Рішення від 12.12.2019 по справі 826/11908/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

12 грудня 2019 року справа №826/11908/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" (далі по тексту - позивач, ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ")

до 1. Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач 1, ДФС України);

2. Комісії Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі по тексту - відповідач 2, Комісія)

3. Головного управління ДФС у м. Києві (далі по тексту - відповідач 3, ГУ ДФС)

про 1) визнання протиправними та скасування рішень Комісії ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 квітня 2018 року №670871/37403104, від 27 квітня 2018 року №670872/37403104, від 27 квітня 2018 року №670873/37403104, від 27 квітня 2018 року №670874/37403104, від 27 квітня 2018 року №670875/37403104, від 27 квітня 2018 року №670876/37403104, від 27 квітня 2018 року №670877/37403104, від 27 квітня 2018 року №670879/37403104, від 27 квітня 2018 року №670880/37403104, від 27 квітня 2018 року №670878/37403104, від 27 квітня 2018 року №670881/37403104, від 27 квітня 2018 року №670882/37403104, від 27 квітня 2018 року №670883/37403104, від 27 квітня 2018 року №670884/37403104, від 27 квітня 2018 року №670886/37403104, від 27 квітня 2018 року №670885/37403104, від 27 квітня 2018 року №670887/37403104, від 27 квітня 2018 року №670889/37403104, від 27 квітня 2018 року №670888/37403104, від 27 квітня 2018 року №670890/37403104;

2) зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні позивача від 16 березня 2018 року №331, від 19 березня 2018 року №332, від 19 березня 2018 року №333, від 20 березня 2018 року №428, від 20 березня 2018 року №422, від 20 березня 2018 року №423, від 21 березня 2018 року №342, від 22 березня 2018 року №334, від 22 березня 2018 року №335, від 22 березня 2018 року №343, від 23 березня 2018 року №344, від 26 березня 2018 року №345, від 27 березня 2016 року №346, від 28 березня 2018 року №347, від 29 березня 2018 року №348, від 30 березня 2018 року №437, від 30 березня 2018 року №438, від 30 березня 2018 року №439, від 30 березня 2018 року №440, від 30 березня 2018 року №441 датами їх фактичного подання

ВСТАНОВИВ:

Позивач, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки вважає протиправними рішення про відмову в реєстрації податкових накладних у зв'язку із наданням позивачем всіх необхідних документів, які підтверджують реальність здійснення операцій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 серпня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/11908/18 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 серпня 2018 року за клопотанням позивача справу призначено до розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 листопада 2018 року ДФС України зобов'язано надати суду додаткові пояснення стосовно того, хто має бути належним відповідачем у справі та яка комісія приймала оскаржувані рішення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 лютого 2019 року за клопотанням позивача залучено до участі в адміністративній справі Комісію Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та Голосного управління ДФС у м. Києві в якості співвідповідачів.

Відповідачами 1 та 2 надав відзиви на позовну заяву, в яких зазначено про незгоду із заявленими позовними вимогами, оскільки оскаржувані рішення прийняті у відповідності до норм податкового законодавства.

У судовому засіданні 29 липня 2019 року представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, представник відповідачів 1, 3 проти позову заперечив, відповідач 2 у судове засідання не з'явився; на підставі частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 16 березня 2018 року №331, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 570 002,40 грн., у тому числі податок на додану вартість 95 000,40 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 16.03.2018 №331 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсязі його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670871/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 19 березня 2018 року №332, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 1 615 006,80 грн., у тому числі податок на додану вартість 269 167,80 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 19.03.2018 №332 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670872/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 19 березня 2018 року №333, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 570 002,40 грн., у тому числі податок на додану вартість 95 000,40 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 19.03.2018 №333 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670873/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 20 березня 2018 року №428, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 657 402,77 грн., у тому числі податок на додану вартість 109 567,13 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 20.03.2018 №428 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670874/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 20 березня 2018 року №422, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 657 402,77 грн., у тому числі податок на додану вартість 109 567,13 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 20.03.2018 №422 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670875/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 20 березня 2018 року №423, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 282 000,60 грн., у тому числі податок на додану вартість 47 000,10 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 20.03.2018 №423 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670876/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 21 березня 2018 року №342, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 1 094 404,61 грн., у тому числі податок на додану вартість 182 400,77 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 21.03.2018 №342 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670877/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 22 березня 2018 року №334, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 475 002,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 79 167,00 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 22.03.2018 №334 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670879/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 22 березня 2018 року №335, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 950 004,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 158 334,00 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 22.03.2018 №335 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670880/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 22 березня 2018 року №343, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 448 401,89 грн., у тому числі податок на додану вартість 74 733,65 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 22.03.2018 №343 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670878/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 23 березня 2018 року №344, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 1 375 605,79 грн., у тому числі податок на додану вартість 229 267,63 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 23.03.2018 №344 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670881/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 березня 2018 року №345, виписана для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 1 322 405,57 грн., у тому числі податок на додану вартість 220 400,93 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 26.03.2018 №345 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670882/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 27 березня 2018 року №346, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 3 534 014,88 грн., у тому числі податок на додану вартість 589 002,48 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 27.03.2018 №346 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670883/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 28 березня 2018 року №347, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 912 003,84 грн., у тому числі податок на додану вартість 152 000,64 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 28.03.2018 №347 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670884/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 29 березня 2018 року №348, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 1 292 005,44 грн., у тому числі податок на додану вартість 215 334,24 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 29.03.2018 №348 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670886/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30 березня 2018 року №437, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 763 803,22 грн., у тому числі податок на додану вартість 127 300,54 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.03.2018 №437 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670885/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30 березня 2018 року №438, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 469 999,98 грн., у тому числі податок на додану вартість 78 333,33 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.03.2018 №438 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670887/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30 березня 2018 року №439, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 940 000,02 грн., у тому числі податок на додану вартість 156 666,67 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.03.2018 №439 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670889/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30 березня 2018 року №440, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 940 000,02 грн., у тому числі податок на додану вартість 156 666,67 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.03.2018 №440 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670888/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" направило засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30 березня 2018 року №441, виписану для покупця ТОВ "Хімагро" на поставку карбаміду на суму 368 601,54 грн., у тому числі податок на додану вартість 51 433,59 грн.; згідно з квитанцією №1 від 15 квітня 2018 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв'язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.03.2018 №441 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3102 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяги його постачання, що відповідає вимогам пп.2.1 п.2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Як зазначає позивач в адміністративному позові, 04 червня 2018 року ним подано пояснення до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, у реєстрації яких відмовлено та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній.

Комісія ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 27 квітня 2018 року №670890/37403140 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав "Ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано, підкреслити); документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити)".

Вирішуючи спір по суті позовних вимог, Окружний адміністративний суд міста Києва керується наступними мотивами.

Згідно з підпунктами "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

У свою чергу, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, згідно положень пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до пункту 74.3 статті 74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики

За визначенням пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі по тексту - Порядок №1246) податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Аналогічні норми містяться у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яким реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 (надалі - Порядок №117) (чинний на момент виникнення спірних правовідносин), податкова накладна/ розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Відповідно до змісту пункту 10 Порядку №117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Пунктом 13 Порядку №117 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної/розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних від 16 березня 2018 року №331, від 19 березня 2018 року №332, від 19 березня 2018 року №333, від 20 березня 2018 року №428, від 20 березня 2018 року №422, від 20 березня 2018 року №423, від 21 березня 2018 року №342, від 22 березня 2018 року №334, від 22 березня 2018 року №335, від 22 березня 2018 року №343, від 23 березня 2018 року №344, від 26 березня 2018 року №345, від 27 березня 2016 року №346, від 28 березня 2018 року №347, від 29 березня 2018 року №348, від 30 березня 2018 року №437, від 30 березня 2018 року №438, від 30 березня 2018 року №439, від 30 березня 2018 року №440, від 30 березня 2018 року №441 позивача вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Водночас, фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, "достатні для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН".

Контролюючим органом у даній квитанції не зазначено конкретного та чіткого критерію ризиковості платника податку, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі якого здійснено зупинення реєстрації податкової накладної товариства, а зазначено лише загальне посилання на відповідність податкових накладних критерію ризиковості платника податку.

Натомість, принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень і положення пункту 13 Порядку №117 вимагають від контролюючого органу зазначення конкретного виду критерію.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідачами не надано пояснень з приводу обставин, на підставі яких дійшов висновку про відповідність зазначених податкових накладних критеріям ризиковості платника податку і не доведено правомірність зупинення реєстрації зазначених накладних.

В свою чергу, позивачем на підтвердження правомірності виписування податкових накладних надано наступні докази на підтвердження реальності здійснення господарських операцій: договір на переробку давальницької сировини з додатками, акти приймання-передачі природного газу, м'яких контейнерів (біг-бегів), акти виконаних робіт і наданих послуг з переробки давальницької сировини, акти інвентаризації некондиційного карбаміду при перевантаження карбаміду на експорту та відвантаженні в м'яких контейнерах і насипом на внутрішній ринок, сертифікати якості, платіжні доручення, договір постачання карбаміду на внутрішній ринок України з додатками, акти звірки взаєморозрахунків, рахунки на оплату та платіжні доручення, видаткові накладні, накладні на відпуск товарно-матеріальних цінностей, аналітичні звіти.

Таким чином, фіскальний орган був зобов'язаний у квитанції чітко вказати не тільки на конкретний вид критерію, який встановлений підпунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв, а і на відповідне рішення, відповідно до якого товариство внесено до переліку ризикових платників.

Пунктами 6 та 7 Порядку №117 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

З аналізу змісту вказаних норм убачається, що підставами для зупинення реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність: 1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку; 2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Отже, положення зазначених пунктів Порядку №117 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов'язків контролюючих органів.

У свою чергу, реєстрація поданих позивачем податкових накладних зупинена, як зазначено у квитанції, через те, що ПН/РК відповідає певним вимогам "Критеріїв ризиковості платника податку", тобто, відповідачем застосовано критерії ризиковості платника податку до податкових накладних, а не до платника податку - позивача, що свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію накладних зупинено з підстав, які не передбачені Порядком №117.

Водночас, згідно з пунктами 14, 15 Порядку №117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Згідно з пунктами 18-21 Порядку №117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначена додатком №2 до Порядку №117.

Форма такого рішення передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано, повинні бути підкресленими, тобто конкретно вказані.

Позивачем надані необхідні документи, що пропонувались для надання контролюючим органом, проте, з рішень про відмову в реєстрації податкових накладних не вбачається підстав для відмови в здійсненні реєстрації, зважаючи на відсутність зазначення конкретного документа, якого не вистачає або який складено з порушеннями та не приймається до уваги.

Головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами владних повноважень, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, настанов для їх розв'язання що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства.

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі "Суомінен проти Фінляндії" від 01 липня 2003 року вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинні ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Таким чином, оскаржувані рішення Комісії ГУ ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 27 квітня 2018 року №670871/37403104, від 27 квітня 2018 року №670872/37403104, від 27 квітня 2018 року №670873/37403104, від 27 квітня 2018 року №670874/37403104, від 27 квітня 2018 року №670875/37403104, від 27 квітня 2018 року №670876/37403104, від 27 квітня 2018 року №670877/37403104, від 27 квітня 2018 року №670879/37403104, від 27 квітня 2018 року №670880/37403104, від 27 квітня 2018 року №670878/37403104, від 27 квітня 2018 року №670881/37403104, від 27 квітня 2018 року №670882/37403104, від 27 квітня 2018 року №670883/37403104, від 27 квітня 2018 року №670884/37403104, від 27 квітня 2018 року №670886/37403104, від 27 квітня 2018 року №670885/37403104, від 27 квітня 2018 року №670887/37403104, від 27 квітня 2018 року №670889/37403104, від 27 квітня 2018 року №670888/37403104, від 27 квітня 2018 року №670890/37403104 є протиправними та підлягають скасуванню.

Згідно з положеннями частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення зокрема про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Частина третя статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Відповідно до підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У першому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, яке ухвалюється саме Комісією ДФС України.

У другому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної.

Таким чином, нормами Податкового кодексу України чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної.

Пунктом 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, встановлено, що у разі надходження до ДФС України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Враховуючи, що судом встановлено відсутність у відповідача правових підстав для відмови у реєстрації податкової накладної шляхом прийняття відповідного рішення, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного прав позивача є зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" від 16 березня 2018 року №331, від 19 березня 2018 року №332, від 19 березня 2018 року №333, від 20 березня 2018 року №428, від 20 березня 2018 року №422, від 20 березня 2018 року №423, від 21 березня 2018 року №342, від 22 березня 2018 року №334, від 22 березня 2018 року №335, від 22 березня 2018 року №343, від 23 березня 2018 року №344, від 26 березня 2018 року №345, від 27 березня 2016 року №346, від 28 березня 2018 року №347, від 29 березня 2018 року №348, від 30 березня 2018 року №437, від 30 березня 2018 року №438, від 30 березня 2018 року №439, від 30 березня 2018 року №440, від 30 березня 2018 року №441 датою їх фактичного надходження.

Суд також зазначає, що обраний спосіб захисту, що зобов'язання відповідача вчинити відповідні дії узгоджується зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту), відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачами не доведено правомірність рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ТОВ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" підлягає задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача належить стягнути сплачений ним судовий збір у розмірі 35 240,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ДФС України та ГУ ДФС пропорційно.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрєврогаз" задовольнити.

2. Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 квітня 2018 року №670871/37403104, від 27 квітня 2018 року №670872/37403104, від 27 квітня 2018 року №670873/37403104, від 27 квітня 2018 року №670874/37403104, від 27 квітня 2018 року №670875/37403104, від 27 квітня 2018 року №670876/37403104, від 27 квітня 2018 року №670877/37403104, від 27 квітня 2018 року №670879/37403104, від 27 квітня 2018 року №670880/37403104, від 27 квітня 2018 року №670878/37403104, від 27 квітня 2018 року №670881/37403104, від 27 квітня 2018 року №670882/37403104, від 27 квітня 2018 року №670883/37403104, від 27 квітня 2018 року №670884/37403104, від 27 квітня 2018 року №670886/37403104, від 27 квітня 2018 року №670885/37403104, від 27 квітня 2018 року №670887/37403104, від 27 квітня 2018 року №670889/37403104, від 27 квітня 2018 року №670888/37403104, від 27 квітня 2018 року №670890/37403104.

3. Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" від 16 березня 2018 року №331, від 19 березня 2018 року №332, від 19 березня 2018 року №333, від 20 березня 2018 року №428, від 20 березня 2018 року №422, від 20 березня 2018 року №423, від 21 березня 2018 року №342, від 22 березня 2018 року №334, від 22 березня 2018 року №335, від 22 березня 2018 року №343, від 23 березня 2018 року №344, від 26 березня 2018 року №345, від 27 березня 2016 року №346, від 28 березня 2018 року №347, від 29 березня 2018 року №348, від 30 березня 2018 року №437, від 30 березня 2018 року №438, від 30 березня 2018 року №439, від 30 березня 2018 року №440, від 30 березня 2018 року №441 датою їх фактичного надходження.

4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" понесені ним витрати по сплаті судового збору у 35 240,00 грн. (тридцять п'ять тисячі двісті сорок гривень нуль копійок), з яких: 17 620,00 грн. (сімнадцять тисяч шістсот двадцять гривень нуль копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України; 17 620,00 грн. (сімнадцять тисяч шістсот двадцять гривень нуль копійок) за рахунок бюджетних асигнувань за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у м. Києві.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕНЕРГО КОМПАНІЯ" (01601, м. Київ, вул. Мечникова, буд. 19-Б, оф. 29; ідентифікаційний код 37403140);

Державна фіскальна служба України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; ідентифікаційний код 39292197);

Комісія Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; ідентифікаційний код 39439980);

Головне управління ДФС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; ідентифікаційний код 39439980).

Суддя В.А. Кузьменко