Справа № 420/7271/19
09 грудня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,
розглянувши матеріали:
за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 в інтересах малолітньої дитини - ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 )
до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-Д, м. Одеса, 65074)
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача - Служба у справах дітей Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-Д, м. Одеса, 65074)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 в інтересах малолітньої дитини - ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача - Служба у справах дітей Одеської міської ради, в якому просять:
- визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 29.11.2019 р. про скасування реєстрації
місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 а наступних осіб: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та її малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- зобов'язати Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради
зареєструвати місце проживання наступних осіб: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_2 а шляхом внесення змін до Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та вказати адресу: АДРЕСА_2 , як зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.6 ст.160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, остання подана та підписана представником позивачів - А.М. Петровою. Натомість, у позовній заяві відсутні відомості, визначені у п.2 ч.5 ст.160 КАС України стосовно представника.
Згідно ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, до позовної заяви позивачем не додано оскаржуваного рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 29.11.2019 р. та доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
При цьому, до матеріалів позовної заяви представником позивачів додано заяву про витребування у відповідача доказів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення.
Відповідно до ч.2 ст.80 КАС України, у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Однак, у клопотання про витребування доказів представником позивачів не зазначено заходів, яких він вживав для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання виправленої позовної заяви з її копіями для всіх учасників справи.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 293 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 в інтересах малолітньої дитини - ОСОБА_3 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача - Служба у справах дітей Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачам для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачам, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Андрухів