Ухвала від 09.12.2019 по справі 807/426/15

УХВАЛА

09 грудня 2019 року

Київ

справа №807/426/15

касаційне провадження №К/9901/26129/18

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Шипуліної Т.М. в порядку підготовки справи до касаційного розгляду розглянув матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2016 у справі №807/426/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» звернулося до адміністративного суду з позовом до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.10.2014 №0001402200 та №0001412200 з урахуванням рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги (податкове повідомлення-рішення від 31.12.2014 №0001732200).

Закарпатський окружний адміністративний суд постановою від 18.06.2015 адміністративний позов задовольнив частково. Визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення №0001412200 від 27.10.2014 та податкове повідомлення-рішення №0001732200 від 31.12.2014. У задоволенні решти позовних вимог відмовив.

Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 20.01.2016 постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 18.06.2015 в частині задоволення позовних вимог скасував та прийняв в цій частині нову постанову, якою у задоволенні позову відмовив. В решті постанову залишив без змін.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» звернулося до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою, в якій просило скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2016 та залишити в силі постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 18.06.2015.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.

Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України Бухтіярової І.О. від 10.02.2016 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2016 у справі № 807/426/15.

З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 № 2147-VIII з Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали касаційної скарги К/9901/26129/18 за правилами пункту 4 частини першої Розділу VІІ "Перехідні положення" цього Кодексу.

За результатами автоматизованого розподілу справ суддею-доповідачем для розгляду цієї справи у Касаційному адміністративному суді визначено суддю Шипуліну Т.М.

Відповідно до пункту 4 частини першої Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно зі статтею 345 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, зокрема, у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.

Під час проведення підготовки справи до касаційного розгляду в порядку, передбаченому статтею 340 Кодексу адміністративного судочинства України, з'ясовано: склад учасників справи; відсутність клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.

За встановлених обставин, розгляд справи можливий в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у суді касаційної інстанції.

Відповідно до частини третьої статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до касаційного розгляду у судовому засіданні чи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Керуючись статтею 340, пунктом 4 частини першої Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2016 у справі №807/426/15.

Визнати за можливе проведення касаційного розгляду справи №807/426/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ужнафта» до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень і розпочати розгляд справи в порядку письмового провадження з 10.12.2019.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Верховного Суду Т.М.Шипуліна