ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
21 жовтня 2009 року < Час проголошення > № 2а-6071/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П. при секретарі Манічевій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «САССК»
прозобов'язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача: Мазніченко О.В.
від відповідача: Павлюк І.С.
Обставини справи:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «САССК'про зобов'язання відповідача допустити працівників ДПІ у Шевченківському районі м. Києва до планової виїзної перевірки, термін проведення якої були продовжено та надати під час перевірки фінансово-господарські, бухгалтерські ті інші первинні документи, пов'язані із здійсненням господарської діяльності за необхідний період часу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем було в установленому законом порядку продовжено термін проведення планової виїзної перевірки, проте відповідач неправомірно не допустив працівників ДПІ у Шевченківському районі м. Києва до проведення такої перевірки.
Відповідач проти позову заперечив, посилаючись на те, що позивач, при винесенні наказу від 02.06.2009 року про продовження термінів проведення перевірки, порушив строки винесення такого наказу, а тому вважає, що перевірка була проведена і закінчена, а відповідач правомірно не допустив працівників ДПІ до проведення перевірки.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд
Встановив:
Згідно плану-графіку на квітень 2009 року ДПІ у Шевченківському районі м. Києва була розпочата виїзна планова перевірка ТОВ «САССК». Перевірка розпочата 30.04.2009 року на підставі направлення № 663/23-09 від 30.04.2009 року, згідно з яким, термін проведення виїзної планової перевірки -з 30.04.2009 року по 01.06.2009 року.
21.05.2009 року начальником ДПІ у Шевченківському районі м. Києва виданий Наказ № 369/23-09 «Про зміну у складі перевіряючих», яким проведено зміну у складі перевіряючих в ході проведення виїзної планової документальної перевірки ТОВ «САССК». У зв'язку з наведеним, начальником інспекції видане направлення № 766/23-09 від 21.05.2009 року на проведення перевірки. Згідно вказаного направлення перевірка проводиться у термін з 30.04.2009 року по 01.06.2009 року.
02.06.2009 року начальником ДПІ у Шевченківському районі м. Києва виданий Наказ № 121/23-09 «Про продовження проведення виїзної планової документальної перевірки та про зміну у складі перервіряючих», яким продовжено термін проведення виїзної планової документальної перевірки ТОВ «САССК'на 10 робочих днів з 02.06.2009 року по 16.06.2009 року. У зв'язку з наведеним, видане направлення № 862/23-09 від 02.06.2009 року на виїзну планову документальну перевірку, в якому зазначено, що термін проведення перевірки продовжено на 10 робочих днів з 02.06.2009 року по 16.06.2009 року. Зазначене направлення № 862/23-09 від 02.06.2009 року вручене відповідачу 02.06.2009 року.
02.06.2009 року посадові особи ТОВ «САССК» не допустили до проведення перевірки посадових осіб ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, про що посадовими особами ДПІ складений Акт № 257/2309/30180471 від 02.06.2009 року «Про відмову від допуску до проведення виїзної планової перевірки ТОВ «САССК»».
Відмова відповідача допустити працівників ДПІ до проведення перевірки обґрунтована тим, що перевірка, яка проводилась з 30.04.2009 року по 01.06.2009 року, згідно плану-графіку на квітень 2009 року, направленням № 663/23-09 від 30.04.2009 року, направленням № 766/23-09 від 21.05.2009 року, закінчилась 01.06.2009 року. При цьому відповідач зазначає, що наказ начальника ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 02.06.2009 року № 121/23-09 «Про продовження проведення виїзної планової документальної перевірки та про зміну у складі перервіряючих», яким термін перевірки продовжений з 02.06.2009 року по 16.06.2009 року, винесений з порушенням строків його винесення, встановлених чинним законодавством.
Згідно п. 5 Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Постановою КМУ № 619 від 21.07.2005 року, керівник відповідного контролюючого органу несе персональну відповідальність за дотримання плану-графіка планових виїзних ревізій і перевірок та повинен забезпечити участь необхідної кількості службових осіб у їх проведенні. Продовження строків проведення планових виїзних перевірок здійснюється за рішенням керівника відповідного контролюючого органу на строк, установлений статтею 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Статтею 11-1 Закону України «Про державну службу в Україні'встановлено, що плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів. Подовження термінів проведення планової виїзної перевірки можливе на термін не більш як 10 робочих днів, а стосовно суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів.
Пунктом 1.19 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених Наказом ДПА України від 27.05.2008 року №355, продовження терміну проведення планових виїзних перевірок здійснюється відповідно до Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року N 619, згідно з рішенням керівника відповідного органу ДПС, яке оформляється наказом. Продовження терміну проведення позапланової виїзної перевірки здійснюється на підставі рішення керівника органу ДПС, яким було призначено перевірку, що оформляється наказом. Продовження термінів проведення перевірки розпочинається в перший робочий день за останнім робочим днем, зазначеним у направленні на перевірку.
Відповідно до п. 1.1 Оглядового листа Державної податкової адміністрації України від 06.07.2009 р. N 14082/7/23-4017/354 продовження проведення перевірки розпочинається в перший робочий день за останнім робочим днем, зазначеним у направленні на перевірку. Тому наказ на продовження проведення перевірки необхідно оформляти в ході проведення перевірки та не допускати перерви між датою закінчення перевірки згідно першого направлення та датою продовження перевірки, зазначеної в наказі на продовження.
Як вбачається з матеріалів справи, наказ на продовження проведення перевірки №121/23-09 виданий 02.06.2009 року, в той час, як термін проведення перевірки ТОВ «САССК'закінчився 01.06.2009 року. Отже, зазначений наказ оформлений не в ході проведення перевірки, з перервою між датою закінчення перевірки згідно першого направлення (01.06.2009 року) та датою продовження перевірки, зазначеної в наказі на продовження (02.06.2009 року).
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги необґрунтовані, відмова відповідача допустити працівників ДПІ до проведення перевірки є правомірною, а тому позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.П. Васильченко
Постанова складена в повному обсязі та підписана 22.10.2009 року.