Ухвала від 11.12.2019 по справі 240/11126/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про залишення позовної заяви без розгляду)

11 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/11126/19

категорія 108030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Токаревої М.С.,

розглянувши у порядку письмового провадження питання про залишення позовної заяви без розгляду по адміністративній справі за позовом Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради з позовом до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 12.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 240/11126/19, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (викликом) сторін у справі.

04 грудня 2019 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду в справі № 240/11126/19, у зв'язку з тим, що позовна заява Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради підписана особою, яка не є його керівником та те, що в матеріалах справи відсутні документи, які підтверджували б повноваження особи, яка підписала позовну заяву.

Суд вважає за можливе розгляд і вирішення справи здійснити в письмовому провадженні, відповідно ч. 9 ст. 205, ст.ст. 4, 229 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент розгляду справи).

В обґрунтування своєї заяви представник відповідача зазначає, що позовну заяву Управління освіти і науки Новоград - Волинської міської ради подано на бланку вказаної установи та за підписом юриста групи ЦГО управління освіти і науки Ю. В. Лепської.

При цьому відповідно до п. 5.1 Положення про Управління освіти і науки Новоград - Волинської міської ради (міститься на офіційному сайті Новоград - Волинської міської ради) Управління освіти і науки очолює начальник, який призначається на посаду міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Згідно даних вказаного сайту та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, начальником Управління освіти і науки Новоград - Волинської міської ради є ОСОБА_1 Володимирівна.

Тобто, позовна заява Управління освіти і науки Новоград - Волинської міської ради підписана юристом Лепською Ю.В., а не начальником управління Ващук Т.В.

При цьому в матеріалах справи відсутні будь які документи, що підтверджують наявність повноважень у Лепської Ю. В. на представництво Управління освіти і науки Новоград - Волинської міської ради та права діяти від його імені.

Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що заяву необхідно задовольнити, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 46 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Частиною 3 статті 43 КАС України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Згідно з частиною першою, третьою статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Пунктом 1 частини першої статті 59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Відповідно до ч. 1 с. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності та якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її.

Таким чином враховуючи, що позов підписано особою, яка не має права підписувати її, позовну заяву необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 9, 240-243, 248, 250, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Клопотання Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області задовольнити.

Позовну заяву Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 КАС України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.С. Токарева