Ухвала від 18.12.2019 по справі 826/15132/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про зміну способу та порядку виконання судового рішення

про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню

18 грудня 2019 року м. Київ № 826/15132/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів : головуючого судді Арсірія Р.О., суддів Мазур А.С., та Погрібніченка І.М., розглянувши заяви Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про зміну способу та порядку виконання судового рішення та про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Гадячгаз», Публічного акціонерного товариства та газифікації «Дніпрогаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Закарпатгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Івано-Франківськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кременчукгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Криворіжгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Мелітопольгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Одесагаз», Публічного акціонерного товариства «Полтавагаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Рівнегаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Сумигаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тесминецягаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Уманьгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Харківгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Харківміськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Херсонгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Хмельницькгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Чернівцігаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Чернігівгаз» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про скасування наказу № 122 від 02 березня 2015 року в частині, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ :

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 було задоволено позовні вимоги ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Гадячгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Кіровоградгаз», ПАТ «Кременчукгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Луганськгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Мелітопольгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Одесагаз», ПАТ «Полтавагаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тесминецягаз», ПАТ «Уманьгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Херсонгаз», ПАТ «Хмельниькгаз», ПАТ «Черкасигаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» (далі також - позивачі) шляхом:

- скасування додатку до наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02 березня 2015 року № 122 «Про затвердження розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат газорозподільних підприємств на 2015 рік» в частині встановлення для ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Гадячгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Кіровоградгаз», ПАТ «Кременчукгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Луганськгаз», ПАТ «Мелітопольгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Одесагаз», ПАТ «Полтавагаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Уманьгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Херсонгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Черкасигаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» розміру нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах на 2015 рік;

- зобов'язання Міністерства енергетики та вугільної промисловості України затвердити на 2015 рік розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Гадячгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Кіровоградгаз», ПАТ «Кременчукгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Луганськгаз», ПАТ «Мелітопольгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Одесагаз», ПАТ «Полтавагаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Уманьгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Херсонгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Черкасигаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» на підставі Методик визначення питомих втрат та виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 30 травня 2003 року № 264, та Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об'єму газу до стандартних умов, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 21 жовтня 2003 року № 595.

09 грудня 2019 року на адресу суду надійшла заява Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про зміну способу і порядку виконання вказаного судового рішення, мотивована відсутністю у останнього станом на сьогодні визначених законом повноважень щодо вчинення дій, вказаних у постанові суду від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15, а отже, їх вчинення вважатиметься перевищенням Міністерством енергетики та вугільної промисловості України владних управлінських функцій.

Відповідно до ч. 2 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Судом викликано сторін та представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, задля розгляду вказаних вище заяв.

В судовому засідання заявник підтримав подані заяви та просив суд їх задовольнити.

Представники позивачів в судове засідання не прибули.

Представник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг просив відмовити у задоволенні заяви Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про заміну способу або порядку виконання судового рішення та вказав, що єдиним обгрунтуванням заяви відповідача про заміну способу або порядку виконання судового рішення є те, що НКРЕКП законодавчо наділена правами щодо визначення виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ.

Зокрема, Міненерговугілля посилається на положення глави 6 розділу III Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2494 (далі - Кодекс ГРМ), а саме пункту 2, відповідно до якого очікувані річні об'єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на 2017 рік визначаються НКРЕКП на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу на 2016 рік відповідного Оператора ГРМ. Очікувані річні об'єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на наступні роки (після 2017 року) івнзначаються НКРЕКП на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-техншлогічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу поточнопо року, зменшених на показник ефективності, який встановлюється НКРЕКП щороку до 31 грудня і не може перевищувати 5%.

Як вбачається із вищевикладеного, положення Кодексу ГРМ врегульовували відповідне питання тільки за період починаючи з 2017 року.

Крім нього, на сьогоднішній день, вищезазначені положення Кодексу ГРМ визнані протиправними та нечинними рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 26.04.2019 по справі № 826/3157/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.08.2019.

Таким чином, за переконанням представника Нацкомісії, ні станом на 2015 рік, ні станом на сьогодні, НКРЕКП не наділена повноваженнями на визначення розмірів нормативних витрат і виробничо-технологічних витрат природного газу газорозподільних мережах.

Розглядаючи подану Міністерством енергетики та вугільної промисловості України (далі також - Міністерство, заявник) заяву судом було встановлено наступне.

Як вбачається з додатку до наказу від 02 березня 2015 року № 122, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України встановлено розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах на 2015 рік для позивачів.

З преамбули оскаржуваного в межах справи № 826/15132/15 наказу вбачається, що нормативно-правовими актами, які стали підставою для його прийняття, були:

- указ Президента України від 06 квітня 2011 року № 382 «Про Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України»;

- наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23 листопада 2011 року № 737 «Про визначення розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах».

Повноваження Міністерства щодо затвердження розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах були передбачені Положенням про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженим указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 382.

Так, станом на час прийняття наказу від 02 березня 2015 року № 122 пп. 14 п. 4 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 382 було визначено, що Міненерговугілля України відповідно до покладених на нього завдань затверджує перелік нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат нафти, природного газу та газового конденсату під час їх видобутку, підготовки до транспортування і транспортування, порядок визначення їх розмірів та ведення їх обліку.

Разом з тим, з метою забезпечення реалізації Закону України від 27 лютого 2014 року № 795-VІІ «Про внесення змін до Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» щодо приведення його у відповідність із Конституцією України» Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 № 208 затверджено нове Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким, водночас, не передбачено повноважень Міністерства щодо затвердження розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах

Перелік та порядок визначення розмірів нормативних втрат та виробничо- технологічних витрат природного газу при їх видобуванні, підготовці до транспортування і транспортуванні встановлювалися Міністерством у відповідності до Закону України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат», який втратив чинність.

Крім того, Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затверджену указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 382 втратило чинність 22 червня 2019 року.

Отже, станом на грудень 2019 року у Міністерства відсутні повноваження щодо затвердження розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах.

Відповідно до вимог п. 8 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 208, Міненерговугілля у межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує і контролює їх виконання.

Із зазначеного вбачається, що з метою виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 Міністерство повинно було видати новий наказ, яким затвердити на 2015 рік розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах.

Згідно з ч. 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частина третя статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Таким чином, суд може змінити спосіб або порядок виконання судового рішення у зв'язку із наявністю обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.

Разом з тим, оскільки у Міністерство після прийняття постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 було позбавлено повноважень щодо затвердження розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах, виконання вказаного судового рішення шляхом затвердження Міністерством на 2015 рік розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах було б таким, що здійснено з перевищенням повноважень, наданих такому органу державної влади законом.

Таким чином, суд вважає встановленими обставини, що роблять неможливим виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 у спосіб, визначений даним судовим рішенням.

Водночас, наразі порядок визначення втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних системах регулюється, зокрема, главою 6 розділу III Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494.

Відповідно до п. 2 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем, очікувані річні об'єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на 2017 рік визначаються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу на 2016 рік відповідного Оператора ГРМ.

Очікувані річні об'єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на наступні роки (після 2017 року) визначаються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу поточного року, зменшених на показник ефективності, який встановлюється НКРЕКП щороку до 31 грудня і не може перевищувати 5 %.

З наведеного вбачається, що наразі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг законодавчо наділена повноваженнями щодо визначення виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах.

Суд звертає увагу, що виконання рішення суду та, відповідно, захист порушених прав та інтересів фізичних та юридичних осіб, за захистом яких вони звертались до суду, не може ставитись в залежність від зміни порядку розподілу повноважень серед уповноважених державних органів, оскільки в протилежному випадку буде знівельовано як гарантовані Конституцією України право на судовий захист та принцип верховенства права, так і закріплене статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на справедливий суд.

Що стосується практичної реалізації визначених постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 зобов'язань держави, суд зазначає, що встановлений Кодексом газорозподільних систем порядок затвердження очікуваних річних об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах застосовується на 2017 рік та в подальші роки, в той час як у 2015 році порядок затвердження розмірів нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах визначався, як було встановлено самою постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15, на підставі Методик визначення питомих втрат та виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 30 травня 2003 року № 264, та Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об'єму газу до стандартних умов, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 21 жовтня 2003 року № 595.

Таким чином, з метою забезпечення дотримання принципу обов'язковості виконання судових рішень, враховуючи встановлені вище обставини, що роблять неможливим виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 у спосіб, визначений нею, суд приходить до висновку про необхідність зміни способу і порядку виконання такої постанови суду саме шляхом зобов'язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердити на 2015 рік розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Гадячгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Кіровоградгаз», ПАТ «Кременчукгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Луганськгаз», ПАТ «Мелітопольгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Одесагаз», ПАТ «Полтавагаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Уманьгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Херсонгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Черкасигаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» на підставі Методик визначення питомих втрат та виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 30 травня 2003 року № 264, та Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об'єму газу до стандартних умов, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 21 жовтня 2003 року № 595.

Посилання представника Нацкомісії на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 26.04.2019 по справі № 826/3157/18 судом не приймаються до уваги, оскільки вони стосуються інших обставин та не можуть вважатися звільненням суб'єкта владних повноважень від обов'язку виконувати свої обов'язки відповідно до наданої компетенції.

Водночас, відповідно до ч. 1 статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Оскільки заявник не є стягувачем чи виконавцем, йому не надано процесуального права звертатись до суду з заявою про встановлення чи зміну способу або порядку виконання рішення суду, а тому подана Міністерством заява не підлягає задоволенню.

Разом з тим, оскільки судом були встановлені дійсні обставини, які унеможливлюють виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 у спосіб, визначений нею, суд, з огляду на наведене вище, вважає за необхідне змінити спосіб і порядок виконання такої постанови з власної ініціативи.

Стосовно заяви представника відповідача про визнання виконавчого листа №826/15132/15, виданого 19.08.2016 таким, що не підлягає виконанню, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 374 КАС України суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Проте, заявником не наведено доводів, які б свідчили, що виконавчий лист видано помилково або, що обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, чи має місце добровільне виконання судового рішення боржником або ж іншою особою.

Крім того, заявником не наведено інші причини, які можуть стати підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Посилання заявника на відмову у задоволенні позову у подібній справі, колегія суддів не може вважати доказом того, що виконавчий лист не підлягає виконанню у розумінні вимог чинного законодавства України

Відтак вказана заява не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 248, 374, 378 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про зміну способу та порядку виконання судового рішення - відмовити.

В задоволенні заяви Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про визнання виконавчого листа №826/15132/15, виданого 19.08.2016 року таким, що не підлягає виконанню - відмовити.

Змінити за ініціативою суду спосіб і порядок виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2015 року у справі № 826/15132/15 суду шляхом зобов'язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердити на 2015 рік розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Волиньгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Гадячгаз», Публічного акціонерного товариства та газифікації «Дніпрогаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Закарпатгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Івано-Франківськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кременчукгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Криворіжгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Мелітопольгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Одесагаз», Публічного акціонерного товариства «Полтавагаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Рівнегаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Сумигаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тесминецягаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Уманьгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Харківгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Харківміськгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Херсонгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Хмельницькгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Чернівцігаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Чернігівгаз» на підставі Методик визначення питомих втрат та виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 30 травня 2003 року № 264, та Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об'єму газу до стандартних умов, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 21 жовтня 2003 року № 595.

Ухвала суду, відповідно до ч. 2 статті 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів за правилами, встановленими статтями 293-297 КАС України.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головуючий суддя Арсірій Р.О.

Судді Мазур А.С.

Погрібніченко І.М.