Рішення від 06.12.2019 по справі 540/2326/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/2326/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.04.2019 р. (протокол № 06) про перерахунок пенсії позивачу з 01.07.2008 р., враховуючи заробітну платну за 60 місяців до 01.07.2000 р. нульовим значенням; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області відновити нарахування пенсії з 01.05.2019 р. з врахуванням довідки про заробітну плату за період з 01.01.1992 р. по 31.12.1996 р.

Свої вимоги мотивує тим, що оскаржуваним рішенням відповідач перерахував пенсію за віком та встановив переплату у розмірі 228163,60 грн. у зв'язку з: виявленим фактом неповної сплати Кооперативом "Тепловик" збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за період з 1995 р. по 1997 р.; наявністю численних невідповідностей ведення бухгалтерського обліку та іншої документації Кооперативом "Тепловик", зокрема наявність дописів та виправлень у кадровій документації. Враховуючи, що сплата страхових внесків є обов'язком роботодавця, то саме роботодавець несе відповідальність за неперерахування таких внесків. Крім того, протоколи та кадрова документація Кооперативу "Тепловик" не є документами, пов'язаними з правом позивача на пенсію. Вважає, що до відповідач має відновити нарахування пенсії з 01.05.2019 р. з врахуванням довідки про заробітну плату за період з 01.01.1992 р. по 31.12.1996 р.

Ухвалою від 07.11.2019 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

29.11.2019 р. відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтовано тим, що під час проведення перевірки документів, поданих ОСОБА_1 для обрахунку пенсії, виявлено факт невідповідності відомостей між довідкою про заробітну плату позивача та первинними документами в сумах нарахованої заробітної плати, а в переданих на зберігання до КУ "Трудовий архів м.Херсона" документах відсутні відомості щодо ОСОБА_1 як особи, яка працювала за трудовим договором. Зазначає, що період роботи в Кооперативі "Тепловик" з 1992 по 1996 р. зараховано до загального стажу, проте врахування довідки про заробітну плату за вказаний період суперечитиме ст.3 Закону України " Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до ст.263 КАС України справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Оскільки провадження у справі відкрито 07.11.2019 р., суд розглядає справу в межах строку, встановленого ч.2 ст.263 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

ОСОБА_1 з 21.06.2005 р. перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування".

Відповідно до відомостей трудової книжки у період з 26.12.1991 р. по 30.12.1996 р. позивач працював в кооперативі "Тепловик".

18.06.2008 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою щодо переведення на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком, до якої долучено, зокрема довідки Кооперативу "Тепловик" про заробітну плату за 1992-1994 роки та 1995-1996 роки.

У 2013 році відповідачем проведено перевірку особових рахунків Кооперативу "Тепловик", за результатами якої розбіжностей не виявлено.

19.04.2019 р. на засіданні інвентаризаційної комісії при ГУ ПФУ в Херсонській області прийнято рішення про рекомендацію починаючи з 01.05.2019 р. здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 . В подальшому відкоригувати з 01.07.2008 р. без заробітної плати та страхового стажу за період з 15.03.1997 р. по 18.07.1998 р. для здійснення обрахунку переплати пенсійних коштів і передати відповідні матеріали до правоохоронних органів (протокол № 6).

Вказане рішення прийнято у зв'язку з наступним:

- в матеріалах, переданих на збереження до архівної установи має місце папка з особовими рахунками осіб, які працювали за трудовими угодами. В ній наявна інформація лише про двох осіб, а саме про ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . В матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 наявні копії особових рахунків кооперативу "Тепловик" по ОСОБА_1 за 1992-1996 роки (відсутні в архіві), але міститься інформація в розрахунково-платіжних відомостях, яка не відповідає особовим рахункам, копії яких містяться в матеріалах пенсійної справи (акт звірки від 24.06.2008 р.);

- згідно довідки УПФУ в Суворовському районі від 24.06.2004 р. № 513 Кооперативом "Тепловик" сплачено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування 1 % за 1992 рік - 0,00209, за 1993 рік - 0,02910 грн., за 1994 рік - 0,01819 грн. (що значно нижче 1 % від заробітної плати, зазначеної в довідках по одному ОСОБА_1 відповідно: за 1992 рік - 0,0395, за 1993 рік - 0,958 грн., за 1994 рік - 0,931 грн.). За 1995-1997 роки сплата відсутня;

- мають місце численні невідповідності ведення бухгалтерського обліку та іншої документації, які відображені в акті перевірки, проведеної в КУ "Трудовий архів м.Херсона" в період, починаючи з 19.04.2019 р.

22.04.2019 р. на виконання п.9 розділу ІІ Порядку проведення у 2018-2019 роках інвентаризації пенсійних справ начальником ГУ ПФУ в Херсонській області винесено наказ № 156 щодо внесення змін до бази даних централізованої підсистеми "Призначення та виплата пенсії".

Відповідно до довідки від 26.04.2019 р. № 640/1-23 при звірці з документами Кооперативу "Тепловик", які знаходяться на зберіганні в КУ "Трудовий архів м.Херсона" Херсонської міської ради, виявлено, що між довідками про заробітну плату та первинними документами містяться розбіжності в сумах нарахованої заробітної плати.

Листом від 10.05.2019 р. № 2323/03-10 ОСОБА_1 повідомлено про те, що відбулась інвентаризація пенсійної справи, за результатами якої прийнято рішення про здійснення з 01.05.2019 р. розрахунку пенсії враховуючи заробітну плату за 60 місяців до 01.07.2000 р. нульовим значенням.

Відповідно до листа Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій № 9 Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Херсонській області від 30.05.2019 р. № 2546 позивача повідомлено, що при проведенні інвентаризації пенсійної справи встановлено невідповідність документів по Кооперативу "Тепловик", переданих на зберігання до КУ "Трудовий архів м.Херсона", на підставі яких видана довідка про заробітну плату без номера та дати. Після приведення пенсійної справи у відповідність до норм чинного законодавства з 01.05.2019 р. розмір пенсії до виплати складає 1499,06 грн. За період з 01.07.2008 р. по 30.04.2019 р. обчислена переплата пенсійних коштів в сумі 228163,60 грн.

Вважаючи рішення відповідача щодо перерахунку пенсії незаконним, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 46 Конституції України гарантує громадянам право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Статтею 11 Закону № 1058-IV передбачено, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - підприємців та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ст.24 Закону № 1058-IV)

Стаття 20 Закону № 1058-IV визначає, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 Закону № 1058-IV заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Частиною 1 статті 40 Закону № 1058-IV передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Згідно ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Положеннями ст.64 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що пенсії обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, що визначається відповідно до статей 65-67 цього Закону, який громадяни одержували перед зверненням за пенсією.

Статтею 65 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. У разі відсутності відомостей про заробітну плату (виплати, дохід) у системі персоніфікованого обліку подаються документи про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), видані в установленому законодавством порядку.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-ІV врегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління Пенсійного Фонду України від 25.11.2005р. № 22-1 (далі - Порядок № 22-1). За змістом підпункту "в" пункту 7 Порядку (в редакції, яка діяла під час подання довідок про заробітну плату) призначення пенсії за період роботи до 1 липня 2000 року підтверджується довідкою підприємства, установи, організації (форма і зміст довідки визначено в додатку 1 Порядку). Така довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з роз шифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. (пункт 17 Порядку).

Згідно з ч.1 ст.44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію (ч.3 ст.44 Закону №1058-IV).

Пунктом 38 Порядку № 22-1 (в редакції, яка діяла станом на 2008 рік) при прийманні документів орган, що призначає пенсію перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Положеннями ст.101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що органи, які призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів і відшкодовують її.

Системний аналіз зазначених норм свідчить про те, що за загальним правилом підставою для проведення розрахунку/перерахунку пенсії на підставі заробітної плати є первинні документи про нарахування такої заробітної плати. Видача довідок про заробітну плату проводиться підприємством, відповідно до первинних документів за нормативними документами, які дійсні на момент видачі довідки.

На підставі записів у трудовій книжці позивача судом встановлено, що ОСОБА_1 у період з 26.12.1991 р. по 30.12.1996 р. працював в кооперативі "Тепловик".

18.06.2008 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області щодо переведення на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком. До заяви додано копію трудової книжки, довідку про підтвердження періоду роботи в Кооперативі "Тепловик", довідку про заробітну плату за період з 01.01.1992 р. по 31.12.1994 р., довідку про заробітну плату за період з 01.01.1995 р. по 31.12.1996 р. Довідки про заробітну плату видані на підставі особових рахунків, підписані від імені керівника кооперативу Ницуленка С.М., головного бухгалтера Рожкової Н.В., правильність відомостей даної довідки підтверджена актом від 24.06.2008 р. № 85 зустрічної перевірки, складеним спеціалістом управління ПФУ в Комсомольському районі м.Херсона Колтало О.І. з відома керівника Кооперативу "Тепловик" Ницуленка С.М.

До акту перевірки достовірності довідки про заробітну плату від 24.06.2008 р. № 85 додано копії особових рахунків за період з 1992 року по 1996 року. Суми, вказані в особових рахунках та довідках про заробітну плату, не містять розбіжностей.

Також суду надано довідка від 26.04.2019 р. № 640/1-23, яка складена головним спеціалістом відділу контрольно-перевірочної роботи № 1 управління контрольно-перевірочної роботи ГУ ПФУ в Херсонській області Черченко Т.О., щодо звірки відповідності даних первинних документів даним довідок про заробітну плату.

При проведенні звірки були використані відомості нарахування заробітної плати за період з січня 1992 року по грудень 1996 року, особова картка форми Т-2, книга протоколів. За змістом довідки виправлень, коригувань у розрахунково-платіжних відомостях не виявлено. Проте, встановлено, що між довідками про заробітну плату та первинними документами містяться розбіжності в сумах нарахованої заробітної плати.

Суд зазначає, що розбіжність була допущена з вини Кооперативу "Тепловик", а не з вини позивача. Ризик помилки роботодавця позивача не повинен покладатися на останнього та вказана помилка не може бути виправленою за рахунок позивача.

З огляду на те, що достовірність довідок про заробітну плату за період з 1992-1996 роки перевірена УПФУ в Дніпровському районі м.Херсона ще у 2008 році (акт від 24.06.2008 р. № 85) та розбіжностей з розрахунковими відомостями, особовими рахунками по заробітній платі ОСОБА_1 не виявлено, зважаючи на обов'язок підприємства щодо належного ведення бухгалтерського обліку, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо перерахунку розміру пенсії позивача, виключивши із розрахунку дані про його заробіток, що містяться в довідках про заробітну плату.

Окремо суд зазначає, що період роботи ОСОБА_1 у Кооперативі "Тепловик" у 1992-1996 роках включено відповідачем до страхового стажу, тобто факт перебування позивача з Кооперативом "Тепловик" ГУ ПФУ в Херсонській області не заперечується.

Отже, надані позивачем довідки про заробітну плату в Кооперативі "Тепловик" до пенсійного органу для перерахунку пенсії, на момент розгляду справи є підставою для врахування відповідачем сум заробітної плати, зазначених в останній при обчисленні пенсії позивачу.

Таким чином, рішення відповідача, прийняте 19.04.2019 р. на засіданні інвентаризаційної комісії при Головному управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (протокол № 6), в частині рекомендації здійснити перерахунок пенсії, починаючи з 01.05.2019 р., та в подальшому відкоригувати з 01.07.2008 р. без заробітної плати, для здійснення обрахунку переплат пенсійних коштів є протиправним та підлягає скасуванню.

З огляду на вищевикладене суд також приходить до висновку про те, що задоволення позовних вимог щодо зобов'язання відповідача відновити нарахування пенсії з 01.05.2019 р. з врахуванням довідок про заробітну плату, наданих 18.06.2018 р., є дотриманням судом гарантій на те, що позивачу буде поновлено його порушене право на отримання пенсії.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірність свого рішення, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки за результатами розгляду справи суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , то сплачений судовий збір у сумі 768,40 грн. підлягає стягненню на користь позивача з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057), прийняте 19.04.2019 р. на засіданні інвентаризаційної комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області (протокол № 6), в частині рекомендацій здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ), починаючи з 01.05.2019 р., та в подальшому відкоригувати з 01.07.2008 р. без заробітної плати, для здійснення обрахунку переплат пенсійних коштів.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) відновити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) нарахування пенсії з 01.05.2019 р. з врахуванням довідок про заробітну плату.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бездрабко О.І.

кат.112010200