Справа № 675/2217/19
Провадження № 3/675/585/2019
про направлення адміністративних матеріалів
для належного оформлення
13 грудня 2019 року суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Янішевська О. С.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Ізяславського ВнП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 390425 від 03 жовтня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 03 жовтня 2019 року о 02 год. 05 хв. в м. Ізяславі Хмельницької області по вул. Кушнірука він керував транспортним засобом «BАЗ 2109», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився В Ізяславській ЦРЛ.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до виписаних у ст. ст. 252, 254, 255, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно вимог ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У порушення приписів ч. ч. 2, 3 ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 4 Розділу ІХ Наказу Міністерства внутрішніх справ від 07 листопада 2015 року № 1395, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за № 1408/27853 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», п. п. 4, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про наслідки проведення огляду поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначене місцем проживання ОСОБА_1 АДРЕСА_1 , однак відповідно до довідки Укрпошти ОСОБА_1 за вказаною адресою відсутній.
За інформацією Ізяславської міської ради № 1643 від 18 листопада 2019 року ОСОБА_1 зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 , однак відповідно до довідки Укрпошти ОСОБА_1 за вказаною адресою відсутній.
За вказаним у заяві ОСОБА_1 про отримання СМС-повідомлень номером мобільного телефону абонент тимчасово недоступний та не отримує вхідні дзвінки та СМС-повідомлення.
Заходами суду встановити місце перебування ОСОБА_1 не виявилось можливим.
Враховуючи вищенаведене, суд позбавлений можливості повідомити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, про дату, час та місце розгляду справи, належним чином забезпечити дотримання прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, внаслідок чого особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не має можливості ефективно захищатися від пред'явленого їй обвинувачення, що робить неможливим об'єктивний розгляд справи.
За таких обставин приходжу до висновку, що вказана справа підлягає поверненню Ізяславського ВнП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 130 ч. 1, 221, 256, 276, 278, 283, 284, 290, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Адміністративні матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Ізяславського ВнП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області (30300 м. Ізяслав Хмельницької області, вул. Грушевського, буд. 24) для усунення виявлених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. С. Янішевська