Постанова від 09.12.2019 по справі 742/4017/19

Провадження № 3/742/1054/19

Єдиний унікальний № 742/4017/19

Постанова

Іменем України

09 грудня 2019 року м. Прилуки

Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., за участі секретаря судових засідань Риндя Л.А., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 Ю.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ГУ ДФС у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше протягом року не піддавався адміністративному стягненню; за ч.1 ст.164 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

22.11.2019 року, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ТОВ «Пауер Ойл Тренд» на АЗС, що знаходиться за адресою: Чернігівська область, м.Прилуки, вул.Перемоги, 183 А, зберігав дизельне пальне без наявності відповідної ліцензії, чим порушено ст.ст.1,15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного (плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" №481/95-ВР від 19.12.1995.

За вказане адміністративне правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним у скоєному адміністративному правопорушенні та підтвердив вищевикладене.

Дослідивши матеріали справи, наявні докази на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а саме:

протокол про адміністративне правопорушення серія АА №402106 від 22.11.2019 року, в якому зазначено, що 22.11.2019 року, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ТОВ «Пауер Ойл Тренд» на АЗС, що знаходиться за адресою: Чернігівська область, м.Прилуки, вул.Перемоги, 183 А, зберігав дизельне пальне без наявності відповідної ліцензії, чим порушено ст.ст.1,15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного (плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" №481/95-ВР від 19.12.1995 (а.с.2);

протоколом вилучення (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення №402106 серія АА від 22 листопада 2019 року, з якого вбачається, що 22 листопада 2019 року під час огляду території за адресою : АДРЕСА_2 в ході огляду встановлено, що на даній території знаходиться склад паливно-мастильних матеріалів (дві ємності по 60 кубів кожна та дві роздавальні полоси з пістолетами) зберігає ПММ ТОВ «Пауер Ойл Тренд». Без наявності ліцензії на зберігання паливно-мастильних матеріалів. При цьому було вилучено дизельне пальне в кількості 18310 л. Два резервуара по 60 кубів кожна та дві колонки з пістолетами(а.с.5,6);

письмовим поясненням ОСОБА_1 від 22.11.2019 року , в якому він зазначив, що ПММ ТОВ «Пауер Ойл Тренд» має склад, що розташований за адресою: Чернігівська АДРЕСА_2 . Станом на 22.11.2019 року за вказаною адресою знаходилося 18310 літрів пального. Ліцензія на зберігання ПММ відсутня. Наявна ліцензія на право оптової торгівлі(а.с.7);

відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 24.04.2018 року, ТОВ «Пауер Ойл Тренд» вид діяльності: оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, керівник ОСОБА_1 (а.с.15);

01.07.2019 року ТОВ «Пауер Ойл Тренд» отримало ліцензію на право оптової торгівлі пальним , за відсутності місць оптової торгівлі(а.с.16);

відповідно до витягу з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового від 24.09.2019 року, ТОВ «Пауер Ойл Тренд» зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового 18.05.2018 року ; 24.09.2019 року зареєстровано паливний склад за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 а(а.с.17-22) ;

відповідно до листа Головного управління ДПС у Чернігівській області Державної податкової служби України №81/7/25-01-32 від 22.11.2019 року, ТОВ «Пауер Ойл Тренд» ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального станом на 22.11.2019 року не отримувало. Згідно АІС «Податковий блок» ТОВ «Пауер Ойл Тренд» 24.09.2019 року зареєстровано акцизний склад за адресою: Чернігівська область, м.Прилуки, вул.Перемоги, 183 а(а.с.9);

рапортом старшого опер уповноваженого з ОВС ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Чернігівській області Многоліт О. від 22.11.2019 року, з якого вбачається, що на АЗС розташованій за адресою : Чернігівська область, м.Прилуки, вул.Перемоги, АДРЕСА_2 А, яка належить ТОВ «Пауер Ойл Тренд» здійснюється роздрібна реалізація та зберігання паливно-мастильних матеріалів без одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами та інших документів дозвільного характеру, передбаченого чинним законодавством України для даного виду діяльності. Після проведення аналізу єдиного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва, зберігання оптової та роздрібної торгівлі пальним , та було встановлено, що ТОВ «Пауер Ойл Тренд» не має ліцензії на зберігання та роздрібну реалізацію пального, а з 01.07.2019 по 01.07.2024 має ліцензію на -Оптову торгівлю пальним, за відсутністю місць оптової торгівлі(а.с.10);

29.11.2019 року ТОВ «Пауер Ойл Тренд» отримало ліцензію на право зберігання пального , за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.23).

Санкція частини 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документі дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом ( крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Згідно зі ст. 42 Господарського Кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст.1 Закону України від 19.12.95 № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Згідно з ст.15 Закону України від 19.12.95 № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років.

Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Оцінюючи докази у справі, суд вважає їх належними, допустимими, достовірними та достатніми, що в своїй сукупності дають можливість зробити висновок про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а саме здійснення господарської діяльності пов'язаної із зберіганням пального без ліцензії.

Згідно зі ст.33 КУпАП стягнення за адмінправопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.34 КУпАП, суд визнає обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 - щире каяття.

Відповідно до ст.35 КУпАП, суд не знаходить обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 .

При визначенні міри покарання, суд враховує, обставини, що пом'якшують покарання ОСОБА_1 , відсутність будь-яких негативних наслідків, а також дії останнього, які свідчать про намагання в найкоротші терміни усунути порушення, про що свідчить отримання останнім ліцензії на зберігання палива на протязі 7 днів після виявлення порушення, а також його дії , щодо здійснення реєстрації акцизного складу , які в сукупності свідчать про бажання ОСОБА_1 здійснювати підприємницьку діяльність з дотриманням чинного законодавства .

За таких обставин вважаю за необхідне притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , піддати його адміністративному стягненню в межах санкції ч.1 ст.164 КУпАП у мінімальному розмірі та без застосування конфіскації вилученого майна .

На підставі вищевикладеного, ЗУ «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 33,34,35, 40-1, ч.1 ст.164, 221, 268, 283, КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн. на користь держави без конфіскації вилученого дизельного пального в кількості 18310 л., двох резервуарів по 60 кубів кожний та двох колонок з пістолетами.

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави (0,2 відсотки розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2019 р), що складає 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору на користь держави.

У разі несплати штрафу понад 15 днів постанова підлягає примусовому виконанню.

В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу визначеного відповідною статтею КУпАП та зазначеного в постанові про стягнення штрафу.

На постанову суду протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд з дня винесення постанови.

Суддя Прилуцького

міськрайонного суду Анатолій Коваленко