Рішення від 16.12.2019 по справі 161/18258/19

Справа № 161/18258/19

Провадження № 2-а/161/584/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2019 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:

головуючого судді - Присяжнюк Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Петрової В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в залі суду в м. Луцьку адміністративну справу №161/18258/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Житомирській області Департаменту патрульної поліції, інспектора 1 роти 1 батальйону УПП у Житомирській області лейтенанта поліції Шаціло В.В. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАВ №1294243 від 04.07.2019 року,

ВСТАНОВИВ:

01.11.2019 р. позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

В обґрунтування підстав позову позивач посилається на відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, а також відсутність у відповідача доказів, що підтверджують вчинення позивачем адміністративного правопорушення.

Ухвалою суду від 6 листопада 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін у судове засідання.

Відповідачам будо надіслано ухвалу про відкриття провадження у справі та позовну заяву з додатками до неї, та роз'яснено їх право подати відзив на позовну заяву і всі наявні докази, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали суду.

Відповідачі вищезазначені документи отримали 15.11.2019р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, у встановлений строк відзивів на позов не подали.

Також, до суду не надходило клопотань від жодної із сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Вирішуючи дану справу у порядку спрощеного позовного провадження без участі сторін за наявними у справі доказами, та дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.

Судом встановлено, що 04.07.2019р. інспектором 1 роти 1 батальйону УПП у Житомирській області лейтенантом поліції Шацілом В.В. винесено постанову про накладення на позивача адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 255,00 грн.

При цьому, в постанові вказано, що 04.07.2019р. об 18.03 год. водій ОСОБА_1 на а/д Київ-Чоп 230 км, керуючи автомобілем марки Toyota Corola д.н.з. НОМЕР_1 , здійснив порушення вимог розмітки проїзної частини доріг, чим порушив п. 34 Правил дорожнього руху, внаслідок чого вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 122 КУпАП.

Частиною другою статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Всупереч вищенаведеному відповідачі не надали суду будь-яких належних та допустимих доказів того, що позивач дійсно вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.

Протилежного суду не доведено та не здобуто під час розгляду справи.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.

Оскільки під час розгляду судом цієї адміністративної справи відповідачами належними та допустимими доказами не доведений факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтею 286 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Скасувати постанову інспектора 1 роти 1 батальйону УПП у Житомирській області лейтенанта поліції Шаціла В.В. про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі серії ЕАВ №1294243 від 4 липня 2019 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП з накладенням штрафу в розмірі 255,00 гривень, а провадження про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Л.М. Присяжнюк