про залишення апеляційної скарги без розгляду
10 грудня 2019 рокуЛьвів№ 857/12848/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача: Ніколіна В.В.
суддів: Гінди О.М., Заверухи О.Б.
перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2019 року у справі №140/2455/19 за заявою Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Скайфолі" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,-
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2019 року відмовлено в задоволенні заяви Головного управління ДФС у Волинській області про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Скайфолі".
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДФС у Волинській області подало апеляційну скаргу.
Статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України визначено собливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів.
Відповідно до пункту 2 частини першої вказаної статті провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів, зокрема, щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Згідно із частиною восьмою статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані сторонами протягом десяти днів з дня їх проголошення.
Відповідно до частини першої статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої-десятої статті 120 цього Кодексу.
Згідно із частиною п'ятою вказаної статті днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
З матеріалів справи слідує, що оскаржуване рішення було проголошено у присутності представника Головного управління ДФС у Волинській області 15 серпня 2019 року.
Апеляційна скарга Головного управління ДФС у Волинській області подана 25 листопада 2019 року.
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що особою, яка подає апеляційну скаргу, пропущено встановлений частиною восьмою статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України строк подання апеляційної скарги на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2019 року, який, з урахуванням частини п'ятої статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України, не підлягає поновленню.
Щодо заявленого скаржником клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що строк, встановлений статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України, в силу приписів частини п'ятої статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України, є абсолютним та не може бути поновлений.
Крім цього, безпідставними є доводи апелянта про дотримання строку звернення до суду з первинною апеляційною скаргою, з огляду на ту обставину, що останнім днем на оскарження рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2019 року у справі №140/2455/19 був 25 серпня 2019 року, який є вихідним днем, та першим робочим днем після святкового дня є 27 серпня 2019 року, оскільки частиною першої статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України чітко встановлено, що на обчислення строків, встановлених, зокрема, статтею 283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої-десятої статті 120 цього Кодексу. Тому не можуть бути застосовані положення частини шостої статті 120 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що у випадку, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Представник податкового органу неправильно трактує положення статтей 270, 283 Кодексу адміністративного судочинства України та помилково вважає, що строк на апеляційне оскарження не є пропущеним та підлягає поновленню.
Правова оцінка вищенаведеним обставинам справи вже була надана судом апеляційної інстанції в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01 жовтня 2019 року про залишення апеляційної скарги без розгляду.
З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області слід залишити без розгляду.
Керуючись статтями 120, 270, 272, 283, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Волинській області про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2019 року у справі №140/2455/19 відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2019 року у справі №140/2455/19 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач В. В. Ніколін
судді О. М. Гінда
О. Б. Заверуха