Постанова від 06.12.2019 по справі 137/1389/19

ПОСТАНОВА

Справа № 137/1389/19

06 грудня 2019 р. 3/137/455/19

Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , голови Літинської селищної ради Літинського району Вінницької області, громадянина України, за ст. 188-28 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До суду найшов зазначений адміністративний матеріал.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 148298 від 11.10.2019, 01.10.2019 о 13 год. 40 хв . по вул. Вінницькій в смт. Літин Літинського району Вінницької області ОСОБА_1 будучи головою Літинської селищної ради не виконав вимогу (припис) № 324 від 19.08.2019 щодо ліквідації ямковості по вул. Вінницькій у смт. Літин Літинського району Вінницької області, яка перевищує граничну допустиму норму, чим порушив вимоги п. 1.5 правил дорожнього руху.

Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ст. 188-28 КУпАП.

У судовому засіданні особа якій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення вину не визнав, повідомивши, що він не здатний виконати цей припис, адже розпорядником коштів селищної ради являються депутати, котрі приймають рішення про розподіл коштів, а не селищний голова одноособово. Також зауважив, що усуненням ямковості на території смт. Літин займається комунальне підприємство «Комунсервіс» оскільки вулиці, в тому числі, відносно якої винесено припис, перебувають на обслуговуванні комунального підприємства, керівником якого не являється ОСОБА_1 . Просив долучити до матеріалів справи документи на підтвердження своєї позиції.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи приходжу до наступних висновків.

Так, аналізуючи зібрані по справі про адміністративне правопорушення докази в їх сукупності, а також аналізуючи їх на предмет належності, достовірності та допустимості, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не містить беззаперечних даних, а матеріали справи про адміністративне правопорушення належних та допустимих доказів, які б об'єктивно підтверджували наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.

Так, листом Літинської селищної ради від 28.08.2019 (а.с. 21) УПП у Вінницькій області повідомляється про те, що 29.08.2019 буде проводитись ямковий ремонт дорожнього покриття вищевказаного відрізку дороги. Крім того повідомляється, що на даний час на стадії розробки перебуває проектно-кошторисна документація щодо проведення капітального ремонту дорожнього покриття по вул. Вінницькій в смт. Літин.

Частиною другою статті 27 Закону України «Про дорожній рух» визначено, що організація дорожнього руху здійснюється спеціалізованими службами, що створюються відповідними органами: на автомобільних дорогах, що перебувають у власності територіальних громад, - органами місцевого самоврядування.

Пунктом 1.5 Правил дорожнього руху України передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Системний аналіз вказаних норм Закону дає підстави дійти висновку, що забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки належить до компетенції органів місцевого самоврядування, зокрема й сільськими радами.

Статтею 188-28 КУпАП визначено, що невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Об'єктом даного адміністративного правопорушення є встановлений порядок управління у сфері безпеки дорожнього руху; об'єктивною сторону даного правопорушення є невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху. Невиконання приписів посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції полягає в тому, що відповідна посадова особа не вжила конкретних заходів для усунення виявлених порушень у встановлений приписом строк або виконала його неналежним чином, тим самим не усунувши загрози безпеки дорожнього руху, або виконала його, порушивши встановлений строк.

Суб'єкт правопорушення спеціальний, тобто керівники дорожньо-будівельних, шляхоексплуатаційних, транспортних, комунальних і інших підприємств, установ і організацій, що забезпечують безпеку дорожнього руху, або інші посадові особи, безпосередньо відповідальні за дотримання правил, нормативів і стандартів у сфері безпеки руху транспорту й пішоходів. Суб'єктивна сторона даного правопорушення характеризується умисною або необережною формою вини.

Судом встановлено, що 19.08.2019 (а.с. 5) ст. інспектором ВБДР УПП у Вінницькій області голові Літинської селищної ради Бичку А.І. видано припис з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, вказано на необхідність ліквідувати ямковість проїзної частини по вул. Вінницькій у смт. Літин вінницької області. До припису додано фото таблицю (а.с. 11-12).

Відповідно до витягу з переліку об'єктів комунальної власності, (а.с. 25-27) вул. Вінницька в смт. Літин як об'єкт комунальної власності знаходиться на балансі КП «Комунсервіс».

Відповідно до договору № 133 від 02.09.2019 (а.с. 30) Літинська селищна рада уклала договір про виконання поточного ремонту дорожнього покриття по вул. Вінницькій в смт. Літин. Початок виконання - робіт 02.09.2019, закінчення робіт - 03.09.2019.

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що вимогу (припис) № 324 від 19.08.2019 року було видано на ім'я голови Літинської селищної ради ОСОБА_1 , як голови селищної ради, який не несе відповідальність за належне забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільній дорозі по вул. Вінницькій в смт. Літин.

Крім того, 11.10.2019 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 188-28 КУпАП відносно ОСОБА_1 , який є головою Літинської селищної сільської ради.

Разом із тим, в судовому засіданні було встановлено, що автомобільна дорога по вул. Вінницькій в смт. Літин перебуває на балансі КП «Комунсервіс» (а.с. 25-27), тобто комунальне підприємство має відповідати за належне утримання даної автомобільної дороги та забезпечувати умови безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Отже, в судовому засіданні не було підтверджені жодним допустимим та належним доказом факт невиконання ОСОБА_1 вимоги (припису) № 324 від 19.08.2019, саме як керівником органу місцевого самоврядування на балансі якого перебуває автомобільна дорога по вул. Вінницькій в смт. Літин.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22 грудня 2010 № 23-рп/2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні, в тому числі і закріпленій в ст.62 Конституції України презумпції невинуватості.

Згідно з п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

У сукупності всіх викладених обставин, провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.188-28, ст.ст.247,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: Гопкін П. В.