Справа № 159/6294/19
Провадження № 3/159/3006/19
18 грудня 2019 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Панасюк С.Л., розглянувши справу, яка надійшла з Управління західного офісу Державної аудиторської служби у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ,
передбаченої ч.1 ст.164-14 КУпАП, -
ОСОБА_1 ставиться у вину те, що вона, обіймаючи посаду начальника КУ «Відділу культури виконавчого комітету Ковельської міської ради», допустила здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель, а саме: відділом культури виконавчого комітету Ковельської міської ради здійснено закупівлю послуг з проведення поточного ремонту приміщення народного дому «Просвіта» по вул. Міцкевича, 10 в м. Ковель у квітні - липні 2019 року на загальну суму 349 996,0 грн. без застосування визначених законодавством процедур закупівель (по договору підряду від 23.04.2019 №36 ТзОВ «Шов-Буд» проведено поточний ремонт внутрішнього коридору народного дому «Просвіта» на суму 199 997,0 грн. та по договору підряду від 03.06.2019 № 57 ТзОВ «Шов-Буд» проведено поточний ремонт малої танцювальної зали народного дому «Просвіта» на суму 149 999,0 грн).
В діях ОСОБА_1 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
Однак, слід зважити на наступне.
ОСОБА_1 пояснила, що предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 №1749 за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. Спираючись на вище вказані нормативні документи, що регулюють порядок визначення коду закупівлі, поточний ремонт внутрішнього коридору було віднесено на код CPV 45450000-6 Інші завершальні роботи, так як об'єм замовлення передбачав багато різних за характером ремонтних робіт (електромонтажні роботи, встановлення вікон, вирівнювання стін, монтаж підвісних стель, укладання кахлю та ін.) і одним кодом класифікатора їх визначити неможливо. А поточний ремонт малої танцювальної зали було віднесено на інший код CPV 45430000-0 Покривання підлоги та стін, так як об'єм замовлення передбачав конкретно вказані ремонтні роботи (лакування підлоги та фарбування стін) і визначався одним кодом класифікатора. Враховуючи те, що роботи були визначені різними кодами національного класифікатора і окремо кожна не перевищувала вартість предмету закупівлі, визначеного ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі товарів і послуг», а саме 200 тисяч грн., вона вважала, що процедуру тендерної закупівлі у цьому випадку проводити не потрібно, що і зумовило помилку.
ОСОБА_1 вперше вчинила правопорушення, передбачене ст.164-14 КУпАП, яке не мало істотних негативних наслідків. ЇЇ наміри були направлені на дотримання принципів максимальної економії та ефективності виконання ремонтних робіт. Заплановані ремонтні роботи були виконані з економією кошторисних призначень і додатково зроблено ще ряд незапланованих робіт.
Зазначені обставини, разом з тією обставиною, що застосування до ОСОБА_1 значного, передбаченого санкцією ч.1 ст.164-14 КУпАП, штрафу поставить її у скрутне матеріальне становище, зокрема, позначиться на утриманні її неповнолітньої дитини, істотно знижують ступінь суспільної небезпеки вчиненого нею правопорушення.
В той же час слід звернути увагу ОСОБА_1 на необхідність неухильного дотримання законодавства в сфері публічних закупівель, максимально відповідального до них ставлення, з тим щоб в наступному порушення не були допущені.
Тому, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись щодо неї усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 283, 284, 294 КпАП, суддя
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.164-14 КУпАП, в зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись щодо неї усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ С.Л. ПАНАСЮК