Справа № 761/47112/19
Провадження № 2-а/761/687/2019
10 грудня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Савицький О.А., вивчаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у м.Києві про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
06.12.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління патрульної поліції у м.Києві про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Разом з тим, відповідно до п.п.3, 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 4 ст. 46 КАС України передбачено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач оскаржує дії посадової особи Управління патрульної поліції м.Києва, а тому йому необхідно вказати прізвище, ім'я та по-батькові, адресу місця проживання чи перебування інспектора Управління патрульної поліції у м.Києві, що склав постанову НК №711384 від 16.10.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та визначити його процесуальний статус.
Крім того, варто зазначити, що інспектор дії якого оскаржуються є посадовою особою Управління патрульної поліції у м.Києві, що входить до складу Департаменту патрульної поліції, яка зареєстрована юридичною особою відповідно до законодавства України.
Так, згідно з нормами ч.2 ст. 49 КАС України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
На підставі вищевикладеного, позивачу необхідно уточнити суб'єктний склад свого адміністративного позову.
Згідно з вимогами ч.ч.1-3 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншим законом. Для звернення до адміністративного за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюються інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна були дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У відповідності до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач звернуся до суду з вказаним позовом 06.12.2019 року, проте оскаржувана постанова про накладення адміністративного стягнення була винесена 16.10.2019 року.
При цьому, до матеріалів позову не додано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
В свою чергу, ч.1 ст. 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Також, відповідно до ч.7 ст. 161 КАС України, до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
У матеріалах справи міститься долучена до позовної заяви копія постанови НК №711384 від 16.10.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, але текст у зазначеної копії постанови не придатний для дослідження судом .
Таким чином, позивачу необхідно надати оригінал або копію постанови НК №711384 від 16.10.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, яка буде придатна для дослідження судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 122, 123, 171, 248 КАС України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у м.Києві про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: