Рішення від 11.12.2019 по справі 360/4569/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

11 грудня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4569/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суд Захарова О.В., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 21 жовтня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі - УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області або відповідач) з такими позовними вимогами:

1) визнати дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивачу з урахуванням довідок про заробіток для обчислення пенсії від 06.03.2012 № 45/12-2752, яка надана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998 та довідки про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03, яка надана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000, протиправними;

2) зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу з урахуванням довідок про заробіток для обчислення пенсії від 06.03.2012 № 45/12-2752, яка надана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998, та довідки про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03, яка надана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач здобув право на отримання пенсії по інвалідності, що підтверджується пенсійним посвідченням № 1161217355. 11 вересня 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою встановленого зразка відповідно до додатку 5 Постанови Правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1, в якій просив здійснити перерахунок пенсії з урахуванням довідок про заробіток для обчислення пенсії від 06.03.2012 № 45/12-2752, яка надана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998 та довідки про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03, яка надана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000, додавши до заяви зазначені довідки. Листом від 19.09.2019 № 3729/2019 відповідач повідомив, що прийнято рішення відмовити ОСОБА_2 в перерахунку пенсії за заявою від 11.09.2019, так як не можливо врахувати довідку про заробітну плату від 06.03.2012 № 45/12-2752, яка надана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998 та довідку про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03, яка надана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000, для обчислення пенсії, оскільки зазначені довідки первинними документами не підтверджені. Крім того, в єдиному державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань відсутні коди підприємств, а саме філій Луганського регіонального управління Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» - 20165528 та Управління Національного банку України в Луганській області - 09304032.

З посиланням на норми Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», практику Європейського суду, позивач вважає дії Управління пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області протиправними, яка виразилися у відмові в перерахунку пенсії на заяву від 11 вересня 2019 року - незаконними та протиправними.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху (арк. спр. 28-29).

Ухвалою суду від 11.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду після усунення її недоліків, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 1-2).

28.11.2019 за вх.58825/2019 відповідачем надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог з огляду на наступне (арк. спр. 49-51).

Згідно із заявою про призначення пенсії від 08.01.2015 та наданих до неї документів, ОСОБА_1 було призначено пенсію по інвалідності з 10.12.2014, тобто з дати встановлення інвалідності. 11.09.2019 позивач звернувся до УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області з заявою про перерахунок пенсії, до якої було додано: копію паспорта, копію трудової книжки, копію довідки про взяття на облік ВПО, довідку про заробітну плату від 06.03.2012 № 45/12-2752, яка видана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998, та довідку про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03, яка видана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000.

В довідці про заробітну плату №45/12-2752 від 06.03.2012, яка видана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998, не зазначено назв первинних документів, на підставі яких видано довідку, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, що є порушенням підпункту 3 пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В довідці про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03, яка видана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000 зазначено, що архівні справи Луганської дирекції АК АПБ «Україна» у зв'язку з її ліквідацією знаходяться на зберіганні в Управлінні Національного банку України в Луганській області. Тобто, первинні документи, на підставі яких було видано довідку про заробітну плату від 12.01.2012 № 17-030/03 знаходяться на непідконтрольній Україні території.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595 до 1 грудня 2014 року всі державні бюджетні установи, підприємства та організації повинні були бути перереєстровані на території підконтрольній державній владі України. Довідка №45/12-2752 від 06.03.2012 видана філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998. Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, підприємство зареєстровано за адресою: 91055. Луганська область, м. Луганськ, Жовтневий район, вул. Карла Маркса, буд. 26-а. Довідка від 12.01.2012 №17-030/03, видана Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000. Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, підприємство зареєстровано за адресою: 91053, Луганська область, м. Луганськ, Жовтневий район, вул. Радянська, буд. 83. Вказана адреса зазначена на штампі довідки. Оригінали первинних документів, на підставі яких видано довідки, зберігаються в м. Луганськ, перевірити достовірність даних зазначених у наданих довідках неможливо. Таким чином, врахувати зазначені довідки немає законних підстав. Тому, на думку відповідача, дії управління щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно з довідкою про заробітну плату є правомірними, а позов необґрунтованим.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є внутрішньо переміщеною особою, фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_1 (арк. спр. 9-11).

Згідно із заявою про призначення пенсії від 08.01.2015 та наданих до неї документів, ОСОБА_1 було призначено пенсію по інвалідності за загальним захворюванням з 10.12.2014 (дата встановлення інвалідності), що підтверджується заявою про призначення пенсії від 08.01.2015, протоколом УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 20.01.2015 № 43, пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 (арк. спр. 10, 37, 38).

11.09.2019 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок розміру пенсії (зміна періоду 60 місяців до 01.07.2000) з більшого заробітку в порядку статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Разом із заявою про перерахунок пенсії позивачем були надані довідка про заробітну плату від 13.01.2012 № 17-030/03, видану Управлінням Національного банку України в Луганській області за період роботи з 17.04.1998 по 04.09.2000 в Луганській дирекції АК АПБ «Україна» та довідка про заробітну плату від 06.03.2012 № 45/12-2752, видану філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «НАДРА» за період роботи з 26.01.1994 по 09.03.1998 (арк. спр. 15, 17-18).

Рішенням від 19 вересня 2019 № 3729/2019 УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області відмовлено позивачу в перерахунку пенсії, оскільки Луганське регіональне управління ПАТ «КБ «НАДРА» та Управління Національного банку України в Луганській області на території підконтрольній українській владі, не зареєстровані, тому довідки видані цими банками не приймаються (арк. спр. 14).

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.

Спірним питанням при розгляді даної справи є правомірність відмови територіального органу Пенсійного фонду України в перерахунку пенсії позивачу на підставі довідок про заробітну плату, за відсутності документів на підтвердження нарахування заробітної плати.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058).

Відповідно до статті 1 Закону № 1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (абзац перший частини першої статті 24 Закону № 1058-IV).

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 27 Закону № 1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону (абзац перший частини другої статті 27 Закону № 1058-IV).

Згідно з абзацом першим частини першої статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини (абзац четвертий частини першої статті 40 Закону № 1058-IV).

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абзац п'ятий частини першої статті 40 Закону № 1058-IV).

Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частини друга, п'ята статті 45 Закону № 1058-IV).

Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 2.1 розділу ІІ «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.

Абзацами першим, другим підпункту 3 пункту 2.1 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії (абзаци перший-третій пункту 2.10 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1).

Тобто, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжними відомостями та іншими документами про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Іншого чинним законодавством не передбачено.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України, зокрема, у постановах від 17 березня 2015 року у справі № 21-11а15, від 15 грудня 2015 року у справі № 2-а/576/29/14, та Верховним Судом, зокрема, у постановах від 13 лютого 2018 року у справі № 358/1179/17, від 24 квітня 2018 року у справі № 686/6278/17.

Судом встановлено, що довідка філії ПАТ «КБ «Надра» Луганського регіонального управління від 06.03.2012 № 45/12-2752 про заробітну плату для обчислення пенсії містить відомості про суми заробітної плати за період з 26.01.1994 по 09.03.1998 включно, із зазначенням, що на всі виплати нараховані страхові внески, підставою її видачі є особисті рахунки за 1994-1998 роки, перерахунок зроблено у гривнях згідно Указу Президента України від 25.08.1996 №762 (арк. спр. 15).

Аналогічна за змістом довідка Управління НБУ в Луганській області від 13.01.2012 № 17-030/03 за період з квітня 1998 року по вересень 2000 року (арк. спр. 17).

Указом Президента України від 14.04.2014 №405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Абзацом 2 статті 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 № 405/2014.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, включено м. Луганськ. Дію зазначеного розпорядження зупинено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1079-р від 05.11.2014.

Вищевказані розпорядження втратили чинність згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №1275-р від 02 грудня 2015 року «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».

Відповідно до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» м. Луганськ Луганської області є територією проведення антитерористичної операції.

Спірні довідки про заробітну плату видані Управлінням Національного банку України в Луганській області та Луганським регіональним управлінням ПАТ «КБ «Надра», видані у 2012 році, тобто до початку проведення антитерористичної операції у м. Луганську.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до Національного банку України та в ПАТ «КБ «Надра», у відповідях цих установ на звернення позивача зазначається про неможливість надання довідок з місця роботи для підтвердження стажу та заробітної плати, так як документи не передані до архіву, архів документів знаходиться на території АТО (арк. спр. 19-20).

Надаючи оцінку наявним довідкам про заробітну плату та підставам відмови відповідачем у прийнятті вказаних довідок про заробітну плату, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом, згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 09.12.2019 № 1006062615 філія ПАТ «Комерційний банк «Надра» Луганське регіональне управління як відокремлений підрозділ ПАТ «КБ «Надра» (і.к. 20165528) закрито 29.05.2006 (арк. спр. 55-56).

Керівником (виконуючим обов'язки) філії ПАТ «Комерційний банк «Надра» Луганське регіональне управління згідно з інформацією, зазначеною у витязі, був ОСОБА_3 (арк. спр. 55, зв. бік), який також підписав довідку про заробітну плату від 06.03.2012 № 45/12-2752, видану філією Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «Надра».

За відомостями витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 09.12.2019 № 1006062669 стосовно юридичної особи ПАТ «КБ «Надра», до складу якого входив відокремлений підрозділ (філія) ПАТ «Комерційний банк «Надра» Луганське регіональне управління, наявні записи: у 2006 році про закриття усіх відокремлених підрозділів; 28.08.2008 10741070070002619 зміна відокремлених підрозділів: філія Відкритого акціонерного товариства КБ «Надра» Луганське регіональне управління, код 20165528, зміна місцезнаходження, зміна видів діяльності (арк. спр. 61-62).

Також у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 09.12.2019 № 1006062669 наявний запис: 03.03.2010 10741070080002619 філія Відкритого акціонерного товариства КБ «Надра» Луганське регіональне управління, код 20165528, зміна відомостей про керівника юридичної особи (арк. спр. 62, зв.бік).

За наявності запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 09.12.2019 № 1006062669 про зміну відомостей про керівника юридичної особи від 03.03.2010 (арк. спр. 62, зв. бік), наявний сумнів щодо підписання довідки у 2012 році про заробітну плату від 06.03.2012 № 45/12-2752 ОСОБА_3 . При цьому, як вже було зазначено, згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань філія ПАТ «Комерційний банк «Надра» Луганське регіональне управління, в якому Стензя Д.В ОСОБА_4 зазначений як керівник, закрито 29.05.2006.

Відомості щодо керівника філії ПАТ «Комерційний банк «Надра» Луганське регіональне управління станом на день видачі довідки в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні, навпаки, наявний запис 03.03.2010 про зміну відомостей про керівника юридичної особи.

При цьому, довідка про заробітну плату Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «Надра» від 06.03.2012 № 45/12-2752 та довідка про заробітну плату, видана Управлінням Національного банку України в Луганській області від 13.01.2012 № 17-030/03 видані ще у 2012 році (до початку проведення АТО), проте пенсія позивачу призначена згідно з матеріалами пенсійної справи 10.12.2014 та при призначенні пенсії такі довідки не надавалися.

Про перерахунок розміру пенсії на підставі спірних довідок ОСОБА_1 звернувся до відповідача 11.09.2019, після спливу майже 5 років після призначення пенсії, що на думку суду, потребує необхідність проведення перевірки таких довідок та зазначених у них відомостей.

Будь-яких первинних документів, які б підтверджували нарахування, та /або виплату позивачеві зазначених в довідках сум, що є необхідною умовою для включення відомостей про заробітну плату до довідки й, відповідно, врахування при обрахунку розміру пенсії, позивачем не надано.

При цьому суд зазначає, що неможливість проведення відповідачем перевірки первинних документів та відсутність доступу до таких документів не пов'язано з волею позивача, однак така обставина не означає, що відповідач має беззаперечно враховувати при призначенні пенсії довідку про заробітну плату, яка не підтверджується жодними документами та містить сумнівні відомості.

Аналогічна правова позиція у подібних правовідносинах була висловлена Верховним судом у постанові від 20 березня 2018 року у справі № 527/1655/17, постанові від 30 вересня 2019 року у справі № 754/11370/16-а.

З огляду на наведене, оскільки заробітна плата із страхового стажу до 01 липня 2000 року може братися для обчислення пенсії тільки на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, відсутні правові підстави для перерахунку позивачу пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи з січня 1994 року по вересень 2000 року на підставі довідки про заробітну плату Луганського регіонального управління ПАТ «КБ «Надра» від 06.03.2012 № 45/12-2752 та довідки Управління Національного банку України в Луганській області від 13.01.2012 № 17-030/03 про заробітну плату для обчислення пенсії.

З огляду на наведене, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

У зв'язку з відмовою від позову судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (місце знаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9, код ЄДРПОУ 21792459) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Захарова