Справа № 644/5044/19
Провадження № 3-в/644/12/19
Іменем України
09 грудня 2019 р. Харків
09 грудня 2019 року суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Горчакова О. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні подання заступника начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Цент пробації» в Харківській області Чабан Д. О. щодо виконання постанови про накладення адміністративного стягнення (далі за текстом - Подання), -
встановив:
До Орджонікідзевського районного суду м. Харкова надійшло вказане Подання.
В обґрунтування подання зазначено, що 09.10. 2019 року Індустріальний районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області прийняв до виконання копію постанови Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 12.08.2019 року відносно громадянина ОСОБА_1 . Вищезазначена постанова набрала законної сили 23.08.2019 року. З метою виклику порушника до уповноваженого органу з питань пробації, 09.10.2019 року останньому був направлений виклик до Індустріального районного відділу на 15.10.2019 року. У зв'язку з тим, що за викликом ніхто не з'явився, 16.10.2019 року старшим інспектором ОСОБА_2 був здійснений вихід за адресою: м. Харків, вул. Верстатна ПО. Двері будинку ніхто не відчинив, сусіди повідомили, що гр. ОСОБА_1 за вищевказаною адресою проживає, виклик на 21.10.2019 року отримала сусідка на руки під підпис та зобов'язалася передати порушнику. В призначений день на мобільний номер старшого інспектора ОСОБА_2 зателефонував гр. ОСОБА_1 та повідомив, що не може з'явитися за викликом в призначений день у зв'язку із сімейними обставинами, зобов'язався прибути 23.10.2019 року. В зазначений день порушник до Індустріального районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області не прибув, на телефонні дзвінки не відповідав. У зв'язку з тим, що за викликом порушник повторно не з'явився, 23.10.2019 року були направлені запити за вих. № 24/15/4983-19 до Індустріального ВП ГУНП в Харківській області, за вих. № 24/15/4991-19 до Індустріального районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області, за вих. № 24/15/4985-19 до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання щодо встановлення місця мешкання гр. ОСОБА_1 , за вих. № 24/15/4984-19 до Департаменту охорони здоров'я щодо встановлення звернення за медичною допомогою порушником, за вих. № 24/15/4986-19 до - відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову Харківського міського управління щодо встановлення інформації про смерть відносно порушника, за вих. № 24/15/4987-19 до державної установи «Харківський слідчий ізолятор» щодо отримання інформації чи знаходиться під вартою гр. ОСОБА_1 , за вих. № 24/15/4991-19 до військового комісаріату Індустріального району Харківської області щодо встановлення інформації чи був призваний на військову службу гр. ОСОБА_1 .
Згідно відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС України в Харківській області, громадянин ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
18.11.2019 року з Індустріального ВП ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення дільничного офіцера поліції, згідно якого ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , при неодноразових виходах за місцем мешкання був відсутній, двері будинку ніхто не відчинив.
Згідно відповідей, які надійшли з лікувальних закладів м. Харкова, було встановлено, що гр. ОСОБА_1 з 12.08.2019 року до теперішнього часу за медичною допомогою не звертався.
Згідно отриманої відповіді з Харківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області стало відомо, що проведеною перевіркою по Державному реєстру актів цивільного стану громадян та архіву відділу актового запису про смерть га гр. ОСОБА_1 не виявлена
Згідно відповіді з ДУ «Харківська установа виконання покарань №27» в період з 12.08.2019 року і по теперішній час в установі не утримується та не утримувався.
Станом на 22.11.2019 року відповіді з Індустріального районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області не надійшло. В телефонному режимі з співробітником державної виконавчої^ служби Індустріального району було встановлено, що відповідно до матеріалів справи гр. ОСОБА_1 , вказана адреса місця проживання вул. Верстатна ПО, м. Харків, інші відомості відсутні, відповідь на адресу Індустріального районного відділу буде надіслана найближчим часом. Також станом на 22.11.2019 року відповіді з військового комісаріату Індустріального району м. Харкова на адресу Індустріального районного відділу філії ДУ «Центр пробації» не надійшло, в телефонному режимі з співробітником військкомату було встановлено, що призваний на військову службу в період з 12.08.2019 року по теперішній час призваний не був.
Згідно проведених першочергових розшукових заходів на теперішній час з'ясувати місцезнаходження гр. ОСОБА_1 не виявилось можливим, у зв'язку із чим постанову Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 12.08.2019 року виконувати немає можливості.
У зв'язку з вищевикладеним, заступник начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Цент пробації» в Харківській області Чабан Д. О. звернулася з поданням щодо роз'яснення порядку правильного та своєчасного виконання постанови про накладення адміністративного стягнення
Представник Індустріального районного відділу філії Державної установи «Цент пробації» в Харківській області судове засідання не з'явився, про дату розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно, шляхом направлення судових повідомлень, які знаходиться в матеріалах справи, причини неявки суду не повідомив.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про часта місце розгляду справи неодноразово повідомлявся, шляхом направлення судових викликів, які знаходяться в матеріалах справи.
Суд, перевіривши матеріали справи вважає, прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно постанови Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 12.08.2019 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.183-1 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робітна строк 120 годин. Вказана постанова 09.10.2019 р. була прийнята на виконання.
Як вбачається з подання заступника начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Цент пробації» в Харківській області Чабан Д. О. воно було надіслано до суду для вирішення питання пов'язаного з неможливістю виконання призначеного судом покарання.
Згідно ст. 304 КУпАП - питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Згідно ст. 298 КУпАП - постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно ст. 325-1 КУпАП - постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили.
Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Згідно ст.325-4 КУпАП-у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
Дане подання не підлягає задоволенню, оскільки органом, на виконанні якого знаходиться постанова суду, не зазначено причини неможливості виконання постанови суду, які заходи, передбачені законодавством, застосовувались відносно правопорушника та яким чином просять вирішити питання щодо неможливості виконання постанови суду.
Крім того, суд вважає за необхідне наголосити, що згідно п. 13.19. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт - щодо порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт, уповноваженим органом з питань пробації складається протокол про адміністративне правопорушення, який разом з іншими матеріалами надсилається до суду для вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Будь-якого іншого порядку врегулювання процесуальних питань, пов'язаних з виконанням постанов про накладення адміністративних стягнень у вигляді суспільно-корисних робіт на даний час норми законодавства, зокрема КУпАП, не містять.
Начальник Немишлянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області просить суд роз'яснити порядок правильного та своєчасного виконання постанови суду про накладення адміністративного стягнення.
Проте, згідно ст. 305 КУпАП суд лише здійснює контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення.
Разом з цим, орган пробації у своєму поданні взагалі не зазначив, які саме питання необхідно вирішити суду в зв'язку з виконанням постанови.
На підставі викладеного, керуючись ст. 298, 304, 305, 325-4 КУпАП України, суд
У задоволенні подання заступника начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Цент пробації» в Харківській області Чабан Д. О. про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови про адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт відносно: ОСОБА_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.
Суддя Горчакова О. І.