Справа № 760/32393/19
Провадження № 1-кс/760/15804/19
06 грудня 2019 року м. Київ
Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених службових осіб Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла зазначена скарга.
Скарга обґрунтована тим, що 14.11.2019р. ОСОБА_3 на офіційну електронну адресу Національного антикорупційного бюро України надіслав заяву про кримінальне правопорушення, вчинене службовими особами ТОВ «Гловоапп України» (код ЄДРПОУ 42555522) за ч. 2 ст. 172 КК України (вх. № П-16688 від 15.11.2019р.). Проте відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені.
Заявник ОСОБА_3 в поданій скарзі просив зобов'язати уповноважених осіб НАБ України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, зазначені у поданій заяві, розпочати досудове розслідування та надати заявнику виписку з ЄРДР.
У судове засідання заявник ОСОБА_3 не з'явився, проте 04.12.2019р. надіслав до суду заяву, в якій підтримав доводи, викладені у скарзі та просив розглядати скаргу у його відсутності.
Представник Національного антикорупційного бюро України в судове засідання не з'явився, проте надіслав на адресу суду письмові пояснення з приводу поданої скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України слідчий суддя ухвалив проводити судовий розгляд у відсутності заявника ОСОБА_3 та представника Національного антикорупційного бюро України.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв'язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 303 КПК України визначено, що на досудовому провадженні заявником може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
В судовому засіданні було встановлено, що 14.11.2019р. ОСОБА_3 на офіційну електронну адресу Національного антикорупційного бюро України надіслав заяву про кримінальне правопорушення, вчинене службовими особами ТОВ «Гловоапп України» (код ЄДРПОУ 42555522) за ч. 2 ст. 172 КК України (вх. № П-16688 від 15.11.2019р.).
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Згідно з ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Положенням про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 року № 139 Про Єдиний реєстр досудових розслідувань передбачено внесення відомостей про повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення до Реєстру у термін, визначений ч. 1 ст. 214 КПК України.
Також під час розгляду скарги було встановлено, що протягом 24 годин відповідні відомості за заявою ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені.
Встановлені слідчим суддею за результатами розгляду скарги обставини дають можливість зробити висновки про невідповідність вимогам ст. 214 КПК України бездіяльності службових осіб Національного антикорупційного бюро України щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою заявника.
Разом з тим, не підлягають задоволенню вимоги скарги заявника ОСОБА_3 щодо зобов'язання уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України негайно розпочати досудове розслідування та надати заявнику виписку з ЄРДР, оскільки розгляд (оскарження) таких питань не передбачений, в порядку, визначеному Главою 26 КПК України.
За таких обставин, скарга підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 214, 303-307, 309, 376 КПК України, Положенням про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 року № 139 Про Єдиний реєстр досудових розслідувань, слідчий суддя, -
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених службових осіб Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - задовольнити частково.
Зобов'язати службову особу Національного антикорупційного бюро України, до компетенції якої входить внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, не пізніше 24 годин після отримання копії ухвали, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, зазначене у заяві від 14.11.2019р., поданій ОСОБА_3 до Національного антикорупційного бюро України (вх. № П-16688 від 15.11.2019р.).
В задоволенні іншої частини скарги відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1