Справа № 609/19/17
1-кс/609/458/2019
12 грудня 2019 року Слідчий суддя Шумського районного суду ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шумськ, клопотання старшого слідчого слідчого відділення Шумського відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, суд-
Старший слідчий слідчого відділення Шумського відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Як вбачається із матеріалів клопотання, слідчим відділенням Шумського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019210200000006 від 05 січня 2017 року було внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
В судове засідання старший слідчий СВ Шумського відділення поліції Кременецького ВП ГУ НП в Тернопільській області та прокурор Шумського відділу Кременецької місцевої прокуратури не з'явилися, однак подали до суду заяви про розгляд клопотання за їх відсутності.
Старший слідчий у клопотанні зазначає, що 05 січня 2017 року у слідче відділення Шумського ВП ГУНП в Тернопільській області надійшли матеріали про те, що посадові особи ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вигравши державний тендер на проведення капітального ремонту доріг по вул. Енергетична та вул. Лесі Українки м. Шумськ, умисно склали фіктивні акти виконання робіт із завищеними обсягами та об'ємами робіт, при цьому не виконавши їх у повному обсязі та внаслідок чого привласнили грошові кошти з державного бюджету.
В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що замовником робіт по капітальному ремонті дороги по вулиці Енергетична та вулиці Лесі Українки м. Шумськ, являється ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться у АДРЕСА_1 .
На даний час під час розслідування провадження, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до первинних бухгалтерських документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 та стосуються оплати та повернення коштів за проведення капітального ремонту вулиці Л.Українки та вул. Енергетичної м. Шумськ у період з часу укладення з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по даний час, у тому числі платіжні доручення, договори на використання електронних підписів, укладених з банківськими установами, а тому просить клопотання задоволити.
Суд, перевіривши матеріали клопотання, вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю .
Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Враховуючи, що 05 січня 2017 року було внесено відомості до ЄРДР №12019210200000006 про кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 191 КК України, та враховуючи те, що вище вказані документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження, для забезпечення швидкого, повного всебічного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задоволити.
На підставі наведеного, керуючись ст. 163 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання задоволити.
Надати тимчасовий доступ із правом вилучення:
- первинних бухгалтерських документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 та стосуються оплати та повернення коштів за проведення капітального ремонту вулиці Л.Українки та АДРЕСА_2 у період з часу укладення з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по даний час, у тому числі платіжні доручення, договори на використання електронних підписів, укладених з банківськими установами, які перебувають ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться у АДРЕСА_1 , та мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження і можуть бути використані як докази.
Тимчасовий доступ та можливість вилучити вище вказані документи надати:
- т.в.о. начальника СВ Шумського ВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_3 ;
- слідчому СВ Шумського ВП ГУНП в Тернопільській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 ;
- начальникові СВ Шумського ВП ГУНП в Тернопільській області майору поліції ОСОБА_5 ;
- слідчому СВ Шумського ВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_6 ;
- слідчому СВ Шумського ВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 .
Строк дії ухвали не може перевищувати 30 днів з дня її ухвалення.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:ОСОБА_1