Справа № 761/41193/19
Провадження № 3/761/8657/2019
21 листопада 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Наталія Василівна, розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ,
- за ст. 124 КУпАП,
У жовтні 2019 року до Шевченківського районного суду м. Києва з Шевченківського Управління поліції ГУ національної поліції в м. Києві надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 276736 від 02.10.2019 року.
Із наявного в матеріалах справи протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 276736, вбачається, що такий було складено 02.10.2019 року о 13 год. 15 хв. лейтенантом поліції Андрійченком Олександром Федоровичем.
У фабулі протоколу вказано, що 02.10.2019 року о 12 год 20 хв в м. Києві, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Hyundai Tucson, державний номерний знак НОМЕР_2 , по вул. С.Стрільців навпроти буд. 58/2а, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв зіткнення з транспортним засобом Volkswagen Polo державний номерний знак НОМЕР_3 , який рухався в попутному напрямку. При ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 13.9 Правил дорожнього руху, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що знаходився в правому крайньому ряду по вул. С.Стрільців, а не так як вказано в протоколі серії ДПР 18 № 276736 від 02.10.2019 року.
В судове засідання інший учасник ДТП ОСОБА_2 не з'явилася, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, зокрема смс- повідомленням, будь-яких заяв або клопотань про відкладення судового розгляду чи про поважність причин неявки, від ОСОБА_2 не надходило.
Положеннями ст.124 КУпАП передбачено, що порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Відповідно до ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
А зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 276736, вбачається, що такий було складено 02.10.2019 року о 13 год. 15 хв. лейтенантом поліції Андрійченком Олександром Федоровичем, вбачається, що 02.10.2019 року о 12 год 20 хв в м. Києві, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Hyundai Tucson, державний номерний знак НОМЕР_2 , по вул. С.Стрільців навпроти буд. 58/2а, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв зіткнення з транспортним засобом Volkswagen Polo державний номерний знак НОМЕР_3 , який рухався в попутному напрямк.
Відповідно до ч.1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Виходячи із системного аналізу змісту ст.ст. 7, 245, 280 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, в якому зазначається суть адміністративного правопорушення, тобто суд діє лише в межах доводів зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Разом із тим, у відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до п.13.1 Правил дорожнього руху зазначено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Слід зауважити, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the United Kingdom), n.161, Series А заява № 25), оскільки наявні у ньому дані не випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа «Коробов проти України» № 39598/03 від 21.07.2011 року).
Так, вислухавши учасника справи та дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 зокрема схему ДТП від 02.10.2019 року, з якою погодились учасники ДТП, про що свідчать їх підписи, пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , а також характер ушкоджень вказаних транспортних засобів, зазначених в схемі ДТП, оглянувши в судовому засіданні долучені фото з місця ДТП,механізм дорожньо-транспортної події, зокрема характеру пошкоджень й розташування транспортних засобів на схемі, встановлено, що відсутні докази на підтвердження того, що ОСОБА_3 не дотримався безпечної дистанції.
Крім того, окремо слід зауважити, що схема ДТП від 02.10.2019 року не відповідає наданим фото з місця ДТП, а тому суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутнє порушення п. 13.1 ПДР, та, як наслідок, склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Частиною 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, оскільки, в судовому засіданні встановлено, що суть адміністративного правопорушення яке вказане у протоколі - не відповідає положенням статті, на яку посилається посадова особа, яка складала протокол, а тому відповідно до положень ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі викладено, керуючись ст.ст. 7, 9, 78, 164, 245, 247, 252, 280 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скарга, не було подано протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: