пр. № 2/759/4959/19
ун. № 759/14871/18
28 листопада 2019 року Святошинський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Петренко Н.О.
за участю секретаря судових засідань Олійника Б.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шевченко Світлани Тарасівни (01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 3, прим. 58), Територіального сервісного центру МВС 8043 РСЦ МВС в м. Києві (01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11) про визнання недійсною довіреності, договорів купівлі-продажу, повернення майна та зобов'язання вчинити дії,
20.09.2018р. позивач звернувся до Святошинського районного суду м. Києва із зазначеним позовом.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 24.09.2018 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання/а.с.35/.
13.03.2019 року ухвалою Святошинського районного суду м. Києва позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шевченко С.Т., Територіального сервісного центру МВС 8043 РСЦ МВС в м. Києві про визнання недійсною довіреності, договорів купівлі-продажу, повернення майна та зобов'язання вчинити дії- залишено без розгляду/,а.с.116/.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 22.05.2019 року вищевказану ухвалу суду скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду/а.с.173-176/.
04.06.2019р. ухвалою суду прийнято до провадження та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки в судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання без поважних причин.
Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Позивач має сприяти розгляду справи, оскільки він є найбільш зацікавленим в її розгляді.
Представник позивача про день слухання справи судом повідомлявся належним чином. В судові засідання призначені 01.10.2019р., 06.11.2019 р. та 28.11.2019р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про розгляд справи за його відсутності не просив.
Суд вважає за можливе залишити позовну заяву ОСОБА_1 без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.1 ст. 257, ст. 260 ЦПК України, суд
Позовну ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шевченко Світлани Тарасівни (01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 3, прим. 58), Територіального сервісного центру МВС 8043 РСЦ МВС в м. Києві (01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11) про визнання недійсною довіреності, договорів купівлі-продажу, повернення майна та зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинського районний суду міста Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Н.О.Петренко