Ухвала від 20.12.2019 по справі 462/7865/19

справа № 462/7865/19

УХВАЛА

20 грудня 2019 року м. Львів

Суддя Залізничного районного суду м. Львова Колодяжний С.Ю., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора СРПП № 4 Жовківського відділення поліції Кам'янко-Бузького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області Недбайло Олени Юріївни, Кам'янко-Бузького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області та Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про визнання дій протиправними та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 16 грудня 2019 року звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії інспектора СРПП № 4 Жовківського відділення поліції Кам'янко-Бузького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області Недбайло О.Ю. з приводу винесення постанови від 05.12.2019 року БАА № 732213, скасувати вказану постанову та закрити провадження у справі.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.160 КАС України.

Відповідно до п.8 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Всупереч зазначеним вимогам процесуального закону, позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Відповідачем, згідно визначення, даного у п.9 ч.1 ст.4 КАС України, є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно вимог п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 серед відповідачів вказує Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, проте позивачем на виконання п.4 ч.5 ст.160 КАС України не заявлено позовної вимоги до цього відповідача та не наведено обставин, які б вказували на порушення прав позивача цим суб'єктом владних повноважень.

У зв'язку з цим слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Згідно частини першої статті 13 Закону № 580-VIII систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліцією; 2) територіальні органи поліції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року № 730 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції, зокрема головні управління Національної поліції в областях, у тому числі Головне управління Національної поліції у львівській області, а також Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.

Таким чином, Головне управління Національної поліції у Львівській області та Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції є різними юридичними особами публічного права та різними територіальними органами Національної поліції.

Крім цього, слід звернути увагу позивача, що згідно п.5 ч.1 ст.213 КУпАП органи Національної поліції уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, в тому числі, відповідно до статті 222 цього Кодексу, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.122 цього Кодексу.

Частиною 2 ст.222 КУпАП передбачено, що від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

З наведеної вище норми слідує, що суб'єктом владних повноважень, який розглядає справу про адміністративне правопорушення і виносить постанову про притягнення особи до адміністративної відповідальності, є відповідний орган в особі конкретної посадової особи.

Отже, працівники органів і підрозділів Національної поліції при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів (підрозділів) Національної поліції, а не від свого імені.

З огляду на викладене вище, належним відповідачем у справі, предметом якої є оспорювання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, повинен бути відповідний орган (підрозділ) Національної поліції.

Суд, згідно положень ст.48 КАС України, вирішує питання заміни неналежної сторони під час розгляду справи, проте враховуючи наявність вказаних вище недоліків позовної заяви, які підлягають усуненню позивачем, йому також слід визначити відповідача (відповідачів) за даним позовом, з врахуванням наведених положень законодавства щодо належності відповідача у цій категорії справ.

Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що позовна заява не відповідає вимогам ст.160 КАС України, то таку слід залишити без руху і надати позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для усунення вказаних недоліків позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 160, 169, 248 КАС України, -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора СРПП № 4 Жовківського відділення поліції Кам'янко-Бузького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області Недбайло Олени Юріївни, Кам'янко-Бузького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області та Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про визнання дій протиправними та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.

Позивач має право протягом строку, який не перевищує десяти днів з дня вручення йому ухвали, усунути недоліки позовної заяви. Якщо позивач усуне зазначені недоліки позовної заяви у визначений ухвалою строк, вона вважається поданою в день первісного її подання до суду, в противному випадку - вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя: (підпис)

З оригіналом згідно.

Суддя: С.Ю. Колодяжний