Справа № 761/45891/19
Провадження № 3/761/9658/2019
29 листопада 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кондратенко О.О., розглянула матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобіганні корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , яка народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
За ст. 212-15 КпАП України
19 листопада 2019 року керівником відділу роботи з політичними партіями, що оримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання політичній корупції - ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення №50-25/1113 в тім, що за результатами аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі-Звіт), поданого політичною партією «ГОЛОС» (код ЄДРПОУ 39651598) (далі - Партія) за ІІ квартал 2019 року встановлено, що на розрахунковий рахунок Партії а АТ ?Райффайзен Банк Аваль? (р/р НОМЕР_2) 26 червня 2019 року надано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 500 000,00 грн.
На підтвердження інформації зазначеної у Звіті Партії, надана банківська виписка, згідно з якою 26 червня 2019 року від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Партії надано внесок через АТ ?АЛЬФА-БАНК? у м.Києві за розрахунковим документом № 788653 у розмірі 500 000,00 грн. з призначенням платежу ?Внесок на підтримку ПП ?Голос?. Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії. У листі Державної податкової служби України від 06 вересня 2019 року № 205/5/99-00-10-02-126 повідомляється, що за даними інформаційної системи органів ДПС, станом на 26 червня 2019 року у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 обліковується податковий борг у сумі 8333,33 грн. Пунктом 8 частини 1 статті 15 Закону України ?Про політичні партії в Україні? передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг. Вищезазначені порушення зафіксовані в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 27 вересня 2019 року та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 01 жовтня 2019 року № 488, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 04 жовтня 2019 року № 3262. Таким чином, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КпАП України.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КпАП України).
Згідно п.2 ст. 278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з протоколу № 50-25/1113 про адміністративне правопорушення від 19 листопада 2019 року, в ньому відсутній підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Також, у вищезазначеному адміністративному протоколі відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 , як особі, яка притягується до адміністративної відповідальності роз'яснювалися його права та обов'язки , передбачені статтею 268 КпАП України та ст. 63 Конституції України.
Крім того, в адміністративному протоколі немає жодних записів про те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності відмовилася від підписання даного протоколу.
При цьому, приймаючи рішення про повернення справи на доопрацювання, враховує п.12 Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ від 17.10.2014 р. № 11 "Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення", якою визначено, що норми КпАП України не забороняють направлення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КпАП України вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
З урахуванням того, що зазначені обставини мають значення для правильного вирішення справи, суд, відповідно до ст.256 КпАП України, вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал для додаткової перевірки.
На підставі викладеного та керуючись ст.256 КпАП України, суд
Адміністративний матеріал за ст. 212-15 КпАП України відносно ОСОБА_1 повернути до Національного агентства з питань запобіганні корупції для усунення зазначених в постанові недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: