Справа № 643/17926/19
Провадження № 3/643/4637/19
10.12.2019
10 грудня 2019 року м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Сугачова О.О. розглянувши матеріали, що надійшли від заступника начальника Московського ВП ГУНП в Харківській області Кравченка В. про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Московського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний протокол серії АПР18 № 605322 від 24.10.2019, згідно до якого 24.10.2019 встановлено, що ОСОБА_1 з власної необережності втратив свій мисливській ніж. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 12.1 наказу МВС України № 622 від 21.08.1998, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В суді ОСОБА_1 зазначив, що 24.10.2019 при зануренні на Печенізькому водосховищі, його ніж № ЛМ5247 заплутався в рибальській сітці та був ним залишений, оскільки не вистачало повітря для спливання. Під час повторного занурення, знайти ніж самостійно не вдалося, про що надав суду письмові пояснення.
Підтвердженням обставин є протокол про адміністративне правопорушення, письмові пояснення ОСОБА_1 .
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що дана пригода дійсно відбулась за вини ОСОБА_1 .
Згідно до вимог п. 12.1. Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС від 21.08.98 № 622, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.10.98 за № 637/3077 (із змінами), правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, холодної та пневматичної зброї - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає у разі порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї, - тягне за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого коментованою статтею, полягає у порушенні правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів. Вони регламентуються постановами Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 р. № 576 «Про затвердження Положення про дозвільну систему» та Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 р. № 622. Дозвільна система, що здійснюється органами внутрішніх справ, поширюється на бойову нарізну армійських зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, вихолощену, навчальну, несучасну стрілецьку, спортивну, мисливську нарізну, комбіновану і гладкоствольну вогнепальну зброю, бойові припаси до цих видів зброї, пневматичну зброю, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, холодну зброю (арбалети, мисливські ножі, катани, шаблі, шашки, мечі, палаші, ятагани, фінські ножі, кортики, кинджали, штики, штик-ножі, які не перебувають на озброєнні військових формувань), що належать підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Ґрунтуючись на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення, але враховуючи всі обставини справи та характер вчиненого правопорушення, той факт, що відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_1 даним правопорушенням матеріальну шкоду не заподіяв, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, оскільки під час розгляду справи не встановлено обтяжуючих обставин справи, на підставі ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, у зв'язку із малозначністю скоєного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Згідно ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.: 22, 33, 191, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя О.О. Сугачова