Єдиний унікальний номер судової справи 201/13531/19
Номер провадження 3/201/5960/2019
10 грудня 2019 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Ополинська І.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, в.о. генерального директора Казенного підприємства «Південукргеологія», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради 06.12.2019 р. надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , якому інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, зіставивши їх з наявними матеріалами та вимогами закону, приходжу до висновку, що дана справа підлягає поверненню до Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради для оформлення належним чином у зв'язку з неможливістю її розгляду по суті.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Згідно вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, при дослідженні матеріалів справи встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, у ньому неповно викладена об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, яка б відповідала диспозиції ч. 1 ст. 41 КУпАП, а також в матеріалах справи відсутня копія наказу Казенного підприємства «Південукргеологія» про призначення на посаду в.о. генерального директора Казенного підприємства «Південукргеологія» ОСОБА_1 , що позбавляє можливості об'єктивно встановити фактичні обставини справи та визначити чи є останній суб'єктом інкримінованого йому правопорушення.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення не має повноважень самостійно збирати докази на підтвердження обставин, викладених у протоколі.
У абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути дану справу до Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради для оформлення належним чином.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 283, 284, 299 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП направити до Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г. Ополинська