Постанова від 24.12.2010 по справі 2-а-2273-10-1012

Іванківський районний суд Київської області

смт. Іванків, вул. Проскури, 14a, 07201, (04591) 5-16-52

ПОСТАНОВА

іменем України

24 грудня 2010р. суддя Іванківського районного суду Київської області Тетервак Н.А.,розглянувши у письмовому провадженні в смт. Іванків справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у * Іванівському районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання щодо проведення перерахунку пенсії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до УПФУ у Іванківському районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання проведення перерахунку пенсії.

Позивачка посилається на те, що вона постраждалою від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії, є непрацюючим пенсіонером та проживає на території, яка відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю ( 4 зона).

Відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» їй має виплачуватися додаткова пенсія за шкоду,заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком та згідно ст.. 39 Закону, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю - в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Крім того, вона народилася в 1942 році, і відповідно до ст..1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відноситься до дітей війни.

Згідно ст.. б цього Закону відповідач повинен виплачувати їй щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком, проте, всі ці роки виплачував у твердій сумі та в значно нижчому розмірі,з чим вона не згодна.

Проте, відповідач при призначенні пенсії та нарахуванню її пенсії , як постраждалій від наслідків аварії на ЧАЕС 4-ої категорії та непрацюючому пенсіонеру, що проживає в зоні зони посиленого радіоекологічного контролю , керувався не нормами вищевказаних законів, а постановами Кабінету Міністрів, чим порушив його конституційні права.

Позивачка просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати його

перерахувати їй додаткову пенсію, яка відповідно до ст.. 51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», має становити - 15 % від

мінімальної пенсії за віком та доплату як непрацюючому пенсіонеру,що проживає який проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю - в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, та згідно ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,_в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком,- починаючи з 01.10 2007 року.

В судове засідання позивачка не з'явилася, в своїй заяві просить слухати справу у її відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відповідач звернувся до суду з листом, у якому позов не визнає та просить слухати справу у відсутності його представника.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає позов задоволенню підлягає частково.

Як вбачається з наданих позивачкою документів, вона являється потерпілою від наслідків аварії на ЧАЕС 4 - ої категорії (Серія НОМЕР_1 -П № 053307), проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю (Довідка сільської ради)та є дитиною війни( копія паспорту довідка УПФ).

Проте, призначена та виплачувана позивачці пенсія, як вбачається з наданих довідок, вимогам ст.39,ст.51 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.. б Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не відповідає:позивачці виплачується доплата як непрацюючому пенсіонеру , що проживає в зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі 5 грн. 20 коп., як потерпілій від наслідків аварії на ЧАЕС- 35 грн. 15 коп.; як дитині війни - 49,80грн.

Позивачка зверталася до відповідача про перерахунок її пенсії, проте відповідачем відмовлено в перерахунку пенсії відповідно цих норм, чим порушено її права.

Посилання відповідача на те, що розмір пенсії та доплат до пенсії позивачці визначений відповідно до вимог постанов Уряду та виділених асигнувань, суд вважає не обґрунтованими, оскільки Закони мають пріоритетне значення перед постановами Уряду. Таким чином позовні вимоги про перерахунок пенсії позивачки, відповідно до ст.. 39 та ст..51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підлягають задоволенню. Перерахунку пенсія позивачці відповідно до ст.39 та ст.51 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підлягає з 24 травня 2010р., оскільки позивачка звернулася з позовом до суду 24.11. 2010р., а відповідно до ст.99 КАСУ встановлено шестимісячний строк звернення до суду. Підстав для поновлення строку суд не вбачає.

Керуючись ст.ст.99,100,122,158-163 КАС України, ст.39 , ст.51 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління пенсійного Фонду України у Іванківському районі Київської області щодо призначення пенсії ОСОБА_1 в розмірі, який не відповідає вимогам ст..39 та ст.. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,- неправомірними.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України у Іванківському районі Київської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду,заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком,відповідно до ст.. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та доплату до пенсії відповідно до ст.. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати ; та соціальну допомогу як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком,відповідно до ст.. б Закону України «Про соціальний захист дітей війни», - починаючи з 24 травня 2010р.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова набирає чинності на протязі 10 днів, якщо у вказаний термін на неї не буде подана апеляцій скарга до Київського Апеляційного адміністративного суду через Іванківський райсуд.

Суддя: