Рішення від 09.12.2019 по справі 160/8985/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2019 року Справа № 160/8985/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЮркова Е.О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівської відділу обслуговування громадян в м.Кривий Ріг про визнання протиправною відмови, зобов'язати вчинити певні,-

ВСТАНОВИВ:

16 вересня 2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівської відділу обслуговування громадян в м.Кривий Ріг з вимогами, з урахуванням уточнення від 30.09.2019 року:

- визнати відмову (рішення викладено в листах С-155-УКУ від 20.05.19, С-168- П/062 від 10.06.19, С-396-П/060 від 09.09.19) виконавчого комітету Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг в ненаданні довідок протиправною;

- зобов'язати виконавчий комітет Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг надати необхідні довідки, згідно порядку видачі довідок встановленому наказом Міністерства соціальної політики від 10.05.2017 р. № 750 “Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 р. за № 766/30634, за формами довідок, затвердженими Постановою ПФУ від 17 січня 2017 №1-3;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівського відділу обслуговування громадян в м. Кривий Ріг здійснити ОСОБА_1 розрахунок пенсії по держслужбі у розмірі 60 відсотків заробітної плати, згідно довідок, наданих виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривий Ріг.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 28.03.2014 року їй призначена пенсія за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З метою переведення на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України “Про державну службу”, позивач звернулась до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції ДФС у Дніпропетровської області (правонаступника Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби - останнє місце роботи позивача) з метою отримання довідок про складові заробітної плати, проте надані довідки №6147/10/04-83-04, №6146/10/04-83-05-10, №6145/10/04-83-05-10 відображають заробітну плату, премію лише за 10 днів. З метою отримання нових необхідних довідок для нарахування пенсії державного службовця та надання нового пакету документів до Пенсійного фонду позивач зверталась до виконавчого комітету Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг. Проте на свої звернення отримала відмови з посиланням на те, що у випадку позивача пенсія по держслужбі не призначається, і тому довідки не надаються. Таку відмову вважає протиправною, з огляду на що звернулась до суду з даним позовом.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.10.2019 року відкрито провадження у даній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідачем-1 13.11.2019 року подано відзив на позовну заяву (вх.. № 65512), в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що відмова у видачі довідок обґрунтована тим, що позивач не має необхідного 20 річного стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби визначених ст. 25 Закону України “Про державну службу”. Відповідач посилається на те, що на підставі наданих повноважень 03.09.2019 року була перевірена пенсійна справа ОСОБА_1 з винесеним рішенням про відмову в переведенні на пенсію державного службовця. Всі документи, необхідні для переведення на пенсію за віком державного службовця знаходяться в пенсійній справі з 26.11.2018 року. В документах пенсійної справи відсутня інформація про те, що довідки про складові заробітної плати видані не за встановленою формою, що надані не всі документи. В пенсійній справі ОСОБА_1 є протокол про перерахунок пенсії: версія 1.6.43.1, дата та час розрахунку - 11.09.2019 р.; 16:34. Орган - 4715 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області (Криворізьке південне об'єднане). Рішенням № 912490170396 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», середньомісячна заробітна плата становить 13944 грн., дата перерахунку з 26.11.2018 р., стаж повний 36 років 10 місяців 23 дні, в тому числі держслужбовці ст. 25 ЗУ №3723 - 25 років 8 місяців 6 днів; загальний % розрахунку від заробітку - 60. Перерахунок пенсії зроблений з 26.11.2018 р. ОСОБА_1 із заявою про переведення на пенсію державного службовця зверталась 26.11.2018 р., та на дату звернення посада, яку вона займала на момент звільнення, в органі існувала, цим органом видані довідки про складові заробітної плати. При прийомі документів для переведення на пенсію державного службовця, при винесенні рішення про відмову в переведенні на пенсію державного службовця структурним підрозділом Пенсійного фонду України грубо порушені норми Закону України, Порядку подання. Так як дата звернення залишається 26.11.2018 р., відсутні підстави для видачі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державному службовцю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб». Додатково зазначено, що в нормативних документах про видачу довідок про складові заробітної плати зазначено «для призначення пенсії», а не для перерахунку.

Відповідачем-2 21.11.2019 року подано відзив на позовну заяву (вх.. № 67830), в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що для переведення позивача з пенсії за віком на загальних підставах відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”, ОСОБА_1 потрібно звернутися до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою (встановленої законодавством форми) про переведення з одного виду пенсії на інший та подати необхідний пакет документів, зокрема, надати довідку про заробітну плату (за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії), що подається для - призначення пенсії державним службовцям, форму якої затверджено постановою правління Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики від 17.01.2017 року № 1-3. Отже, так як, в даному випадку виник спір з приводу видачі Виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі Сорокіній Л.М. необхідних довідок про заробітну плату, які слугують необхідними документами для призначення пенсії державному службовцю, тому вимога позивача про зобов'язання Головного управління здійснити ОСОБА_1 розрахунок пенсії державного службовця у розмірі 60 % заробітної плати, згідно довідок, наданих Виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі є необґрунтованою і передчасною.

15.11.2019 року та 26.11.2019 року позивачем подано до суду відповіді на відзиви, в яких було підтримано позицію, викладену в позовній заяві, та зазначено, що відзиви виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі та Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області є законодавчо необґрунтованим та таким, що не спростовує доводи, викладені в позовній заяві як підстави для задоволення позову.

22.11.2019 року відповідачем-2 надано до суду заперечення, згідно яких оскільки ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з питання переведення на пенсію державного службовця 26.11.2018 року, тому надані довідки про складові заробітної плати мають містити інформацію щодо розмірів посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років станом на листопад 2018 року, а середні розміри надбавок, премій та іншій виплат за місяць, що передує місяцю звернення, в даному випадку - жовтень 2018 року.

04.12.2019 року виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі подано до суду заперечення, які за змістом є аналогічними відзиву на позов.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, та отримує пенсію за віком, відповідно до ст.26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

26.11.2018 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший, відповідно ст. 37 Закону України “Про державну службу”.

Листом № 271/09.13-35 від 13.12.2018 року відділом з питань призначення та перерахунків пенсій № 9 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області відмовлено ОСОБА_1 в переведенні з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу” у зв'язку з відсутністю спеціального стажу.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року у справі № 160/3486/19 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівського відділу обслуговування громадян в м. Кривий Ріг (сервісний центр) про визнання відмови протиправною, та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково, а саме: визнано відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області особі Довгинцівського відділу обслуговування громадян в м. Кривий Ріг (сервісний центр) - протиправною; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівського відділу обслуговування громадян в м. Кривий Ріг (сервісний центр) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 з урахуванням правової позиції визначеної в рішенні суду, та із прийняттям відповідного рішення, відповідно до норм чинного законодавства України.

Згідно вказаного рішення, позивач має необхідний стаж для переведення її на пенсію відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

ОСОБА_1 зверталась до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області із заявою від 02.01.2019 року про видачу довідки про складові заробітної плати за грудень 2018 року для переведення на пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу”.

Листом від 21.01.2019 року № 5964/10/04-36-05-02-16 Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області повідомлено, що на час звернення в установі відсутній затверджений штатний розпис на 2019 рік та відповідна посада державної служби, тому відсутні підстави для надання довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

Також ОСОБА_1 повторно зверталась до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області із заявою від 01.02.2019 року про видачу довідок про складові заробітної плати для переведення на пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу”.

Листом від 14.02.2019 року № 16340/10/04-36-05-02-16 Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області повідомлено, що у затвердженому штатному розписі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на 2019 рік відсутня посада начальника міжрайонної (об'єднаної) державної податкової інспекції, яку позивач займала перед виходом на пенсію.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 08.02.2019 року, 25.02.2019 року зверталась до виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі з заявою про надання довідки про складові заробітної плати, згідно форми, затвердженої постановою ПФУ від 17.01.2017 року № 1-3.

Листом від 19.02.2019 року № 18/26-42 виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі відмовлено у надання довідки з посиланням на необхідність надання документу, що підтверджує відсутність в державному органі посади державної служби.

Листами від 28.02.2019 року № 18/26-63 та від 13.05.2019 року № С-155-УКУ виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі повідомлено про направлення запитів до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області щодо надання довідок та до Міністерства соціальної політики України щодо видачі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державному службовцю.

Листом від 20.05.2019 року № С-155-УКУ повідомлено позивача, що оскільки у періоди роботи в місцевих державних податкових адміністраціях (інспекціях) заявнику не було встановлено ранг державного службовця, підстави для врахування цих періодів до стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 відсутні. Тому відсутні і підстави для видачі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державному службовцю.

Також 04.06.2019 року ОСОБА_1 зверталась до виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі з заявою про надання довідки про складові заробітної плати, згідно форми, затвердженої постановою ПФУ від 17.01.2017 року № 1-3, для призначення пенсії державного службовця.

Листом від 10.06.2019 року № С-168-П відмовлено позивачу у видачі вказаної довідки, з посиланням на те, що позивач не має 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідної категорії посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889.

Крім того, 04.06.2019 року ОСОБА_1 зверталась до Міністерства соціальної політики в Україні з заявою про зобов'язання виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі надати довідки про складові заробітної плати, згідно форми, затвердженої постановою ПФУ від 17.01.2017 року № 1-3, для призначення пенсії державного службовця.

Міністерством соціальної політики в Україні листом від 10.06.2019 року № 4352/0/196-19/54 скеровано до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернення ОСОБА_1

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.07.2019 року повідомлено ОСОБА_1 , що оскільки остання не має необхідного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців в призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 889 відмовлено.

Також 31.07.2019 року та 29.08.2019 року ОСОБА_1 зверталась до голови виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі з питання надання довідки про складові заробітної плати, згідно форми, затвердженої постановою ПФУ від 17.01.2017 року № 1-3, для призначення пенсії державного службовця.

Листом від 09.09.2019 року № С-396-П відмовлено позивачу у видачі вказаної довідки, з посиланням на те, що позивач не має 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідної категорії посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Відповідно до пункту 12 розділу XI Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993р., № 52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Враховуючи викладене, позивач має право на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».

Відповідно до частини першої статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

За приписами частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 року № 750 затверджено Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад (далі - Порядок № 750).

Згідно пункту 2 Порядку № 750 довідка про заробітну плату для призначення пенсії (далі - довідка для призначення пенсії) відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII "Про державну службу" видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку № 622.

Пунктом 3 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622, визначено, що право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу” не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають:

чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.;

61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.;

жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема: 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року.

Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року у справі № 160/3486/19 визначено, що ОСОБА_1 має необхідний стаж для переведення її на пенсію відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року у справі № 160/3486/19 набрало законної сили 18 червня 2019 року.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, доводи виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі про те, що позивач не має 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідної категорії посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 є безпідставними та судом не приймаються.

Згідно пункту 3 Порядку № 750 у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають:

Міністерство соціальної політики України - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в державних органах, юрисдикція яких поширювалася на всю територію України (крім Національного банку України);

Національний банк України - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в установах, філіях та представництвах Національного банку України;

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі утворення) рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, та органах місцевого самоврядування.

Відповідно до абзацу першого пункту 7 Порядку № 750 у разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною групою оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу.

Згідно листа Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 14.02.2019 року № 16340/10/04-36-05-02-16, у затвердженому штатному розписі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яке є правонаступником Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби (останнє місце роботи позивача на державній службі), на 2019 рік відсутня посада начальника міжрайонної (об'єднаної) державної податкової інспекції, яку позивач займала перед виходом на пенсію.

Отже, в даному випадку має місце факт відсутності відповідної посади державної служби - начальника міжрайонної (об'єднаної) державної податкової інспекції, з огляду на що за приписами пункту 3 Порядку № 750 довідка для призначення пенсії має бути видана відповідним виконавчим органом районної у місті ради.

На підставі викладеного, оскільки відповідачем-1 фактично відмовлено позивачу у видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII, заявлені позовні вимоги в частині визнання протиправними відмов, викладених в листах С-155-УКУ від 20.05.2019 р., С-168- П/062 від 10.06.2019 р., С-396-П/060 від 09.09.2019 р., виконавчого комітету Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг в наданні довідок є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Також, при вирішені цього спору, суд, відповідно до частин першої-другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною третьою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Надавши правову оцінку обставинам справи, а також висновків суду у даній справі, суд вважає за необхідне зобов'язати виконавчий комітет Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг надати ОСОБА_1 довідки про заробітну плату, згідно порядку видачі довідок, встановленого наказом Міністерства соціальної політики від 10.05.2017 р. № 750 “Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад”, за формами, затвердженими Постановою ПФУ від 17 січня 2017 №1-3.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівського відділу обслуговування громадян в м. Кривий Ріг здійснити ОСОБА_1 розрахунок пенсії по держслужбі у розмірі 60 відсотків заробітної плати, згідно довідок, наданих виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривий Ріг, суд вказує таке.

За приписами частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Суд вказує, що йдеться про реальні дії, що відбулися і безпосередньо порушують права та інтереси позивача та не є припущенням про порушення цих прав та інтересів у майбутньому.

Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року у справі № 160/3486/19 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівського відділу обслуговування громадян в м. Кривий Ріг (сервісний центр) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 з урахуванням правової позиції визначеної в рішенні суду, та із прийняттям відповідного рішення, відповідно до норм чинного законодавства України.

Враховуючи відсутність доказів стверджувати, що право позивача на здійснення розрахунку пенсії по держслужбі у розмірі 60 відсотків заробітної плати, згідно довідок, наданих виконавчим комітетом Довгинцівської районної ради в місті Кривий Ріг, буде порушене відповідачем-2, задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам.

Отже такі вимоги є передчасними та задоволенню не підлягають.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з матеріалів позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в розмірі 768,40 грн., що документально підтверджується квитанцією № 0.0.1461229408.2 від 11.09.2019 року.

Отже, сплачений позивачем судовий збір за подачу адміністративного позову до суду в сумі 384,40 грн. підлягає стягненню з иконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 72-77, 90, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Розі, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в особі Довгинцівської відділу обслуговування громадян в м.Кривий Ріг про визнання протиправною відмови, зобов'язати вчинити певні задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати відмови виконавчого комітету Довгинцівської районної ради в місті Кривому Роз в наданні довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII, викладені в листах С-155-УКУ від 20.05.2019 р., С-168- П/062 від 10.06.2019 р., С-396-П/060 від 09.09.2019 р..

Зобов'язати виконавчий комітет Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг надати ОСОБА_1 довідки про заробітну плату, згідно порядку видачі довідок, встановленого наказом Міністерства соціальної політики від 10.05.2017 р. № 750 “Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад”, за формами, затвердженими Постановою ПФУ від 17 січня 2017 №1-3.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Довгинцівської районної ради у місті Кривий Ріг (вул. Дніпропетровське шосе, б.11, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50086, ЄДРПОУ 05520744) понесені витрати з оплати судового збору в сумі 384,40 грн., сплачені згідно квитанції № 0.0.1461229408.2 від 11.09.2019 року.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 09 грудня 2019 року.

Суддя (підпис) Е.О. Юрков