим, позивач наділений правом зміни позовних вимог та обрання способу захисту порушеного права. В такому випадку позивачу належить самостійно визначити суму судового збору згідно змісту позовних вимог, що заявлятимуться.

(4) щодо строку звернення до суду

24. Згідно частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

25. За приписами статті 122 КАС України:

- позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами;

- для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів;

- якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

26. Оскаржувані у цій справі рішення прийняті 20.11.2018, 27.11.2018, 07.12.2018, 08.123.2018, 10.12.2018, а з адміністративним позовом позивач звернувся до суду 16.12.2019.

27. Таким чином, позивач звернувся до суду з пропуском встановленого строку, відповідного клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду позивачем при поданні позовної заяви не надано та причин пропуску строку не зазначено.

28. Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду визначені статтею 123 КАС України, в частині першої якої зазначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

29. Правова позиція щодо строків звернення до суду із заявленими позовними вимогами викладена у постанові Верховного Суду від 11.10.2019 у справі № 640/20468/19 (адміністративне провадження К/9901/16396/19).

(5) щодо надання доказів

30. Згідно з пунктом 8 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

31. Пунктом четвертим статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

32. Відповідно до статті 79 КАС України:

- позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви;

- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу;

- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

33. Таким чином, КАС України встановлює строки подання доказів, а саме, докази мають бути подані разом із позовною заявою, в іншому випадку - якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк.

34. Позивачем при поданні адміністративного позову не надано всіх доказів на йог обґрунтування, зокрема:

- документи, які подані до кожного Повідомлення з доказами їх направлення та отримання (у тому числі документи у довільній формі, квитанції № 1, № 2);

- Таблиці даних платника податку на додану вартість (у разі їх подання).

35. За таких обставин, вважаю за необхідне подану заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.

36. Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

37. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СП Снабторг» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

38. Надати строк для усунення недоліків позовної заяви, який складає 10 (календарних) днів з дня отримання копії цієї ухвали.

39. Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:

1) надання належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:

- визначення відповідача/відповідачів за позовною заявою;

- надання копій виправленого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

2) письмового обґрунтування об'єднання позовних вимог;

3) оригіналів або належним чином засвідчених копій доказів, які не надані до адміністративного позову на обґрунтування позовних вимог із зазначенням, де перебуває оригінал такого доказу;

4) клопотання про поновлення строків звернення до суду із відповідним обґрунтуванням причин пропущення таких строків та наданням підтверджуючих документів, за наявності;

4) документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 9 605 грн за реквізитами:

Отримувач: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101

Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253

Рахунок: UA178999980000034316206084014

Банк: Казначейство України (ЕАП)

МФО: 899998

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: «Судовий збір за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СП Снабторг», Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34824364».

У разі зміни змісту заявлених вимог позивачу належить самостійно розрахувати суму судового збору за правилами, визначеними Законом України «Про судовий збір».

40. Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

41. Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.

42. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути оскаржена.

Суддя І.О. Верба