Постанова від 12.12.2019 по справі 826/7405/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/7405/18 Суддя (судді) першої інстанції: Донець В.А.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2019 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Кучми А.Ю.

суддів Безименної Н.В., Бєлової Л.В.

а участю секретаря Островської О.В.,

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ст. 229 КАС України у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.07.2019 (м. Київ, дата складання тексту не зазначається) у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Смарт Солюшнз Груп» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

ТОВ «Смарт Солюшнз Груп» звернулось суду з позовом, в якому просить:

- визнання протиправним та скасування рішення Державної фіскальної служби України від 22.12.2017 №475085/37203896 про відмову в реєстрації податкової накладної від 20.11.2017 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої ТОВ «Смарт Солюшнз Груп»;

- зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкову накладну від 20.11.2017 №9, подану ТОВ «Смарт Солюшнз Груп».

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що контролюючим органом порушено норми підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки ним не зазначено в квитанції чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної.

Згідно з відзивом на адміністративний позов відповідачем щодо задоволення позову заперечено, оскільки спірне рішення прийнято правомірно та в рамках повноважень.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.07.2019 адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації від 22.12.2017 №475085/37203896 про відмову в реєстрації податкової накладної від 20.11.2017 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 20.11.2017 №9.

Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Апеляційну скаргу обґрунтовано правомірністю прийнятих відповідачем рішень.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення суду - без змін.

Згідно ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За матеріалами справи, позивачем сформовано податкову накладну від 20.11.2017 №9 на загальну суму 780 000,00 грн. та подано її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Квитанцією ДФС України від 15.12.2017 №9269142808 реєстрацію податкової накладної від 20.11.2017 №9 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

Як зазначено в позовній заяві, позивачем згідно з підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України направлено до ДФС України пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено. Наведена обставина у відзиві не заперечується.

Комісією ДФС України прийнято рішення від 22.12.2017 №475085/37203896 про відмову в реєстрації податкової накладної від 20.11.2017 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою для відмови в реєстрації податкової накладної від 20.11.2017 №9 зазначено: «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування».

Позивач, не погоджуючись із діями відповідача щодо відмови у реєстрації податкової накладної, звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем не доведено правомірності та обґрунтованості оскаржуваного рішення, його відповідності вимогам частини другої ст. 2 КАС України, у зв'язку з чим наявні підстави для визнання протиправними та скасування рішень.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов'язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на час подання податкової накладної на реєстрацію та ухвалення оскаржуваного рішення, далі - ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено: при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п'ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).

Судом установлено, що позивачем подано на реєстрацію податкову накладну від 20.11.2017 №9 на загальну суму 780 000,00 грн., реєстрацію якої згідно з квитанцією ДФС України від 15.12.2017 №9269142808 зупинено.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цьогоКодексу.

За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 201.6 статті 201 ПК України встановлено:

- в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт «а»); визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт «б»); пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт «в»). Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (підпункт 201.16.1);

- письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України (підпункт 201.16.3 ПК України).

Відповідно до пункту 12 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Пунктом 13 Порядку встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 1 пункту 6 «Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних», затверджено наказ Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (у редакції, чинній нас час існування спірних відносин) моніторинг ПН/РК здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Відповідно до змісту квитанції ДФС України від 15.15.2017 №9269142808, реєстрацію податкової накладної від 20.11.2017 №9 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 «Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 43.21.10-00.10. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення.

Як встановлено судом першої інстанції та не спростовано апелянтом, позивачем подано до ДФС України пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено.

На підтвердження здійснення господарської операції позивачем до додано: договір оренди нерухомого майна від 01.09.2017 №16/17; акт приймання-передачі частини нежитлових приміщень від 01.09.2017; договір суборенди (піднайму) нерухомого майна від 05.09.2017 №57-17/БЦ-С; акт приймання-передачі частини нежитлових приміщень від 01.01.2017; платіжне доручення від 20.11.2017 №2604 на суму 780.000,00 грн.; виписку по рахунку № НОМЕР_1 ; договір підряду від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х); податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 2017 рік; квитанції №1 та №2 від 14.12.2017; рахунок фактуру від 20.11.2017 №СФ-0000248; ліцензію від 13.09.2017 №39-Л, видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією України на здійснення ТОВ «Смарт Солюшнз Груп» господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків належать до об'єктів з середніми та значними наслідками (види робіт: будівельні та монтажні роботи загального призначень, в тому числі, виконання пусконалагоджувальних робіт; будівництво об'єктів інженерної інфраструктури, в тому числі монтаж інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання, монтаж зовнішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання); ліцензію Державної служби з надзвичайних ситуацій від 28.11.2014 Серія АЕ №522857, видану ТОВ «Смарт Солюшнз Груп» щодо надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.

У податковій накладній від 20.01.2017 №9 на загальну суму 780 000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 130 000,00 грн. зазначено, що її сформовано щодо господарської операції з влаштування систем протипожежного та протидимного захисту ( в тому числі монтажні та пусконалагоджувальні роботи) на об'єкті: «Будівництво багатоквартирної житлової забудови з об'єктами інфраструктури на території третього мікрорайону IV житлового району в місті Бровари Київської області. Житловий будинок №10».

Згідно з договором підряду від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х) ТОВ «Алекса Груп» (замовник) та ТОВ «Смарт Солюшнз Груп» (підрядник) домовились про виконання підрядником робіт на об'єкті будівництва, будівельному майданчику відповідно до додатків та додаткових угод. У додатку №01 до цього договору визначено перелік необхідних документів та засобів з охорони праці та пожежної безпеки до початку проведення робіт на об'єкті будівництва. Додатком №1 до договору підряду визначено основні комерційні умови щодо влаштування систем протипожежного та протидимного захисту (в тому числі монтажні та пусконалагоджувальні роботи) на об'єкті: «Будівництво багатоквартирної житлової забудови з об'єктами інфраструктури на території третього мікрорайону IV житлового району в місті Бровари Київської області. Житловий будинок №10». У додатку №2 до договору підряду визначено договірну ціну на влаштування систем протипожежного та протидимного захисту на загальну суму 3 182 200,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 530 366,67 грн.

Позивачем також додано рахунок-фактуру від 20.11.2017 на загальну суму 780 000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 130 000,00 грн., на передплату на закупівлю обладнання для влаштування систем протипожежного та протидимного захисту (в тому числі монтажні та пусконалагоджувальні роботи) на об'єкті: «Будівництво багатоквартирної житлової забудови з об'єктами інфраструктури на території третього мікрорайону IV житлового району в місті Бровари Київської області. Житловий будинок № 10».

Як вірно встановлено судом першої інстанції, підставою зупинення реєстрації накладної зазначено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 43.21.10-00.10. На думку суду, обсяги робіт щодо виконання умов договору від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х), за які сплачено передплату в розмірі 780.000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 130.000,00 грн., відповідають умовам договору (додаткам) від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х), зазначеним в податковій декларації номенклатурі товарів/послуг та сумам.

Рішенням Комісії ДФС України від 22.12.2017 №475085/37203896 відмовлено в реєстрації податкової накладної від 03.11.2017 №7в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі: «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування».

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації ПН/РК визначено, зокрема, надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

Поряд із цим, ДФС України не зазначено, які саме документи складені з порушеннями та які документи не подані на підтвердження відповідної господарської операції.

З доданих договору підряду від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х), рахунку-фактури від 20.11.2017, банківської виписки з 20.11.2017 до 20.11.2017 вбачається, що вони підписані відповідними посадовими особами, зі змісту документів можна зробити висновок про зміст господарської операції (вид робіт/послуг, об'єм), визначено ціну, документи містять дату їх складення. Оскільки йдеться про складення податкової накладної на підставі отримання передплати за договором підряду, відповідно позивач не міг подати акти приймання виконаних робіт, докази здійснення закупівлі обладнання для виконання у мовг договору від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х).

Крім того, слід врахувати, що позивачем додано документи на підтвердження здійснення ним господарської діяльності щодо влаштування систем протипожежного та протидимного захисту, зокрема: ліцензію від 13.09.2017 №39-Л на здійснення ТОВ «Смарт Солюшнз Груп» господарської діяльності з будівництва об'єктів, здійснення пусконалагоджувальних робіт, монтаж інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання, монтаж зовнішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання; ліцензію від 28.11.2014 Серія АЕ №522857 з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення видану; договір оренди нерухомого майна від 01.09.2017 №16/17 щодо оренди нежитлових приміщень; акт приймання-передачі частини нежитлових приміщень від 01.09.2017; договір суборенди (піднайму) нерухомого майна від 05.09.2017 №57-17/БЦ-С; акт приймання-передачі частини нежитлових приміщень від 01.01.2017.

З огляду на викладене, всупереч вимогам, встановленим підпунктом «в» підпунктом 201.16.1 пункту 201.6 статті 201 ПК України, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, контролюючим органом не визначено вичерпного переліку документів для подання платником податків. Позивачем, з урахуванням підстав зупинення реєстрації податкової накладної, надано первинні документи на підтвердження відповідності обсягів постачання обсягам придбання за договором від 09.10.2017 №01/09-10-ЛК(Х).

Відтак, обґрунтованими є доводи позивача про протиправність рішення комісії ДФС України від 22.12.2017 № 475085/37203896 про відмову в реєстрації податкової накладної від 20.11.2017 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування цього рішення підлягають задоволенню.

Згідно з підпунктом «б» підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) ПН/РК, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пунктом 49.13 статті 49 ПК України визначено, що в разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.

Відповідно до пунктів 19, 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 19 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС України.

За таких обставин, враховуючи відсутність обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про наявність підстав для зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду є законним і обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування не має.

Керуючись ст.ст. 242, 243, 251, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.07.2019 - без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328, 329 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 17.12.2019.

Головуючий суддя: А.Ю. Кучма

Л.В. Бєлова

Н.В. Безименна