ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
10 грудня 2019 року м. Київ № 640/23662/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами ОСОБА_1 до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бялого Максима Глібовича про визнання протиправним та скасування повідомлення, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бялого Максима Глібовича, у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати повідомлення державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бялого М.Г. від 15.11.2019 №60617768-14 про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання;
- визнати протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бялого М.Г. щодо повернення стягувачу без прийняття до виконання виконавчого листа Рубіжанського міського суду Луганської області від 16.07.2019 справа №425/2078/19;
- зобов'язати Міністерство юстиції України утриматися від повернення стягувачу без прийняття до виконання виконавчого листа Рубіжанського міського суду Луганської області від 16.07.2019 справа №425/2078/19.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
У частині 2 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII зазначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання відповідача в рамках виконавчого провадження, відкритого з метою примусового виконання виконавчого листа, виданого 15.10.2019 Рубіжанським міським судом Луганської області в рамках адміністративної справи №425/2078/19.
Таким чином, позивач оскаржує рішення державного виконавця щодо виконання ним рішення ухваленого місцевим загальним судом як адміністративним судом, а отже справа не належить до юрисдикції (підсудності) Окружного адміністративного суду міста Києва.
З наведеного у сукупності вбачається, що справа є підсудною Рубіжанському міському суду Луганської області.
Пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, зважаючи на викладені обставини у сукупності, в контексті викладених норм процесуального закону, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, а також беручи до уваги те, що оскаржуване повідомлення складено на підставі виконавчого листа, виданого Рубіжанським міським судом Луганської області відповідно до постанови прийнятої в порядку адміністративного судочинства, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку, що вказана адміністративна справа підсудна Рубіжанському міському суду Луганської області та підлягає передачі до цього суду для розгляду та вирішення по суті.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 29, ст.ст. 241-243, 248, 256, ч. 5 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Передати адміністративну справу №640/23662/19 за позовом ОСОБА_1 до державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бялого Максима Глібовича про визнання протиправним та скасування повідомлення, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії до Рубіжанського міського суду Луганської області.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Н.М. Шевченко