Ухвала від 16.12.2019 по справі 640/20893/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

16 грудня 2019 року м. Київ № 640/20893/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянувши заяву представника відповідача про здійснення судочинства у справі у порядку загального позовного провадження в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1

доГенеральної прокуратури України

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Генеральної прокуратури України, у якому просив суд:

- зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень нарахувати та виплатити звільненому з військової служби у запас ОСОБА_1 премію за період з 01 по 13 квітня 2017 року, одноразову грошову допомогу в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби (з урахуванням грошової винагороди військовослужбовцям військових прокуратур за участь в антитерористичних операціях), компенсацію за невикористані дні основної щорічної відпустки та додаткової відпустки, як учаснику бойових дій у сумі 184604,40 грн.;

- зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень здійснити пересилку особової справи звільненого з військової служби у запас військовослужбовця ОСОБА_1 до військового комісаріату, згідно з наказом Міністра оборони України від 13 квітня 2017 року №250 (по особовому складу), з урахуванням змін внесених наказом Міністра оборони України від 04 жовтня 2017 року №703;

- зобов'язати Генеральну прокуратуру України провести розрахунок та виплати ОСОБА_1 компенсацію за затримку повного розрахунку при звільненні з військової служби (премії за відпрацьований період з 01 квітня по 13 квітня 2017 року; одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби (з урахуванням грошової винагороди військовослужбовцям військових прокуратур за участь в антитерористичних операціях), компенсацію за невикористану відпустку за період з 14 квітня 2017 року по 16 жовтня 2019 року включно, 953789,40 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 листопада 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представником відповідача подано заяву про здійснення судочинства у справі у порядку загального позовного провадження.

В обґрунтування поданої заяви представник відповідача посилався на те, що позивачем до стягнення значну суму коштів, яка складає 1138393,80 грн., а тому враховуючи даний аспект позовної заяви, останню необхідно розглядати у порядку загального позовного провадження.

Розглянувши заяву представника відповідача, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає наступне.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника відповідача та здійснити розгляд справи у порядку загального позовного провадження.

Керуючись пунктом 2 частини четвертою статті 12, статтями 257, 258, 241 - 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву представника Генеральної прокуратури України задовольнити.

2. Здійснювати розгляд справи №640/20893/19 у порядку загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче судове засідання на 21 січня 2020 року о 16:00 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, за судових засідань №9.

4. Звернути увагу сторін, що письмові докази, які подаються до суду мають бути оформленні відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Звернути увагу відповідача, що у разі не подання відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.

6. Звернути увагу відповідача, що відзив на позовну заяву повинен відповідати вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

9. Повідомити відповідача про можливість отримання матеріалів справи безпосередньо у суді.

10. Запропонувати сторонам подати до суду усі наявні заяви клопотання до закінчення підготовчого провадження.

11. Звернути увагу сторін, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, або зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд, відповідно до статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України, може застосувати заходи процесуального примусу шляхом постановлення ухвали про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штраф у сумі від 0,3 трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

12. Звернути увагу сторін, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє їх від виконання обов'язків, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

13. Звернути увагу позивача, що відповідно до частини 5 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи.

14. Копію Ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.І. Шейко

Попередній документ
86381049
Наступний документ
86381051
Інформація про рішення:
№ рішення: 86381050
№ справи: 640/20893/19
Дата рішення: 16.12.2019
Дата публікації: 14.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (18.08.2020)
Дата надходження: 18.08.2020
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
Розклад засідань:
10.03.2020 15:45 Окружний адміністративний суд міста Києва
19.10.2020 12:15 Шостий апеляційний адміністративний суд
02.11.2020 11:40 Шостий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАБЕНКО КОСТЯНТИН АНАТОЛІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
БАБЕНКО КОСТЯНТИН АНАТОЛІЙОВИЧ
ШЕЙКО Т І
відповідач (боржник):
Генеральна прокуратура України
заявник апеляційної інстанції:
Офіс Генерального прокурора
позивач (заявник):
Бугаєць Артем Вікторович
представник позивача:
Реутов Олександр Євгенович
суддя-учасник колегії:
СТЕПАНЮК АНАТОЛІЙ ГЕРМАНОВИЧ
ЧАКУ ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ