Суддя Бугера О. В.
Справа № 644/6719/19
Провадження № 2/644/2087/19
11.12.2019
09 грудня 2019 року Орджонікідзевський районний суд м.Харкова у складі:
Головуючого судді Бугери О.В.,
За участю секретаря судового засідання Ступницького К.В.,
За участю представника позивача Сінько Ю.Ю. ,
Представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Харківської міської ради до ОСОБА_3 про стягнення безпідставно збережених коштів, -
Позивачем 21.08.2019 року подано до суду позов про стягнення з ОСОБА_3 на користь Харківської міської ради безпідставно збережені кошти у розмірі орендної плати у суму 611137 гривень 60 копійок. Також просили покласти на відповідача судові витрати.
В обґрунтування позову зазначено, що Харківською міською радою проведено заходи самоврядного контролю з питань використання та охорони земель територіальної громади міста Харкова, додержання вимог земельного законодавства. В ході цих заходів встановлено, що за ОСОБА_3 зареєстровано право власності на Ѕ частину нежитлової будівлі літ. «А-1» загальною площею 80,2 кв.м. з 04.03.2011 року на підставі договору купівлі-продажу, а також за ОСОБА_3 зареєстровано право власності на Ѕ частину нежитлової будівлі літ. «А-1» загальною площею 80,2 кв.м. з 08.09.2011 року на підставі договору дарування. Нежитлова будівля «А-1» загальною площею 80,2 кв.м. була реконструйована під магазин з кафе на підставі декларації про готовність до експлуатації об'єкта від 29.05.2019 року №ХК 141191490363, знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .
Земельна ділянка площею 0,8117 га з кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 по АДРЕСА_2 знаходиться у комунальній власності Харківської міської ради. Категорія земель - землі житлової та громадської забудови, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування, вид використання - для експлуатації Палацу Культури. Дата державної реєстрації земельної ділянки - 28.08.2017 року. І витяг з Державного земельного кадастру, і витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки зроблений саме по проспекту АДРЕСА_2 , оскільки земельна ділянка по АДРЕСА_1 , розташована поряд із проспектом АДРЕСА_2 , межує з нею. Технічна документація із землеустрою, за результатами затвердження якої було сформовано, зокрема земельну ділянку з кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 площею 0,8117 га, розроблялась ПАТ «ХТЗ» саме щодо адреси АДРЕСА_2.
Окрім того, зазначали, що технічна документація з землеустрою щодо поділу земельної ділянки по АДРЕСА_2 , розроблювалась на підставі рішення ХМР від 20.04.2016 року №193/16, відповідно до якого було надано ПАТ «ХТЗ» згоду на поділ земельної ділянки, що належить територіальній громаді площею 6,3533 га кадастровий номер 6310138200:03:020:0005 для експлуатації Палацу Культури по АДРЕСА_2 . Також, за інформацією Відділу у м.Харкові ГУ Держгеокадастру у Харківській області від 13.04.2018 року №19-20-0.23,08-1154/116-18 на земельну ділянку по АДРЕСА_2 обліковується державний акт на право постійного користування землею від 24.02.2000 року №729, наданого ВАТ «ХТЗ». 31.08.2016 року надійшов лист №60/455Д від ПАТ «ХТЗ», яким заявник просив припинити право постійного користування земельною ділянкою по проспекту АДРЕСА_2 та скасувати державний акт на право постійного користування земельною ділянкою №729 від 24.02.2000 року. П.11 рішення ХМР від 14.09.2016 року №343/16 припинено право користування земельною ділянкою площею 6,3533 га кадастровий номер 6310138200:03:020:0005, що належить територіальній громаді за його добровільною відмовою. Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою №729 від 24.02.2000 року визнано таким, що втратив чинність.
Враховуючи відсутність у період з 01.09.2017 року по 31.07.2019 року зареєстрованих за будь-якими юридичними або фізичними особами прав на земельну ділянку площею 0,8117 га по АДРЕСА_2 з кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 вказана земельна ділянка знаходиться у власності територіальної громади міста Харкова. Розрахунок безпідставно збережених відповідачем коштів у розмірі орендної плати здійснювався позивачем на підставі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_2 , з кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 від 15.05.2019 року №853/0/45-19, виданого відділом у м.Харкові ГУ Держгеокадастру у Харківській області. За інформацією ГУ ДФС у Харківській області від 12.06.2018 року ОСОБА_3 не зареєстрований як платник земельного податку або орендної плати за земельну ділянку по АДРЕСА_1 , земельний податок не сплачував.
З урахуванням того, що відповідач протягом часу з 01.09.2017 року по 31.07.2019 року не сплачував за користування земельною ділянкою по АДРЕСА_2 кадастровий номер 6310138200:03:020:0008 плату за землю у встановленому законодавчими актами розмірі, внаслідок чого зберіг за рахунок ХМР як власника земельної ділянки за вказаною адресою майно - грошові кошти у розмірі орендної плати.
Департаментом територіального контролю ХМР 29.07.2019 року здійснено обстеження земельної ділянки кадастровий номер 6310138200:03:020:0008 з урахуванням звіту геодезичної зйомки земельної ділянки по АДРЕСА_1 , розробленого ТОВ «Геодезично-вишукувальний центр» та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 23.07.2019 року №НВ-0003480062019, площа земельної ділянки складає 0,8117 га, на сформованій земельній ділянці розташована одна нежитлова будівля по АДРЕСА_1 , право власності на яку зареєстровано за ОСОБА_3 , яка використовується для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі, складено акт обстеження. Відповідач, після набуття права власності на об'єкт нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці комунальної власності, належним чином у встановленому законодавством порядку не оформив речового права на вказану земельну ділянку.
В судовому засіданні представник позивача вимоги позову підтримав, просив позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечувала, суду пояснила, що відповідач є власником об'єкту нерухомого майна за адресою АДРЕСА_1 , неодноразово звертався до ХМР з приводу надання дозволу на розробку проекту, укладання договору оренди, але дотепер не з вини відповідача ці правовідносини не врегульовані. Також, надали суду квитанції щодо сплати відповідачем земельного податку у розмірі встановленому ДФС у Харківській області, надали копії звернень до позивача.
Суд, вислухавши доводи учасників процесу, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до положень ст. 80 Земельного кодексу України суб'єктами права на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування. У відповідності до статей 122, 123, 124 Земельного кодексу України міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі - продажу права оренди земельної ділянки. В силу статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону. Плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності ( підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин). Земельним податком є обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів, а орендною платою за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою ( підпункти 14.1.72, 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПК України у вказаній редакції). З наведеного вбачається, що чинним законодавством розмежовано поняття "земельний податок" і "орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності". У разі надання земельної ділянки в оренду укладається договір оренди земельної ділянки, яким за положенням частини першої статті 21 Закону України "Про оренду землі" визначається орендна плата за землю як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Дана позиція викладена в постанові Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у справі № 922/391/18 від 11.02.2019 року. Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна станом на 16.07.2019 року право власності на земельну ділянку, що розташована за адресою АДРЕСА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 6310138200:03:020:0008, площею 0,8117, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування, землі житлової та громадської забудови, для експлуатації Палацу Культури. Власник Харківська міська рада. Форма власності комунальна. За даними з витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0003480062019 від 23.07.2019 року земельна ділянка за кадастровим номером 6310138200:03:020:0008, площею 0,8117, місце розташування АДРЕСА_2 . Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна станом на 29.07.2019 року право власності на нежитлову будівлю літ. «А-1» загальною площею 80,2 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_3 на підставі договору дарування від 08.04.2011 року на Ѕ частку об'єкту та на підставі договору купівлі-продажу від 01.03.2011 року на Ѕ частку об'єкту. Відповідно до Декларації про готовність до експлуатації об'єкта від 29.05.2019 року №ХК141191490363 проведено реконструкцію магазину з кафе (будівля літ. «А-1»). В параметрах запиту зазначено земельна ділянка за адресою АДРЕСА_1 . За даними ГУ ДФС у Харківській області від 12.06.2018 року станом на 12.06.2018 року ОСОБА_3 не зареєстрований, як платник земельного податку або орендної плати за земельну ділянку, розташовану за адресою АДРЕСА_1 , земельний податок не сплачував. Відповідно до довідки ГУ ДФС у Харківській області від 05.10.2018 року ОСОБА_3 станом на 01.10.2018 року немає заборгованості по Земельному податку на земельну ділянку, розташовану за адресою АДРЕСА_1 . З наданих 4 копій квитанцій Приватбанку 04.09.2018 року ОСОБА_3 сплачено земельний податок відповідно до повідомлень в сумі 2578,42 грн , 2255,80 грн, 2578,42 грн, 1574,19 грн.. Але, враховуючи викладену позицію, відповідач ОСОБА_3 не є власником або постійним землекористувачем відповідної земельної ділянки, є власником нежитлового приміщення, що розташовано на земельній ділянці, а тому не є суб'єктом плати за землю у формі земельного податку, при цьому, єдино можливою формою здійснення плати за землю для нього як землекористувача є орендна плата ( підпункт 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 ПК України). Тому доводи представника відповідача щодо сплати відповідачем земельного податку судом не враховуються. За даними Департаменту земельних відносин від 14.06.2018 року №4030/0/225-18 договір оренди за адресою ділянки АДРЕСА_1 , Департаментом не готувався, рішення ХМР щодо надання у користування (продажу) земельної ділянки не приймались. Також повідомляємо, що в електронному вигляді графічні матеріали в Департаменті земельних відносин відсутні, здійснити пошук щодо оформлення права користування земельною ділянкою згідно з доданою до листа схемою розташування земельної ділянки та фотоматеріалами не вбачається можливим. Починаючи з моменту набуття права власності на об'єкт нерухомості між відповідачем та позивачем договір оренди укладений не був. Відповідач дійсно звертався до Харківської міської ради, а саме 17.03.2016 року, 29.04.2016 року із заявами, в яких посилався на те, що він має намір оформити право користування земельною ділянкою, просив надати згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,14 га під нежитловою будівлею, що розташована за адресою АДРЕСА_1 (з урахуванням меж для обслуговування нежитлової будівлі). Просив повідомити перелік документів, що необхідний для розгляду цього питання. Як вбачається з відповіді Управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану ХМР від 28.03.2016 року йому було повідомлено про необхідність звернення до Управління із наданням відповідних документів. Також, 05.04.2018 року ОСОБА_3 звертався до Харківського міського голови із заявою про надання земельної ділянки для обслуговування нежитлової будівлі літ. «А-1», загальною площею 80,2 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 , та належить йому на праві власності. Із змісту відповіді від 02.05.2018 року ОСОБА_3 рекомендовано подати клопотання до Харківської міської ради із зазначенням орієнтовного розміру земельної ділянки та її цільового призначення з графічними матеріалами, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки. 29.05.2018 року ОСОБА_3 звертався до Харківського міського голови із заявою про надання згоди на виконання технічної документації щодо поділу земельної ділянки по АДРЕСА_8 кадастровий номер 6310138200:03:020:0008. 21.09.2018 року ОСОБА_3 звернувся до Директора департаменту земельних відносин та надав копії витребуваних документів. Але означені дії не можуть свідчити про звільнення відповідача від обов'язку оплати орендної плати за користування земельною ділянку без укладання відповідного договору оренди. До моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Тобто, відповідач, як фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі ч.1 ст.1212 ЦК України. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2018р. у справі №629/4628/16-ц, від 20.11.2018р. у справі №922/3412/17, від 13.02.2019р. у справі №320/5877/17, постановах Верховного Суду від 14.01.2019р. у справі №912/1188/17, від 21.01.2019р. у справі №902/794/17, від 29.01.2019р. у справі №922/536/18). Відповідно до частин 1, 3, 4, 9 статті 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру; сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі; земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера; земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Об'єктом оренди може бути земельна ділянка, яка сформована як об'єкт цивільних прав (аналогічний правовий висновок викладено у постановах Верховного Суду від 12.03.2019р. у справі №916/2948/17, від 09.04.2019р. у справі №922/652/18). За змістом статей 15, 20, 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки як нормативна грошова оцінка. Внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковим. Відомості про нормативну грошову оцінку земель вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації з такої оцінки. Згідно з абз.3 ч.1 ст.13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки, зокрема, комунальної власності. Крім того, за змістом статті 289 ПК України для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Тобто, нормативна грошова оцінка є основою для визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності (аналогічну правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 28.01.2019р. у справі №922/3782/17, від 12.03.2019р. у справі №916/2948/17, від 16.04.2019р. у справі №922/744/18, від 09.04.2019р. у справі №922/652/18) Під час розгляду справи стороною позивача даних про укладання договорів оренди щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 іншими користувачами стороною позивача не надавалось. Відповідно до дослідженого кадастрового плану земельної ділянки 6310138200:03:020:0008 вбачається, що він був виготовлений, як технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок 26.08.2016 року. Цільове призначення даної ділянки 03.05. Для будівництва та обслуговування будівель закладів просвітницького обслуговування, категорія земель землі житлової та громадської забудови, вид використання для експлуатації Палацу Культури. Визначено опис меж земельних ділянок, в тому числі межа від А до Б землі загального користування по вулиці АДРЕСА_1 ( Харківська міська рада), від Б до В ФО-П ОСОБА_4 , від В до Г Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради, від Г до А ПАТ «Харківський тракторний завод ім.С.Орджонікідзе», загальна площа земельної ділянки 0,8117 га. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.05.2019 року містить посилання також на кадастровий номер земельної ділянки 6310138200:03:020:0008 з місцем її розташування АДРЕСА_2 , площею 8117 кв.м., визначає локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони. За даним Головного Управління Держгеокадастру у Харківській області відділ у м.Харкові від 13.04.2018 року №19-20-0.23,08-1154/116-18 станом на 29.12.2012 року у відділі наявна копія державного акту на право постійного користування землею №729 від 24.02.2000 в ВАТ «Харківській тракторний завод ім.С.Орджонікідзе». За доданою схемою дана земельна ділянка розташована по АДРЕСА_2 . Відповідно до копії Державного акту на право постійного користування землею №729 від 24.02.2000, видано відповідний акт ВАТ «Харківській тракторний завод ім.С.Орджонікідзе», на земельну ділянку площею 7,6228 га, в межах згідно з планом землекористування, для експлуатації Палацу культури, відповідно до рішення виконкому Харківської міської ради народних депутатів від 09.02.2000 року №133. Державний акт ІІ-ХР №002037. 31.08.2016 року ПАТ «Харківській тракторний завод ім.С.Орджонікідзе» звернулось до Харківського міського голови із заявою про припинення права постійного користування земельною ділянкою за адресою АДРЕСА_2 , та просили скасувати Державний акт на право постійного користування землею від 24.02.2000 року ІІ-ХР №002037. Відповідно до рішення Харківської міської ради від 14.09.2016 року №343/16 Додаток 3 пункт 11 припинено ПАТ «Харківській тракторний завод ім.С.Орджонікідзе» право користування земельною ділянкою, площею 6,3533 га кадастровий номер ділянки 6310138200:03:020:0005, що належить територіальній громаді АДРЕСА_4 ) за його добровільною відмовою. Державний акт на право постійного користування землею №729 від 24.02.2000 року визнаний таким, що втратив чинність. Саме на замовлення ПАТ «Харківський тракторний завод ім..С.Орджонікідзе» ТОВ «Харківземінформ» виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, що належить територіальній громаді м.Харкова кадастровий номер ділянки 6310138200:03:020:0005, за адресою АДРЕСА_4 , для експлуатації Палацу культури. Із заявою на виготовлення замовлення звернувся ПАТ «Харківський тракторний завод ім..С.Орджонікідзе», де зазначено, що було прийнято рішення про розподіл земельної ділянки з кадастровим номером 6310138200:03:020:0005, за адресою АДРЕСА_2 , наданої ПАТ «ХТЗ» на підставі Державного акту на право постійного користування, на чотири окремі земельні ділянки: 1) Ділянка площею 3,5348 га, для обслуговування земель рекреаційного призначення; 2) Ділянка площею 0,5913 га, для обслуговування земель рекреаційного призначення; 3) Ділянка площею 0,8117 га, для обслуговування земель рекреаційного призначення; 4) Ділянка площею 1,4155 га, для експлуатації Палацу Культури по АДРЕСА_4 ; Рішенням Харківської міської ради від 20.04.2016 року №193/16, Додаток 2, було надано дозвіл ПАТ «ХТЗ» на поділ земельної ділянки, що належить територіальній громаді м.Харкова площею 6,3533 га (кадастровий номер 6310138200:03:020:0005) для експлуатації Палацу Культури по АДРЕСА_4. Відповідно до акту обстеження земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6310138200:03:020:0008 від 29.07.2019 року, встановлено що на сформованій земельній ділянці площею 0,8117 га по АДРЕСА_2 розташована нежитлова будівля літ. « А-1 » по АДРЕСА_1 , право власності на яку зареєстроване за ОСОБА_3 .. Площа земельної ділянки за кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 складає 0,8117 га. Зазначена земельна ділянка використовується ОСОБА_3 для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі літ. «А-1». Але при цьому, зміст даного акту суперечить змісту кадастрового плану земельної ділянки, що був виготовлений на замовлення ПАТ «Харківський тракторний завод ім..С.Орджонікідзе» ТОВ «Харківземінформ», із змісту якого вбачається, що площа земельної ділянки, якою користується ФО-П ОСОБА_4 визначена в межах від Б до В, тобто лише частина земельної ділянки, що має кадастровий номер 6310138200:03:020:0008. У якості розрахунку безпідставно збережених ОСОБА_3 коштів у розмірі орендної плати за період з 01.09.2017 року по 31.12.2017 року, 01.01.2018 року по 31.07.2019 року, було зазначено адресу земельної ділянки з адресою АДРЕСА_4 , площею 8117 кв.м., із визначенням функціонального призначення 03.05. Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування, економіко-планувальна зона 8227. Тобто, саме земельна ділянка із кадастровим номером 6310138200:03:020:0008 є об'єктом цивільних прав. На даній земельній ділянці розташовано в тому числі і нежитлову будівлю, яка належить на праві власності відповідачу та відповідний об'єкт нерухомості має адресу АДРЕСА_1 . Площа нежитлового приміщення складає відповідно до даних Державного реєстру 80,2 кв.м., але окремо кадастровим планом не визначена площа земельної ділянки, яка використовується відповідачем, із змісту заяв, які подавались відповідачем на адресу позивача також не визначалась відповідна площа земельної ділянки, лише містилось посилання на бажання отримати в користування земельну ділянку для обслуговування нежитлової будівлі літ. «А-1», загальною площею 80,2 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 , та належить йому на праві власності, а також пізніше відповідач звертався із заявою про надання дозволу на поділ земельної ділянки, даних про результати розгляду його заяви сторонами до суду не подавалось. Враховуючи досліджені в рамках справи документи, суд приходить до висновку, що земельна ділянка, яку фактично використовує відповідач, не має визначених меж і кадастрового номера, інформація про неї не внесена до Державного земельного кадастру, а тому вона не може вважатися сформованою як об'єкт цивільного права у розумінні положень статті 79-1 ЗК України. Враховуючи наведене, суд вважає, що підстав для задоволення позову не вбачається. Відповідно до вимог ст.141 ЦПК України у зв'язку із відмовою в задоволенні позову, судові витрати стягненню не підлягають. Керуючись ст.ст. 181, 1212, 1213, 1214 ЦК України, ст.ст.12, 80, 83, 189 ЗК України, ст.ст. 12, 76, 81, 95, 141, 264-268 ЦПК України, суд, -
Позовні вимоги Харківської міської ради до ОСОБА_3 про стягнення безпідставно збережених коштів, - залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через Орджонікідзевський районний суд м.Харкова. У зв'язку із оголошенням вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлений 11.12.2019 року.
Відповідно до вимог п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України:
Позивач - Харківська міська рада, майдан Конституції, будинок 7, м .Харків, 61003.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , що зареєстрований АДРЕСА_7 .
Представник відповідача ОСОБА_2 , адвокат, за ордером.
Головуючий: суддя О.В.Бугера