про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
18 грудня 2019 рокуЛьвів№ 857/10648/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Большакової О. О.
суддів -Багрія В. М.
Мікули О. І.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові клопотання Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Понінківська картонно-паперова Фабрика-Україна» до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та скасування припису, за апеляційною скаргою Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2019 року (суддя першої інстанції Лозовський О.А., м. Луцьк),
12.11.2019 ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду справу № 140/2178/19 призначено до апеляційного розгляду у судовому засіданні на 05 грудня 2019 року о 14:20 у залі судових засідань № 3 Восьмого апеляційного адміністративного суду.
05.12.2019 розгляд справи відкладено на 19.12.2019.
Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області подано клопотання в якому остання просила провести засідання під час розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Понінківська картонно-паперова Фабрика-Україна» до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та скасування припису в режимі відеоконференції у Хмельницькому окружному адміністративному суді.
Розглянувши вказане клопотання, суд вважає його таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до приписів частини п'ятої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Згідно частини сьомої цієї статті у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Частиною восьмою цієї статті передбачено, що копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Оскільки вказане клопотання подано із дотриманням вимог статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що клопотання Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у даній адміністративній справі слід задовольнити.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення права представника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області на участь у судовому засіданні, реалізації її процесуальних прав та забезпечення оперативності судового провадження, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції та доручення забезпечення проведення відеоконференції Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. 195, 243, 248, 310, 325 КАС України, суд,
клопотання Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2019 року у справі № 140/2178/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Понінківська картонно-паперова Фабрика-Україна» до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та скасування припису - задовольнити.
Судове засідання в адміністративній справі № 140/2178/19, яке призначене на 19 грудня 2019 року о 14:20 год., провести у режимі відеоконференції.
Доручити Хмельницькому окружному адміністративному суду забезпечення проведення судового засідання, призначеного на 19 грудня 2019 року о 14:20 год., в режимі відеоконференції.
Копію даної ухвали направити учасникам справи та Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. О. Большакова
судді В. М. Багрій
О. І. Мікула