Рішення від 09.12.2019 по справі 200/11895/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2019 р. Справа№200/11895/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Дідевичі І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 17 січня 2019 року звернувся до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Донецької області із заявою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах № 151, проте в задоволенні заяви було відмовлено, пільгову пенсію призначено не було. Внаслідок судового оскарження вищевказаних дій та рішення відповідача, рішенням Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/2851/19-а від 11 квітня 2019 року визнано протиправним та скасовано рішення Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №151 від 24 січня 2019 року про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 ; зобов'язано Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.01.2019 року №151 про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням висновків суду викладених у судовому рішенні.

Після повторного перегляду первинної заяви про призначення пенсії (було здійснено на виконання рішення суду), відповідачем прийнято Рішення № 420 про відмову в зарахуванні довідок про заробітну плату № 1465,1466 від 10 вересня 2014 року. В якості підстави вказано, що довідки № 1465,1466 від 10 вересня 2014 року видані більш ранньою датою; підприємства знаходяться на непідконтрольній українській владі території, а тому такі не враховані до призначення пенсії.

Також позивач вважає, що при обчисленні пенсії відповідачем не прийнято до уваги Закон України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Позивач вважає, що відповідач грубо порушує його конституційні права на пенсію та просить суд:

скасувати рішення Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 420 від 20 серпня 2019 року про відмову в зарахуванні довідок № 1465, 1466 від 10 вересня 2014 року;

зобов'язати Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області врахувати для обчислення розміру пенсії з 17 січня 2019 року ОСОБА_1 довідки про заробітну плату від 10 вересня 2014 року № 1465, 1466 та провести відповідні перерахунки та виплати з 17 січня 2019 року;

зобов'язати Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зробити розрахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до положень статті 8 Закону України "Про підвищення престижу шахтарської праці", тобто у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У відзиві на адміністративний позов відповідач вказав на безпідставність позиції ОСОБА_1 та зазначив, що рішення про відмову у призначенні пенсії прийняте відповідачем в межах повноважень, та у спосіб, визначений чинним законодавством з питань пенсійного забезпечення.

Вказує на неможливість підтвердити достовірність довідок про підтвердження розміру заробітної плати, наданих позивачем та просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Ухвалою суду від 10.10.2019 року відстрочено ОСОБА_1 сплату судового збору до прийняття рішення по справі. Прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з'ясував наступні обставини справи.

Позивач та представник відповідача до судового засідання не з'явилися, клопотань про відкладення розгляду справи через канцелярію суду не надали.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Петровським РВДМУ УМВС України в Донецькій області 06 серпня 1997 року, РНОКПП НОМЕР_2 .

17 січня 2019 року позивач звернувся до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Донецької області із заявою для призначення пенсії за віком на пільгових умова № 151, разом із заявою додав: копію паспорту та ІПН, трудову книжку, диплом, військовий квиток, копію наказів про результати проведення атестації робочих місць, довідку про взяття на обліку внутрішньо переміщеної особи № 1443049808 , заяву № 328/05.

24 січня 2019 року Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного Фонду України Донецької області прийняло рішення № 151 про відмову в призначені ОСОБА_1 пенсії.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/2851/19-а позов ОСОБА_1 до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №151 від 24 січня 2019 року про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 . Зобов'язано Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.01.2019 року №151 про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням висновків суду викладених у судовому рішенні.

Згідно мотивувальної частини рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/2851/19-а, відповідачем надані копії довідок №1466,1465 датовані 10.09.2014 року.

Відповідно довідки № 1465 про заробітну плату для обчислення пенсії ДП «ДВЕК», заробітна плата ОСОБА_2 за період з січня 1996 року по серпень 1999 року, яка враховується про обчисленні пенсії, склала 20283, 05 коп. На всі виплати нараховано страхові внески.

Згідно довідки № 1466 про заробітну плату для обчислення пенсії ДП «ДВЕК», заробітна плата ОСОБА_2 за період з липня 1991 року по грудень 1995 року, яка враховується про обчисленні пенсії, склала 3421, 64971 коп. На всі виплати нараховано страхові внески.

Рішенням № 420 про відмову в зарахуванні довідок про заробітну плату № 1465,1466 від 10 вересня 2014 року зазначені довідки не враховані до призначення пенсії, оскільки видані більш ранньою датою і потребують перевірки; підприємства, що видали зазначені довідки, знаходяться на непідконтрольній українській владі території, а тому можливість провести таку перевірку, - відсутня.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до положень частини першої статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості.

Закон України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій. Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих. Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Згідно норм статті 1 цього Закону громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до положень статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (надалі Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.

Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом.

Тобто, відповідач у справі - орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством щодо призначення пенсії, підготовки документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи ґрунтуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Суд враховує, що конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості, пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, виконанням трудових обов'язків і є однією з форм соціального захисту, цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Пунктом 2 розділу XY Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються органами Пенсійного фонду за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Статтею 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, відповідно до якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Постановою Правління пенсійного фону України від 25.11.2005 № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок № 22-1).

Відповідно п. 1.7 Порядку № 22-1, у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Суд зауважує, що матеріали справи не містять доказів письмового повідомлення заявника про необхідність подання додаткових документів стосовно заробітної плати за період з січня 1996 року по серпень 1999 року, з липня 1991 року по грудень 1995 року.

Також суд зауважує, що згідно п. 4, 2 Порядку № 22-1, орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Згідно даних безкоштовного запиту Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія», перереєстровано за адресою: 85670, Донецька обл., місто Вугледар. Проте суб'єктом владних повноважень не надано до суду належних доказів виконання повноважень щодо перевірки відомостей, зазначених в довідках шляхом надіслання на адресу вказаного підприємства відповідного запиту.

Відповідно суд не може вважати позицію з приводу неврахування довідок № 1465 та № 1466 про заробітну плату для обчислення пенсії за період з січня 1996 року по серпень 1999 року, в розмірі 20283, 05 коп. та за період з липня 1991 року по грудень 1995 року, в розмірі 3421, 64971 коп. відповідно - обґрунтованою.

Таким чином суд приходить до висновку про скасування рішення Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 420 від 20 серпня 2019 року про відмову в зарахуванні довідок № 1465, 1466 від 10 вересня 2014 року та зобов'язує Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути питання про зарахування довідок № 1465, 1466 від 10 вересня 2014 року з врахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні.

Щодо позовних вимог про зобов'язання врахувати для обчислення розміру пенсії з 17 січня 2019 року ОСОБА_1 довідки про заробітну плату від 10 вересня 2014 року № 1465, 1466 та провести відповідні перерахунки та виплати з 17 січня 2019 року, суд зазначає, що дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень не може можуть бути підмінені судовим рішенням, а відтак суд задовольняє позовні вимоги у вищевказаний спосіб.

З приводу позовних вимог про зобов'язання Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зробити розрахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до положень статті 8 Закону України "Про підвищення престижу шахтарської праці", тобто у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.

Дія цього Закону, відповідно до положень частини першої, поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок засписком № 1виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Дія частини першої статті 7 і статті 8 цього Закону, відповідно до норм частини другої статті 10 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом. Фінансування додаткових витрат на виплату підвищеного розміру пенсії відповідно до статті 8 цього Закону здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

З аналізу зазначених норм вбачається, що необхідною умовою для набуття права на отримання пенсії в порядку передбаченому Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є зайнятість на підземних роботах повний робочий день.

Як не заперечується сторонами по справі та підтверджується рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 11.04.2019 року по справі № 200/2851/19-а, ОСОБА_2 був зайнятим на підземних роботах повний робочий день, відповідно має право на отримання пенсії в порядку передбаченому Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Згідно ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Згідно наведеного, суд наголошує на наявності у позивача права на отримання пенсії в порядку передбаченому Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та зобов'язує відповідача повторно розглянути питання про перерахунок пенсії ОСОБА_2 в порядку передбаченому Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Обираючи спосіб захисту прав позивача у вищевказаній частині позовних вимог, суд повторно наголошує на дискреційності повноважень відповідача в частині перерахунку пенсії та неможливості підміни таких повноважень судовим рішенням.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до положень статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з нормами 2 другої зазначеної статті у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Нормами частини 2 статті 5 КАС України передбачено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду,може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату. Засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Афанасьєв проти України» від 5 квітня 2005 року (заява N 38722/02).

Нормами статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. З аналізу вищезазначених правових норм суд дійшов висновку, що відповідач своїми діями не забезпечив справедливої рівноваги, запобігаючи несприятливим наслідкам, які можуть виникнути після прийняття такого рішення для захисту основоположних прав конкретної особи, використовуючи свої функції, покладені статтею 19 Конституції України.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано суду жодного доказу правомірності рішення, яке оскаржується, в розумінні зазначеної норми Закону.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у вищевказаний спосіб.

Відповідно до частини 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодування або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85500, Донецька область, смт. Велика Новосілка, вул. Центральна, 103, ЄДРПОУ 42171290) про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Скасувати рішення Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 420 від 20 серпня 2019 року про відмову в зарахуванні довідок № 1465, 1466 від 10 вересня 2014 року.

Зобов'язати Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути питання щодо врахування для обчислення розміру пенсії з 17 січня 2019 року ОСОБА_1 довідок про заробітну плату від 10 вересня 2014 року № 1465, 1466.

Зобов'язати Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути питання про перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до положень статті 8 Закону України "Про підвищення престижу шахтарської праці", тобто у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Стягнути з Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85500, Донецька область, смт. Велика Новосілка, вул. Центральна, 103, ЄДРПОУ 42171290) (за рахунок бюджетних асигнувань) на користь Державного бюджету України витрати, пов'язані зі сплатою судового збору, в сумі 768 грн. 40 коп.

Вступна та резолютивна частина рішення складена в нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 09.12.2019 року.

Повний текст рішення виготовлено протягом п'яти днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.В. Стойка