Ухвала від 05.12.2019 по справі 160/1710/19

УХВАЛА

05 грудня 2019 року Справа №160/1710/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кучми К.С.

при секретарі судового засідання - Чорній М.В.

розглянувши у судовому засіданні у місті Дніпрі клопотання Дніпровської міської ради про залучення їх в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача по адміністративній справі №160/1710/19, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду знаходиться вищезазначена справа за правилами загального позовного провадження за позовом Приватного акціонерного товариства «Дніпропетровськ-Авто» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.11.2018 року № 0031561416.

До суду від Дніпровської міської ради надійшло клопотання про залучення їх в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача по даній справі.

Дане клопотання обґрунтоване тим, що плата за землю, встановлення пільг та розмірів сплати, відповідно до вимог Податкового кодексу України, відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування, а саме Дніпровської міської ради. Органи місцевого самоврядування у правовідносинах щодо розпорядження земельними ділянками комунальної власності (наданні земельних ділянок у користування) діють як органи, через які територіальна громада реалізує повноваження власника земельних ділянок. Пунктом 289.1. статті 289 ПК України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Однією з важливих гарантій захисту земельних, майнових та інших суб'єктивних прав і законних інтересів власників землі й землекористувачів є здійснення плати за землю, що визначено нормами чинного земельного, а також адміністративного законодавства. Згідно з судовою практикою по аналогічним справам міська рада виступає в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору. Статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Відповідно до пунктів "а", "б", "в" статті 12 Земельного кодексу України саме до повноважень сільських, селищних, міських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності. Крім того, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Дніпровською міською радою 15.07.2015 р. прийнято рішення № 4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська», яким введено в дію нормативну грошову оцінку земель м.Дніпропетровська. Також вказано, що нормативна грошова оцінка земель м.Дніпропетровська підлягає щорічній індексації відповідно до вимог чинного законодавства. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Відповідно до ст.23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Враховуючи вищезазначене, вважають, що судове рішення по справі може вплинути на права та обов'язки Дніпровської міської ради.

До суду 05.12.2019 року від представника позивача надійшла заява, в якій він заперечував проти задоволення даного клопотання. Від представника відповідача 05.12.2019 року надійшло клопотання, в якому він не заперечував проти задоволення даного клопотання про залучення - Дніпровської міської ради в якості третьої особи по даній справі. Також представники сторін просили суд розглянути дане клопотання без їх участі.

Відповідно до ч.2, 4, 5 ст.49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Суд, для повного та всебічного розгляду справи по суті позовних вимог, дійшов висновку щодо необхідності залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Дніпровську міську раду, з викладених у клопотанні підстав.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49, 243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Дніпровської міської ради про залучення їх в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача по адміністративній справі №160/1710/19 - задовольнити.

Залучити до участі у справі №160/1710/19 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Дніпровську міську раду (49000, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, 75, код ЄДРПОУ 26510514).

Підготовче засідання по даній справі призначити на 09.01.2020 року на 09-00 год.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя К.С. Кучма