Справа № 598/2125/19
провадження № 3/598/1079/2019
"11" грудня 2019 р. Суддя Збаразького районного суду Тернопільської області Левків А.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Збаразького ВП Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця і мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст.130 КУпроАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 051609, 18 листопада 2019 року приблизно о 03 годині 42 хвилин ОСОБА_1 на автодорозі М 19, керував автомобілем марки Фольксваген Гольф д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки із застосуванням приладу «Драгер Алкотестер 6810 № 105810», після чого огляд проводився в ОСОБА_2 , чим порушив п.2.9 (а) ПДР України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився по невідомим суду причинам, хоча про день,час та місце розгляду справи йому було повідомлено належним чином.
Відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпроАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У відповідності до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У вказаному протоколі не зрозуміло зазначено склад інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпроАП, а саме чи його звинувачують у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння чи у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на визначення стану сп'яніння на місці зупинки, оскільки в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки із застосуванням приладу «Драгер Алкотестер 6810 № 105810», після чого огляд проводився в ОСОБА_2 , тобто в протоколі зазначено дві об'єктивні сторони правопорушення, що в свою чергу вважається не конкретним звинуваченням.
Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.
Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров'я.
Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.
Як вбачається із висновку щодо результатів медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння № 000029 до протоколу долучена його копія, а не перший примірник, який видається поліцейському. Крім цього в ньому не зазначено номер акта медичного огляду на підставі якого видавався вказаний висновок.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи вищенаведене, вважаю, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпроАП слід відмовити, а справу провадженням закрити за відсутністю в його діях складу даного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 130 ч.1, 247 п.1, 284 КУпроАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпроАП відмовити, а дану справу провадженням закрити за відсутністю в його діях складу даного правопорушення.
Дана постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Збаразький районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.І.Левків