Постанова від 12.12.2019 по справі 569/20113/19

Справа № 569/20113/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2019 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Головчак М.М., розглянувши справу, що надійшла з Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , маючої на утриманні двох неповнолітніх дітей,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 171716 від 15 жовтня 2019 року, складеного поліцейським роти № 4 батальйону УПП в Рівненській області Черняк В.І., 14 жовтня 2019 року, о 23 год. 33 хв., в м.Рівне по вул. Кн.Володимира,66 водій ОСОБА_1 керувала транспортним засобом марки «Chevrolet Aveo», н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп"яніння (виражене тремтіння пальців рук, звужені зіниці, що не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці). Від проходження медичного огляду в медичному закладі на визначення стану наркотичного сп"яніння відмовилась в присутності двох свідків.

В зв"язку з порушенням п. 2.5 Правил дорожнього руху ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.

В судовому засіданні ОСОБА_1 просила провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Пояснила, що за кермом транспортного засобу «Chevrolet Aveo», н.з. НОМЕР_1 , 14 жовтня 2019 року о 23 год. 33 хв. не перебувала. Вказала, що за кермом транспортного засобу був ОСОБА_2 .

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, допитавши свідка, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, виходячи з наступного.

Згідно п. 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров"я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:

наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);

звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;

сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;

почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Огляд на стан сп'яніння проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);

лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно Направлення на огляд водія до медичного закладу на стан наркотичного сп"яніння від 15 жовтня 2019 року, складеного о 00 год. 38 хв. поліцейським роти №4 батальйону УПП в Рівненській області Черняк ОСОБА_3 , у результаті огляду в ОСОБА_1 виявлені ознаки наркотичного сп"яніння. Огляд в медичному закладі не проводився за відмовою останньої.

Згідно ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.

Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає як за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Однак, сам факт керування транспортним засобом марки «Chevrolet Aveo», н.з. НОМЕР_1 спростовується оглянутим в судовому засідання відеозаписом, зафіксованим з нагрудної камери поліцейського, з якого не вбачається керування гр. ОСОБА_1 вказаним автомобілем.

Письмові пояснення свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп"яніння в судовому засіданні не знайшли свого підтвердження, оскільки сам момент керування ОСОБА_1 автомобілем вони не бачили. Останні лише підтвердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду.

Окрім того, як вказав допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 , за кермом автомобіля марки «Chevrolet Aveo», н.з. НОМЕР_1 14 жовтня 2019 року перебував саме він, а не ОСОБА_1 .

Також при прийнятті рішення суд приймає до уваги, те що протокол по справі про адміністративне правопорушення містить виправлення, щодо часу його складення.

Часом складання протоколу про адміністративне правопорушення -15 жовтня 2019 року 00 год.33 хв, даний час містить виправлення, яке не засвідчене належним чином.

В матеріалах міститься направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп"яніння, однак дане направлення складене раніше ніж дата складання протоколу про справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь.

На підставі викладеного, суд приходить до переконання, що провадження у справі слід закрити відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 130, 247, 252, 266,280 КУпАП,

постановив:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст .130 КУпАП закрити в зв"язку із відсутністю у її діях події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського

міського суду М.М.Головчак