Постанова від 18.12.2019 по справі 641/10467/19

Номер провадження3/641/4126/2019 Справа № 641/10467/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2019 року суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Колодяжна І.М. , розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .

- за ч. 2 ст. 154 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1 за ст. 154 ч. 2 КУпАП.

У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Розглянувши надані суду матеріали, вважаю за необхідне повернути їх для належного оформлення , оскільки в протоколі не вказано відомості про потерпілого.

Також, до матеріалів справи не додано медичних документів, які підтверджують факт завдання шкоди здоров'ю людей.

Крім того, з адміністративного матеріалу вбачається, що ОСОБА_1 інкримінується вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП.

Частина 2 статті 154 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення одного порушення з числа передбачених ч. 1 ст. 154 КУпАП.

З вищевикладеного вбачається, що кваліфікуючою ознакою адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП, є вчинення порушення з числа передбачених ч. 1 ст. 154 КУпАП, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, чи повторне протягом року вчинення одного порушення з числа передбачених ч. 1 ст. 154 КУпАП.

Всупереч зазначеному, адміністративний матеріал не містить відомостей щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, що спричинило заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну або доказів вчинення повторно протягом року одного порушення з числа передбачених ч. 1 ст. 154 КУпАП.

З вищевикладеного вбачається, що належним доказом того, що ОСОБА_2 протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, є копія постанови судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів про накладення на останнього адміністративного стягнення, з відміткою про набрання законної сили.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 7КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Дані обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд справи та позбавляють суд можливості з'ясувати всі обставини справи і вирішити справу по суті, а також в подальшому при виконанні постанови суду, внаслідок зазначених вище обставин можуть виникнути всякого роду сумніви чи протиріччя.

Згідно ст. 9 Конституції України та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію (Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод) та практику Суду (Європейського суду з прав людини) як джерело права.

Вищевказані джерела права гарантують особі право на свободу та особисту недоторканість, а також право на справедливий і публічний розгляд його справи.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протокол про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне повернути справу на дооформлення до КП «Центр поводження з тваринами» для усунення вказаних порушень.

На підставі викладеного та керуючись ч.2 ст. 154 ст..ст. 251,256 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 повернути до КП «Центр поводження з тваринами» для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя:І. М. Колодяжна