Справа № 237/5790/19
3/237/2412/19
Іменем України
27.11.19 року місто Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Кучко Я.Ю., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду надійшов адміністративний протокол № 0849 про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , відповідно до якого 09.10.2019 року о 09.00 год., він, будучи пасажиром автомобіля Renault Trafic, державний номерний знак НОМЕР_1 , перетинаючи на КПВВ «Мар'їнка» (дорожній коридор Курахове - Донецьк), у ручній покладі здійснював переміщення товарно-матеріальних цінностей (лікарські препарати), чим порушив обсяг та суму товарів, дозволених для переміщення через лінію розмежування відповідно до вимог Наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24.03.2017 року № 39 щодо товарів дозволених для переміщення через лінію зіткнення. У громадянина ОСОБА_1 було вилучено ТМЦ при перетинанні через КПВВ «Мар'їнка» на загальну суму 12046 грн.
ОСОБА_1 до суду з'явився, вважає, що порушень не допускав, надав суду свої письмові пояснення і пояснив, що він знаходячись в Німеччині у зятя, який хворий на рак, отримав інформацію про хворобу його тещі, яка потребує в лікуванні препаратом Кликсон або його аналогом. В соціальних мережах розмістив звернення про допомогу. Люди відкликнулись і зібрали ліки безкоштовно.
Всебічно, об'єктивно, повно та безпосередньо у судовому засіданні дослідивши наявні у справі докази, оцінюючи ці докази з огляду на їх належність, допустимість, достовірність, кожного окремо, суд дійшов до висновків, які наведені нижче.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Згідно частини 1 статті 204-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Згідно Наказу МТОТ № 39 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення» від 24.03.2017 року був затверджений перелік та обсяги товарів, дозволених до переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, зокрема, п. 4 встановлено наступні обмеження:
-через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
-з контрольованої території до гуманітарно-логістичних центрів - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
-з гуманітарно-логістичних центрів на неконтрольовану територію - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 20000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 150 кг на одну особу.
З аналізу зазначених норм вбачається, що дозволеним є переміщення через лінію зіткнення товарів, що відповідають одночасно двом критеріям: вартістю до 10000 грн. та вагою менше 75 кг. З цього вбачається, що перевищенням граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення є одночасне порушення обох критеріїв вартості та ваги, оскільки не є забороненим, в розумінні зазначених норм права, перевезення товарів через лінію зіткнення, що перевищує межу лише одного критерію або вартості, або ваги. Водночас, у протоколі про адміністративне правопорушення № 0849 від 09.10.2019р. не вказана сукупна вага переміщуваних товарів.
Також, в матеріалах справи, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, відсутні належні та допустимі докази на підтвердження вартості майна, вилученого при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, у розумінні статті 256 КУпАП, а саме: видаткові накладні, висновок експерта, висновок спеціаліста на підтвердження вартості вилучених товарно-матеріальних цінностей, яка зазначена у протоколі вилучення (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 0849 від 09.10.2019 року), суд вважає, що твердження особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, щодо вартості товару, який переміщувався ОСОБА_1 у сумі 12046 грн. є таким, що не доведене в порядку, який встановлений КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення № 0849 від 09.10.2019р. оперуповноваженим з ОВС другого відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області Рябоволом В.О. додана вартість вилученого ТМЦ, яка встановлена з мережі інтернету, яку суд не може взяти до уваги, як належний та допустимий доказ розміру ТМЦ, які вказані в протоколі вилучення (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 0849 від 09.10.2019 року).
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши докази, які надані учасниками судового провадження, застосувавши критерії доведеності вини «поза розумним сумнівом», суд дійшов висновку про відсутність вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, яке передбачене ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, а від так і про відсутність складу цього адміністративного правопорушення в її діях.
Вилучені, згідно протоколу вилучення, що є додатком до протоколу № 0849 від 09.10.2019 року, товарно-матеріальні цінності (лікарські препарати), що зберігаються за адресою: Донецька область, м. Курахове, необхідно повернути ОСОБА_1 за належністю.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд-
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Вилучені, згідно протоколу вилучення, що є додатком до протоколу № 0849 від 09.10.2019 року, товарно-матеріальні цінності (лікарські препарати), що зберігаються за адресою: Донецька область, м. Курахове, повернути ОСОБА_1 за належністю.
Постанова в порядку провадження по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання скарги до Донецького апеляційного суду через Мар'їнський районний суд Донецької області.
Суддя Я.Ю. Кучко