Ухвала від 10.12.2019 по справі 540/2453/18

УХВАЛА

10 грудня 2019 року

Київ

справа № 540/2453/18

адміністративне провадження № К/9901/34092/19

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Юрченко В.П., перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 09.04.2019 та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі № 540/2453/18 за позовом Колективного підприємства «Промжилбуд» до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

УСТАНОВИВ:

09.12.2019 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла дана касаційна скарга, яка була подана через відділення поштового зв'язку 05.12.2019.

Згідно із частиною першою статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Оскаржувана постанова П'ятого апеляційного адміністративного суду прийнята 03.10.2019 та її повний текст складений 07.10.2019, проте жодних заяв або клопотань щодо поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження рішення суду попередньої інстанції до суду касаційної інстанції не надходило.

Відповідно до вимог частини третьої статті 332 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Також, всупереч вимог частини четвертої статті 330 КАС України до вказаної касаційної скарги заявником не додано документ про сплату судового збору, який відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду встановлений у розмірі 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Таким чином, Головному управлінню ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі за подання касаційної скарги на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 09.04.2019 та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі № 540/2453/18 необхідно сплатити судовий збір в розмірі (23122 грн. 43 коп. * 200%) = 46244 грн. 86 коп.

Виходячи з наведеного, касаційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк скаржнику для усунення зазначених недоліків.

Керуючись статтями 169, 329, 330, 332 КАС України,

УХВАЛИВ:

Залишити без руху касаційну скаргу Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 09.04.2019 та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі № 540/2453/18.

Надати Головному управлінню ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі строк для усунення недоліків касаційної скарги - 10 днів з моменту отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

...........................

В.П. Юрченко,

Суддя Верховного Суду