Рішення від 13.12.2019 по справі 1.380.2019.005996

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.005996

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2019 року

м. Львів, вул. Чоловського, 2

Львівський окружний адміністративний суд у складі у складі головуючого судді Грень Н.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

14.11.2019 до Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки Ліквідаційної комісії МВС України у Львівській області № 91-02492 від 03.07.2019;

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно Довідки Ліквідаційної комісії МВС України у Львівській області № 91-02492 від 03.07.2019 "Про розмір грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)" відповідно до ч. 3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 з розміром грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 за прирівняною посадою поліцейського, з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 % та премії у розмірі 111,4%, починаючи з 01.01.2016;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, де отримує пенсію, призначену йому відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі №813/2752/18 позов задоволено, а саме: визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області щодо не включення у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) №91-02492 від 22.03.2018 надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% та премії у розмірі 111,4% та зобов'язано Ліквідаційну комісію Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 з повною інформацією згідно постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294, від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Надалі у, Ліквідаційною комісію Головного управління МВС України у Львівській області підготовлено та направлено 03.07.2019 до Головного управління ПФУ у Львівській області для перерахунку та виплати пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за № 91-02492 від 03.07.2019 з урахуванням всіх складових, відповідно до законодавства, чинного станом на 01.01.2016, а саме:

- посадовий оклад - 3600,00 грн;

- оклад за військовий (спеціальним) званням, полковник - 2400,00 грн;

- надбавка за стаж служби 40% - 2400,00 грн;

- надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 4200,00 грн;

- премія 11,4% - 14637,96 грн;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 540,00 грн.

Проте, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 не провело, та повідомило, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі №813/2752/18 зобов'язань щодо перерахунку пенсії на управління покладено не було.

Відповідач позов не визнав, 11.12.2019 долучив до матеріалів справи відзив на позовну заяву в якому зазначив, що позивачу належним чином проведено перерахунок пенсії відповідно до вимог статей 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області від 22.03.2018 №91-02492. При цьому, відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області № 91-02492 від 03.07.2019, оскільки Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 року у справі №813/2752/18 не встановлює жодних зобов'язань щодо перерахунку пенсії для Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Ухвалою судді від 15.11.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін (у письмовому провадженні).

Суд на підставі заяв по суті справи, якими згідно з ч. 3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, є позов та відзив, а також поданих сторонами доказів встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, де отримує пенсію, призначену йому довічно відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Вважаючи, що при призначенні ОСОБА_1 пенсії безпідставно не включено в розрахунок додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії дані про отримані позивачем доходи, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, ОСОБА_1 звернувся із позовом до суду.

Так, рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 позов задоволено, зобов'язано Ліквідаційну комісію Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 з повною інформацією згідно постанов Кабінету Міністрів України від 07.112007 № 1294, від 11.11.2015 № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення".

Вказане рішення набрало законної сили 02.07.2019.

Надалі, Відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області 10.06.2019 відкрито виконавче провадження, з виконання Виконавчого листа № 813/2752/18 від 28.05.2019 про зобов'язання Ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 з повною інформацією згідно постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294, від 11.11.2015 № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Ліквідаційною комісією МВС України у Львівській області 03.07.2019 на виконання судового рішення від 16.04.2019 у справі № 813/2752/18 скеровано Головному управлінню Пенсійного фонду у Львівській області довідку № 91-02492 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з урахуванням всіх складових, відповідно до законодавства, чинного станом на 01.01.2016 року, а саме:

- посадовий оклад - 3600,00 грн;

- оклад за військовий (спеціальним) званням, полковник - 2400,00 грн;

- надбавка за стаж служби 40% - 2400,00 грн;

- надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 4200,00 грн;

- премія 11,4% - 14637,96 грн;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 540,00 грн;

30.09.2019 позивач звернувся з письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якій просив надати інформацію щодо перерахунку пенсії з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 % та премії у розмірі 111,4 %. .

Однак, 30.10.2019 за №4605/Г-20/11.03-06, позивач отримав відповідь Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з якої слідує, що Головне управління Пенсійного фонду виконувати рішення суду відмовляється, оскільки судовим рішенням жодних зобов'язань щодо перерахунку пенсії на них не покладено.

Позивач вважаючи такі дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову в перерахунку позивачу пенсії незаконними і такими, що порушують його Конституційні права на соціальний захист та пенсійне забезпечення звернувся із даним позовом до суду.

При вирішенні спору по суті суд керувався наступним.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до частин першої, другої статті 63 Закону 2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Законом України від 23.12.2015 №900-VIIІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Згідно з частиною 18 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

При цьому, Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 (далі - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови №988.

За правилами пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.

Вказане не суперечить вимогам пункту 2 Порядку №45, згідно з яким Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до пункту 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

У рішенні від 06.07.1999 № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» Конституційний Суд України зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних вимог (служба в правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або відставку.

Крім того, у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі №813/2752/18, що набрало законної сили, надано оцінку видам та розміру грошового забезпечення, на які має право позивач станом на 01.01.2016, та зобов'язано Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовити й направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 .

На виконання вказаного рішення, Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області складено довідку від 03.07.2019 №91-02492 і направлено її до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Статтею 129-1 Конституції України передбачено, що судове рішення є обов'язковим до виконання.

Аналогічна норма закріплена і в Кодексі адміністративного судочинства України, відповідно до частини першої статті 370 якого судове рішення, що набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

З огляду на викладене, доводи відповідача щодо відсутності підстав для перерахунку пенсії згідно з довідкою Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області від 03.07.2019 №91-02492 зводяться до незгоди зі змістом такої довідки та фактично є незгодою із судовим рішенням, яке набрало законної сили, адже в ньому встановлено право позивача на перерахунок пенсії з урахуванням конкретних основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Доказів того, що довідка Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області від 03.07.2019 року №91-02492, видана на виконання рішення суду, є відкликаною або скасованою до матеріалів справи не надано.

Таким чином, відповідач, не здійснюючи позивачу перерахунок та виплату пенсії на підставі зазначеної довідки після виникнення підстав для проведення перерахунку та виплати, допускає протиправну бездіяльність, яка безпосередньо впливає на права та інтереси позивача, пов'язані з отриманням пенсії у відповідному розмірі.

Відповідно до Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями необхідно розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин. Натомість згідно з підпунктом 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Зазначена норма не передбачає дискреційних повноважень у відповідача щодо нарахування, перерахунку та виплати пенсії у розумінні Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з нормами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

Відповідно до положень статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності по не проведенню перерахунку пенсії на підставі нової довідки та зобов'язання провести перерахунок і виплату на користь ОСОБА_1 пенсії на підставі такої довідки підлягають задоволенню.

Разом з тим, щодо висловленої позивачем вимоги про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, суд виходить з того, що відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Приписами наведеної статті суду надано право, а не обов'язок зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Тобто, суд враховує, що позивач зазначаючи про необхідність встановлення судового контролю не зазначає про причини такої (необхідності) чи обставини, які б беззаперечно свідчили, що рішення суду ухвалене у зазначеній справі не буде виконано відповідачем. А відтак, приймаючи до уваги обставини даної справи, підстави зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення відсутні.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 5 - 11, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки Ліквідаційної комісії МВС України у Львівській області № 91-02492 від 03.07.2019.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно Довідки Ліквідаційної комісії МВС України у Львівській області № 91-02492 від 03.07.2019 "Про розмір грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)" відповідно до ч. 3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 з розміром грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 за прирівняною посадою поліцейського, з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 % та премії у розмірі 111,4%, з 01.01.2016.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 1536 (одна тисяча пятсот тридцять шість) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79018, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885).

У задоволенні позовних вимог про встановлення судового контролю відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Повне рішення суду складене та підписане 13.12.2019.

Суддя Грень Н.М.