Справа № 157/1490/19
Провадження №3/157/769/19
іменем України
18 грудня 2019 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., з участю адвоката Бельського І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , жительки АДРЕСА_1 , приватний підприємець,
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
встановив:
ОСОБА_1 24 вересня 2019 року о 15 год. 45 хв., будучи приватним підприємцем, в порушення п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», не забезпечила наявність супровідних документів на три види тютюнових виробів (88 пачок) на суму 1320 грн., які зберігаються у магазині, що знаходиться в с. Черче Камінь- АДРЕСА_2 області по вул. Центральна, 13, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про час, дату та місце судового розгляду справи.
Адвокат Лагоди В.М. - ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що тютюнові вироби, про які зазначається у протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 передала знайома для її чоловіка і вона не зберігала їх з метою збуту, а протоколу добровільної видачі цих виробів від 24 вересня 2019 року, на який є посилання в акті перевірки взагалі не існує, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Згідно зі ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено в повному об'ємі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності (в матеріалах є лише одна сторінка пояснення, а продовження пояснення відсутнє).
Окрім того, до протоколу не додано копію протоколу добровільної видачі ОСОБА_1 тютюнових виробів від 24 вересня 2019 року б/н, на який є посилання в акті про результати фактичної перевірки від 25 вересня 2019 року приватного підприємця ОСОБА_1 .
Згідно з абз. 2 п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вимоги щодо обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
За таких обставин, до протоколу про адміністративне правопорушення належить долучити відомості про те, платником якого податку є ОСОБА_1 та чи зареєстрована вона платником податку на додану вартість.
Вищенаведені недоліки унеможливлюють своєчасний, об'єктивний, всебічний та повний розгляд справи і прийняття законного та обґрунтованого рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить повернути у Головне управління ДФС у Волинській області для належного оформлення.
Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи, останні, можуть бути направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 280 КпАП України, -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КпАП України повернути у Головне управління ДФС у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Антонюк