про закриття провадження в адміністративній справі
16 грудня 2019 р. № 400/3744/19
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовом:Державної екологічної інспекції у Миколаївській області, вул. Дзержинського, 134, м. Миколаїв, 54030
до відповідача:Дочірнього підприємства "САНТА-ПЕТРІВКА", вул. Василя Бондаренка, 38, с. Петрівка, Миколаївський район, Миколаївська область, 57135
про:застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
Ухвалою від 05.11.2019 суд відкрив провадження у справі за позовом Державної екологічної інспекції у Миколаївській області (надалі - позивач або Інспекція) до Дочірнього підприємства «САНТА-ПЕТРІВКА» (надалі - відповідач або Підприємство) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача, а саме - зупинення виконання робіт, пов'язаних з експлуатацією тунельної печі типу «Кейзінг» (ДВ 15), та призначив її розгляд на 03.12.2019.
03.12.2019 представник позивача подав заяву про відмову від позову внаслідок задоволення позовних вимог відповідачем та просив закрити провадження у справі. У заяві позивач, з посиланням на статтю 140 Кодексу адміністративного судочинства України, просив стягнути з Підприємства витрати по сплаті судового збору в сумі 1921 грн.
03.12.2019 учасники справи подали клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відповідно до частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву позивача, суд зазначив таке.
У заяві позивач вказав, що причиною відмови від позову є задоволення його відповідачем. Тому, на думку Інспекції, сплачена нею сума судового збору, згідно зі статтею 140 Кодексу адміністративного судочинства України, має бути стягнута з відповідача.
Суд з твердженнями позивача не погодився.
Підстави для закриття провадження у справі визначені частиною першою статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, згідно з пунктом 2 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом. В той же час, пунктом 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Відповідно до статті 140 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються із позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від сплати судових витрат. Однак якщо позивач відмовився від позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання позовної заяви, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
Результатом системного аналізу частини другої статті 139, статті 140 та частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України є висновок про те, що умовою для застосування статті 140 Кодексу адміністративного судочинства України є закриття провадження у справі саме за пунктом 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України. Але ця норма не застосовується для позовів суб'єкта владних повноважень.
Частиною першою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі (частина третя статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі відповідно до пункту 2 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною першою статті 142 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Оскільки відповідач усунув порушення до початку розгляду справи по суті, п'ятдесят відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову підлягають поверненню позивачу.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 142, 189, 194, 238, 241, 243, 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Провадження у справі закрити.
2. Повернути Державній екологічній інспекції у Миколаївській області (вул. Дзержинського, 134, м. Миколаїв, 54055, ідентифікаційний код 37992292) з Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 960,50 грн. за платіжним дорученням від 29.10.2019 № 447.
3. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Птичкіна