Ухвала від 11.12.2019 по справі 1340/6014/18

УХВАЛА

11 грудня 2019 року

м. Київ

справа № 1340/6014/18

адміністративне провадження № К/9901/34264/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Яковенка М. М.,

суддів: Дашутіна І. В., Шишова О. О.,

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 12 липня 2019 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2019 року у справі № 857/8809/19 за позовом ОСОБА_1 до начальника СРПП № 1 Червоноградського Відділу поліції Головного управління поліції у Львівській області лейтенанта Троць Степана Романовича про визнання неправомірними дії щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

09 грудня 2019 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 .

Рішенням Червоноградського міського суду Львівської області від 12 липня 2019 року, залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2019 року, у задоволені позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями позивач звернувся до Верховного Суду з указаною касаційною скаргою.

За правилами ч. 1 ст. 334 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.

Проаналізувавши матеріали касаційної скарги, Суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження виходячи з такого.

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що предметом оскарження в цій справі є складання протоколу про адміністративне правопорушення за ст.173 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Пункт 8 ч. 2 ст. 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Наведеним конституційним положенням кореспондують норми ст. 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і ст. 13 КАС України.

Згідно ч. 3 ст. 272 КАС України судові рішення Суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду справ, визначених ст. ст. 273 - 277, 282 - 286 цього Кодексу, набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.

Своєю чергою, ст. 286 КАС України регулює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.

Отже, судові рішення, ухвалені за наслідками апеляційного перегляду справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності касаційному оскарженню не підлягають.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 333 КАС України Суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Керуючись статтями 272, 286, 328, 333 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 12 липня 2019 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2019 року у справі № 857/8809/19.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач М. М. Яковенко

Судді І. В. Дашутін

О. О. Шишов