Ухвала від 11.12.2019 по справі 559/2708/19

Справа № 559/2708/19

4-с/559/9/2019

УХВАЛА

11 грудня 2019 року

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Ралець Р.В. розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 , зацікавлена особа державний виконавець Дубенського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного управління територіального управління Єрмолаєва Тетяна Сергіївна на постанову про відкриття провадження, -

ВСТАНОВИВ:

Представник ОСОБА_1 адвокат Мацей А.М. звернувся до суду зі скаргою, в якій просить визнати дії державного виконавця Дубенського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного управління територіального управління Єрмолаєвої Тетяни Сергіївни щодо не надіслання боржнику ОСОБА_1 постанови про відкриття провадження від 09.10.2019 року рекомендованим поштовим відправленням неправомірними та визнати постанов про відкриття провадження ВП 60259900 від 09.10.2019 року неправомірною та скасувати.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.

Відповідно до ст.447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Тож скарга на дії державного виконавця є заявою по суті справи, до якої в силу ч.9 ст.10 ЦПК України застосовуються загальні вимоги до форми, змісту позовної заяви та правила стосовно подання документів, що додаються до позовної заяви, які містять положення ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Згідно з п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», скарги, заяви та подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України.

У п.13 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6 від 07 лютого 2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» роз'яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зазначені в пунктах 35 частини сьомої статті 82 Закону про виконавче провадження, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, що виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, при розгляді таких скарг мають застосовуватися положення ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання, а саме: про відкриття провадження у справі; щодо кола осіб, які беруть участь у справі, їхніх прав та обов'язків; про судові виклики та повідомлення; про судовий розгляд; щодо апеляційного та касаційного оскарження судових рішень тощо.

Положення п.17 Постанови Пленуму вказують на те, що сторона виконавчого провадження, яка звернулася до суду зі скаргою, бере участь в її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується розгляд і вирішення цієї скарги, - як заінтересовані особи.

Справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК з особливостями, за участю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дії або бездіяльність якої оскаржуються. До участі у справі в якості заінтересованої особи залучається інша сторона виконавчого провадження, оскільки судовим рішенням може бути вирішено питання про її права чи інтереси.

За приписами ч.1 ст.450 ЦПК України, скарга розглядається у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржується.

Крім того, всупереч п.3 ч.2 ст. 175 ЦПК України, п.2 ч.4 ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження» скаржником не зазначено в якості заінтересованих осіб інших сторін виконавчих проваджень - стягувачів, за участю яких згідно ч. 1 ст. 450 ЦПК України має розглядатися скарга, у зв'язку із чим, суд позбавлений можливості їх викликати в судове засідання.

Статтею 448 ЦПК України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Заявником жодний чином необгрунтовано подання скарги до Дубенського міськрайонного суду, зокрема не вказано на підставі якого документу державним виконавцем відкрито виконавче провадження.

Крім того, вимоги до скарги у виконавчому провадженні зазначені в статті 74 ЗУ «Про виконавче провадження», яка повинна містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Вказаних вимог ОСОБА_1 повністю не виконав, а саме щодо реквізитів виконавчого документу, що оскаржується та не долучив до матеріалів копію оскаржуваної постанови.

Окрім того, ОСОБА_1 оскаржує постанову від 09 жовтня 2019 року та вказує, що отримав її лише 20 листопада 2019 року.

Відповідно ч.1 ст.449 ЦПК України скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод.

Вказуючи, що оскаржувану постанову отримав лише 20 листопада 2019 року, жодних доказів на підтвердження вказаних обставин суду не надав.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовна заява (а в даному випадку скарга) подана без додержання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.185,449 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 , зацікавлена особа державний виконавець Дубенського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного управління територіального управління Єрмолаєва Тетяна Сергіївна на постанову про відкриття провадження - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду, а саме подання належно оформленої скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду.

Роз'яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків у строк, встановлений судом, скарга вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: