Ухвала від 11.12.2019 по справі 759/22690/19

пр. № 1-кс/759/7933/19

ун. № 759/22690/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2019 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2

за участю скаржника ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого.

ВСТАНОВИВ:

05.12.2019 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшла скарга ОСОБА_3 в якій він посилається на те, що 26.11.2019р. звернувся до Святошинського УП ГУ НП у м. Києві із заявою про вчинення кримінального правопорушення: викрадення автомобіля та майна, яке в ньому знаходилось, вчинення службових злочинів виконавцем при виконанні судового рішення. Його заяву про вчиненні кримінальні правопорушення Святошинським УП отримано 27.11.2019р., що підтверджується інформацією з розділу відстежень поштових відправлень за трек-номером на сайті «Укрпошти». Проте, в порушення ст.214 КПК України , слідчим відомості за заявою ОСОБА_3 не було внесено до ЄРДР.

В судовому засіданні ОСОБА_3 просив скаргу задовольнити.

Слідчий суддя вважає за можливе розгляд скарги у відсутності суб'єкта оскарження, оскільки його відсутність відповідно до частини 3 ст.306 КПК України не є перешкодою для розгляду скарги по суті.

Вивчивши зміст скарги, вислухавши пояснення скаржника, слідчий суддя встановив наступне.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 цього Кодексу можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії (ч. 1 ст. 304 КПК України).

Згідно до ч. 1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Як вбачається із матеріалів скарги 26.11.2019р. до Святошинського УП ГУ НП у м. Києві було направлено заяву ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, однак на даний час відомості до ЄРДР не внесені.

Оцінка та перевірка правовідносин на предмет того, чи є вони цивільно-правовими або кримінально-карними, здійснюється слідчим лише після внесення відомостей до ЄРДР і до здійснення такого внесення, правова оцінка змісту заяви або повідомлення особи не може здійснюватися, оскільки це не передбачено діючим КПК України.

Враховуючи, що норми ст. 214 КПК України передбачають обов'язкове внесення відомостей до ЄРДР, слідчий суддя вважає що скарга підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 303-307, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Скаргу задовольнити .

Зобов'язати слідчого Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ОСОБА_3 від 26.11.2019р. та надати заявнику витяг з ЄРДР.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
86263565
Наступний документ
86263567
Інформація про рішення:
№ рішення: 86263566
№ справи: 759/22690/19
Дата рішення: 11.12.2019
Дата публікації: 21.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань