ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
18 грудня 2019 року м. Київ№ 640/24477/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробейкер»
до Головного управління ДПС у м. Києві,
Державної податкової служби України
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Агробейкер» (адреса: 03113, м. Київ, вул. Івана Шевцова, буд. 5, каб. 52, ідентифікаційний код 41889687) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом Головного управління ДПС у м. Києві (адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, ідентифікаційний код 43141267) та Державної податкової служби України (адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ідентифікаційний код 43005393), в якому просить суд:
визнати протиправними та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, при Головному управлінні ДПС у м. Києві, а саме:
рішення № 1310726/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 11709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310731/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 21709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310722/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 31709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310727/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 41709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310724/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 51709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310729/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 61709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310736/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 71709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310720/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 81709 від 17 вересня 2019 року;
рішення № 1310732/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 11809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310733/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 21809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310734/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 31809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310728/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 41809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310735/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 51809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310721/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 61809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310725/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 71809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310730/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податковій накладної № 81809 від 18 вересня 2019 року;
рішення № 1310723/41889687 від 21 жовтня 2019 року щодо податкової накладної № 91809 від 18 вересня 2019 року.
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 11709 від 17 вересня 2019 року, № 21709 від 17 вересня 2019 року, № 31709 від 17 вересня 2019 року, № 41709 від 17 вересня 2019 року, № 51709 від 17 вересня 2019 року, № 61709 від 17 вересня 2019 року, № 71709 від 17 вересня 2019 року, № 81709 від 17 вересня 2019 року, № 11809 від 18 вересня 2019 року, № 21809 від 18 вересня 2019 року, № 31809 від 18 вересня 2019 року, № 41809 від 18 вересня 2019 року, № 51809 від 18 вересня 2019 року, № 61809 від 18 вересня 2019 року, № 71809 від 18 вересня 2019 року, № 81809 від 18 вересня 2019 року, № 91809 від 18 вересня 2019 року, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Агробейкер», датами їх фактичного надходження до ДПС України - 25 вересня 2019 року.
В якості підстав позову позивач зазначає, що фіскальним органом неправомірно відмовлено у реєстрації податкових накладних.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідачі є суб'єктами владних повноважень.
Зазначений спір згідно з ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відноситься до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. Частиною 2 вказаної статті вказано, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно ч. 1 ст. 260 КАС України, питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною 5 ст. 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Проаналізувавши позовну заяву і додані до неї матеріали, в силу вимог зазначених норм, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та проведення судового засідання - у письмовому провадженні.
Керуючись ст.ст. 12, 79-80, 94, 160-162, 166, 171-172, 241-243, 248, 256-257, 260, 262, 263 КАС України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі № 640/24477/19.
2. Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання.
3. Запропонувати відповідачу подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали відзив на позовну заяву (відзив) та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
4. Повідомити відповідача, що ним можуть бути подані заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження у справі.
5. Повідомити учасників процесу, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
6. Запропонувати позивачу подати до суду у п'ятиденний строк з моменту отримання відзиву на позовну заяву (відзив) разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, відповідь на відзив та документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
7. Запропонувати відповідачу подати до суду у п'ятиденний строк з моменту отримання відповіді на відзив разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення позивача, заперечення та документи, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
8. Повідомити сторін, що вони можуть отримати інформацію по справі № 640/24477/19, що розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/.
Ухвала, відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею і підлягає оскарженню лише в частині визначення підсудності.
Суддя К.С. Пащенко