Ухвала від 12.12.2019 по справі 240/11627/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

12 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/11627/19

категорія 112030300

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, в якому просить:

- визнати протиправними дії (бездіяльність) Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА Житомирської області щодо не нарахування та невиплати їй грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, як особі, яка проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі, встановленому ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " з 01.08.2018 року;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА Житомирської області, здійснити мені перерахунок та виплату допомоги на чисте харчування, починаючи з 01.08.2018 року по 31.01.2019 року у відповідності із ст. 37 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як особі, проживаючій в зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі 40 % від мінімальної заробітної плати, визначеним Законом про Державний бюджет України на відповідні роки.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року вказана позовна заява була залишена без руху, а позивачу було надано строк для усунення недоліків шляхом надання до суду належним чином завірених додатків до позовної заяви (в 2-х екземплярах: для суду та для відповідача) та клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.

Копію вищезазначеної ухвали позивач отримала 24 листопада 2019 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулось на адресу суду.

02 грудня 2019 року в канцелярії суду зареєстровано заяву ОСОБА_1 про усунення недоліків позовної заяви та клопотання про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними та поновлення пропущеного строку.

Ознайомившись із зазначеною заявою та обґрунтуванням доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, слід вказати, що позивачем не обґрунтовано поважність причин пропуску звернення до суду із даним позовом.

За наведених обставин та з огляду на не надання позивачем будь-яких належних доказів на підтвердження поважності причини пропуску строку звернення до суду, викладені позивачем обставини у заяві про поновлення строку звернення до суду, не можуть бути визнані поважними, оскільки такі причини не носять ознак об'єктивності та непереборності безпосередньо для позивача, а реалізація останнім права на судовий захист невід'ємно пов'язана зі строками, в межах яких позивач може звернутися до суду за захистом свого права.

Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву (частина 2 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до пункту 9 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.

Таким чином, враховуючи викладене, а також беручи до уваги те, що позивачем в обґрунтування заяви про поновлення строку звернення до суду не наведено жодних поважних причин пропуску такого строку, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви позивачу.

Керуючись статтями 123, 169, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

У задоволені заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.Е.Черняхович